15 lat Ecco Holiday Bezpieczne wakacje
  

Nasze biura rezerwacja_online infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia wg stawki operatora

Santorini last minute

Santorini
Zmień
 
wyszukiwanie zaawansowane »
Wybierz

Opis regionu

W słonecznym blasku wyspa Santorini, zwana również Thirą, mieni się brązem, czernią i szarością wulkanicznej kaldery, a z żyznej gleby bujnie wyrastają soczyście zielone rośliny....

Fasady budynków mają jasne barwy, od bieli do różu, i zwieńczone są błękitnymi dachami. Platon uważał, że właśnie tutaj znajdowała się Atlantyda – zatopiona kraina bogactwa i szczęśliwości.

czytaj więcej >>

Wybrane oferty

 


Na miejscu wakacji otrzymają Państwo ofertę wycieczek fakultatywnych, z których można będzie skorzystać dokonując rezerwacji u naszego przedstawiciela. Poniżej przedstawiamy przykładowe programy najbardziej popularnych wycieczek. Zwracamy uwagę, że wycieczki mogą się nie odbyć w przypadku zbyt małej liczby chętnych lub gdy wystąpią warunki ograniczające ich realizację, a programy wycieczek i ich ceny mogą się nieco różnić od przedstawionych poniżej. Szczegółowa oferta zostanie Państwu przedstawiona przez naszych przedstawicieli. Organizatorem wycieczek fakultatywnych są lokalni agenci w miejscu wakacyjnym.


Transfer VIP

W cenie wycieczki możliwość wyboru indywidualnego transferu z lotniska do hotelu, zwiększającego komfort podróży i skracającego czas dotarcia na miejsce. Wygodne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi oraz osób z większym bagażem.Oferty dla zadanych kryteriów wyszukiwania zostały już wyprzedane.

Bardzo przepraszamy za niedogodności.

Nasza infolinia chętnie pomoże w znalezieniu dla Państwa innych propozycji.
Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 804 289 220 lub adresem mailowym sale@eccoholiday.com

Some items zamiast ceny

WALUTA I ORIENTACYJNE CENY
EURO, 1 EUR = ok. 4.33 PLN (wg kursu NBP z dnia 23.07.2018). Przykładowe ceny: obiad w restauracji od 10 EUR, woda mineralna (0,5 litra) od 1 EUR, coca-cola od 1.50 EUR, piwo w tawernie od 2 EUR.

KLIMAT / KIEDY JECHAĆ
Na Cykladach panuje typowy śródziemnomorski klimat z ciepłym i długim latem i bardzo łagodną zimą. Sezon rozpoczyna się przyjemną wiosną w kwietniu i trwa do października. Najwyższe temperatury utrzymują się od czerwca do sierpnia. Wiatry wiejące z kierunku północnego przyjemnie chłodzą rozgrzane powietrze.

JĘZYK
Obowiązuje język grecki. W regionach turystycznych nie ma również problemów w porozumiewaniu się po angielsku.

CZAS
Pomiędzy Santorini a Polską jest godzina różnicy, godz. 12.00 w Polsce = godz. 13.00 na Santorini.

KUCHNIA / SMAKOWITOŚCI
Na Santorini jada się w większości takie same potrawy jak na Krecie. Są to np: kleftiko - potrawa przygotowana z mięsa jagnięcego z warzywami; sałatka santoryńska - na bazie sałatki greckiej z dodatkiem małych pomidorków bertes i listków kaparów; grillowane nadziewane kalmary z serem feta, pomidorami i warzywami; fava - słynna pasta z fasoli o tej samej nazwie, podawana z oliwą i pokrojoną cebulką oraz desery: revani - ciasto z migdałami, kataifi - ciasteczka miodowe.

PAMIĄTKI
Z Santorini najczęściej przywozi się lokalne produkty spożywcze: oliwę z oliwek, miód, mocne wino Vinsanto, pochodzące z wyspy orzeszki pistacjowe uważane za najlepsze w Europie. Poza tym bardzo popularne są oryginalne, ręcznie tkane koronki i tkaniny, ceramika, biżuteria z lawy wulkanicznej i inne wyroby rękodzieła artystycznego. W sklepikach z pamiątkami można znaleźć szeroki asortyment wyrobów wykorzystujących kontur wyspy lub motywy charakterystycznych atrakcji turystycznych.

