15 lat Ecco Holiday Bezpieczne wakacje
  

Nasze biura rezerwacja_online infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia wg stawki operatora

Costa Dorada last minute

Costa Dorada
Zmień
 
wyszukiwanie zaawansowane »
Wybierz

 

Some items zamiast ceny

WALUTA I ORIENTACYJNE CENY
EURO, 1 EUR = ok. 4.17 PLN (wg kursu NBP z dnia 14.11.2012).
Wszystkie banki i kantory świadczą usługi wymiany dewiz, zazwyczaj pobierając 2-3% prowizji. Euro można zakupić jeszcze w Polsce. Wiele hoteli i restauracji, a także sklepów, akceptuje najbardziej powszechne międzynarodowe karty kredytowe (Visa Electron do nich się nie zalicza) i czeki podróżne.
Przykładowe ceny: woda 1 litr - 0.6 EUR, puszka coli - 0.3 EUR, piwo - 0.5 EUR, tani obiad - 7 EUR, kawa w kawiarni od 0.9 EUR, windsurfing 3 godz. - 30 EUR.


KLIMAT / KIEDY JECHAĆ
Na Costa Brava wakacje najlepiej spędzić w okresie od maja do października. W regionie dominuje klimat śródziemnomorski, lata są gorące i suche, a zimy ciepłe i wilgotne. Zimą średnia temperatura w najchłodniejszych miesiącach wynosi +15°C w dzień i od +5°C do +7°C w nocy.

JĘZYK
W Hiszpanii językiem urzędowym jest hiszpański (kastylijski). Jednak w cieszącej się sporą autonomią Katalonii głównym językiem jest kataloński. W miejscowościach wypoczynkowych Costa Brava bez problemu można porozumieć się po angielsku, niemiecku, francusku i rosyjsku.

CZAS
Nie ma różnic w stosunku do czasu polskiego.

KUCHNIA/SMAKOWITOŚCI
To typowa kuchnia śródziemnomorska bazująca na owocach morza i regionalnych specjałach. W tańszych restauracjach króluje paella i kataloński pan tumaca. Polecamy również dania typowe dla innych regionów, dostępne w większości lokalnych restauracji. Do potraw najbardziej popularnych zaliczyć można ośmiornicę po galicyjsku i andaluzyjskie gazpacho. Chcąc zakosztować regionalnych dań warto w lokalach gastronomicznych zwracać uwagę na menú del día, czyli menu dnia, często w promocyjnej cenie. Po posiłku przyjemnie jest napić się bardzo popularnej sangrii - napoju przyrządzonego na bazie czerwonego wina i owoców.

CIEKAWE WYDARZENIA
W Barcelonie odbywa się niezliczona ilość imprez kulturalnych, z których każdy może wybrać coś interesującego dla siebie. Pod koniec maja organizowany jest rockowy festiwal Primavera Sound. Ponadto cykle koncertów muzyki poważnej odbywają się od października do maja, a koncerty muzyki dawnej od kwietnia do maja. Festiwal Muzyki Awangardowej ma miejsce w czerwcu. Festiwal Muzyki XX Wieku trwa od października do listopada. W czerwcu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Gitarowy. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy trwa od października do listopada. W miejscowości Calella latem organizowane są koncerty folklorystyczne i pokazy hiszpańskich tańców narodowych flamenco i sardany. Co roku odbywa się tam Festiwal Muzyczny i Parada Olbrzymów i festyn piwny "Oktoberfest"(październik).

TRANSPORT I KOMUNIKACJA
Między miejscowościami położonymi na wybrzeżu działa komunikacja autobusowa i kolejowa. Wzdłuż Costa Brava kursują pociągi łączące region z Barceloną i innymi miastami. Nieco droższe niż pociągi są autobusy, które mają tę przewagę, że docierają do miejscowości, gdzie nie ma połączeń kolejowych (np. Tossa de Mar, Lloret de Mar). Taksówki to relatywnie tani środek komunikacji, lecz należy pamiętać, aby przed dłuższą trasą wcześniej uzgodnić cenę. Po Hiszpanii bardzo wygodnie i niedrogo podróżuje się wynajętym samochodem.