TRANSPORT I KOMUNIKACJA
Na Santorini istnieje komunikacja autobusowa, która łączy wszystkie miejscowości na wyspie. Santorini posiada dobre połączenia morskie z wyspami regionu i odległą o ok. 120 km Kretą (rejs promem trwa ok. cztery godziny). Dobrym rozwiązaniem jest poruszanie się motorowerem, dzięki czemu można poruszać się wąskimi dróżkami, niedostępnymi dla samochodów.

PLAŻE
Wysokie skaliste klify górujące nad wąskimi, piaszczysto-żwirowymi plażami, wulkaniczny piasek, mocno świecące słońce i głębokie, ciemno granatowe morze stwarzają niepowtarzalny nastrój i gwarantują pełne wrażeń wakacje.
Plaże Santorini są wyjątkowe jak cała wyspa, np. plaża Kamari, z której pięknie widać wzgórze Mesa Vouno, gdzie wybudowano antyczną Thirę. Z kolei Red Beach jest jedną z kameralnych plaż tworzących malownicze zatoczki.

SPORTY
Na plażach znajdują się centra sportów wodnych, dzięki którym można uprawiać: narciarstwo wodne, windsurfi ng, nurkowanie, kajakarstwo i żeglarstwo. Z portu w Firze kilka razy dziennie realizowane są rejsy łodzią podwodną umożliwiające obserwację podmorskiego wulkanu. Górzyste ukształtowanie terenu pozwala na piesze wędrówki obfi tujące w niezapomniane widoki. Santorini słynie z przejażdżek osiołkami, które wciąż można spotkać na wsi.

FIRA
Założona w XVIII w., stolica wyspy Santorini, położona jest na krawędzi 400-metrowej kaldery, charakteryzują ją białe domków, zlokalizowane przy krętych, brukowanych uliczkach. Większość budynków pochodzi z lat 60., starsze zniszczyło ostatnie trzęsienie ziemi w roku 1956.W mieście znajduje się Muzeum Archeologiczne, a we wrześniu odbywa się festiwal kultury. Latem, szczególnie w sierpniu małe uliczki są zatłoczone i pełne urokliwych kafejek, artystycznych butików oraz różnorodnych sklepów z pamiątkami, zwłaszcza ceramiką i wyrobami jubilerskimi. Niezapomniane przeżycie stanowi widok na skąpane w słońcu nadmorskie urwiska, błękitną zatokę Thiry oraz bielone ściany domów i kościołów z niebieskimi kopułami. Do
portu leżącego 270 m poniżej miasta można zjechać w pięć minut kolejką linową.

KAMARI
Miejscowość stanowi kurort turystyczny z długą, niemal dwukilometrową plażą. Czarny, wulkaniczny piasek intensywnie połyskuje odbijając słoneczne promienie, co wraz z barwą morza stwarza niecodzienne widoki. Wzdłuż plaży licznie usytuowane bary, tawerny, restauracje i dyskoteki nie pozwolą nudzić się amatorom nocnego życia. Tuż obok miasta znajdują się ruiny antycznej Thiry. Innym obiektem wartym obejrzenia jest Kościół z 1100 r. Transfer z portu w Firze do hoteli w Kamari - około 1 godzina.

IMEROVIGLI
Niezwykle malowniczo położona miejscowość zajmuje szczyt najwyższego w okolicy wzniesienia górującego nad zatopionym kraterem wulkanu. Oprócz doświadczenia przepięknych widoków można tu zwiedzić stary zamek strzegący wyspę przed najeźdźcami. Do Firy, stanowiącej stolicę wyspy, można dojechać lub dojść ścieżką wzdłuż wybrzeża, co zajmuje około 20-30 minut. Wieczory umilają liczne bary, tawerny i restauracje, których nie brakuje ani w Imerovigli ani w Firze. Transfer z portu w Firze do hoteli w Imerovigli - około 20 minut.

WAŻNE
Klienci udający się na wakacje na Santorini lecą na Kretę, a na Santorini przepływają wodolotem lub statkiem. W zależności od godzin przelotu pierwszy lub/i ostatni nocleg może być na Krecie w hotelu o takim samym standardzie jak wybrany hotel na Santorini.

miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
średnia temperatura powietrza w °C - - - 21 25 30 32 33 29 25 - -
średnia temperatura wody w °C - - - 17 19 21 23 25 24 22 - -

 

Szybki kontakt