PLAŻE
W miejscowości Calella skaliste wybrzeża osłaniają kameralne plaże. W innych miejscach zalesione wybrzeża skrywają wiele pięknych plaż. W południowej części Costa Brava, zwanej Costa del Maresme, znajdują się urocze, szerokie, piaszczyste plaże położne w pobliżu gajów piniowych. Zagospodarowane, piaszczyste plaże w miejscowościach wypoczynkowych Costa Brava posiadają szeroki wachlarz rozrywek i udogodnień pozwalających beztrosko wypoczywać w słonecznych promieniach i uprawiać
sporty wodne.

SPORTY
Ciepłe Morze Śródziemne zachęca do windsurfingu, jazdy na nartach wodnych i żeglowania. Katalonia słynie z piłki nożnej (sławna drużyna Barcelony) i rajdów samochodowych. Ponadto Costa Brava oferuje takie rozrywki jak: tenis ziemny, squash, jeździectwo, siatkówkę plażową, gokarty, paragliding, trekking, kolarstwo górskie i nurkowanie.

LLORET DE MAR
Lloret de Mar to miejscowość znajdująca się ok. 70 km od Barcelony, w sąsiedztwie innych znanych kurortów, takich jak Tossa de Mar oraz Blanes. To znane i bardzo popularne centrum rozrywki, słynące głównie z imprez do białego rana oraz szalonej zabawy, w którym aż roi się od knajp, dyskotek, barów, przytulnych kawiarenek, klubów nocnych, tawern oraz pubów. Za dnia to doskonałe miejsce dla turystów poszukujących aktywnego wypoczynku oraz dla rodzin z dziećmi. Miasteczko oferuje duży wybór sportów wodnych, wodny park rozrywki Water Word oraz Aquatic Zoo, w którym organizowane są pokazy delfinów. Tuż przy malowniczej, piaszczystej plaży biegnie nadmorska promenada z uroczymi kawiarenkami i restauracjami.

CALELLA
Jedna z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych miejscowości na Costa Brava. Tutaj skaliste wybrzeża i kameralne plaże położone są tuż obok białych willi o ciekawej architekturze. Urwiste klify, bujna roślinność oraz zamek i latarnia morska doskonale komponują się z urzekającym turkusowym morzem. Miasteczko znane jest także z wielu rozrywek oraz różnego typu festiwali i cyklicznych imprez kulturalnych. Tradycyjne taneczne wieczorki na plaży odbywają się tu w każdą sobotę i niedzielę, od lipca do września, a w środy koncerty i muzyka na żywo na rynku w Calelle. W piątki na plażowej promenadzie do wspólnej zabawy zaproszenie otrzymują najmłodsi. Calella daje możliwość uprawiania sportów wodnych i korzystania z licznych kawiarni, restauracji oraz pięknych, piaszczystych plaż.


SANTA SUSANNA

Santa Susanna to atrakcyjny ośrodek położony w Katalonii, około 64 km od Barcelony. Posiada bezpośredni dostęp do wszystkich wspaniałych plaż, zatok i obiektów w pobliżu wybrzeża Costa Brava. Miasto położone jest pomiędzy Morzem Śródziemnym a zalesionymi górami Masywu Montenegre. To popularne miejsce wypoczynku  łączące historię i tradycję z nowoczesnymi udogodnieniami. Santa Susanna to miejscowość, w której każdy turysta znajdzie coś dla siebie: plaże ze złotym piaskiem, rozwiniętą sieć hotelową i bogatą bazę gastronomiczną. 

miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
średnia temperatura powietrza w °C - - - 20 24 28 30 29 27 23 - -
średnia temperatura wody w °C - - - 17 20 23 25 26 26 24 - -
Szybki kontakt