Bezpieczne wakacje
  

Kos last minute

Kos
Zmień
 
wyszukiwanie zaawansowane »
Wybierz

walutomat

Opis regionu

Kos leży w archipelagu Sporadów Południowych, u wybrzeży Turcji. Wybrzeża Kos to ciągnąca się kilometrami plaża o zmieniających się odcieniach piasku obmywanego turkusowymiwodami Morza Egejskiego....

Z górzystą wyspą nieodłącznie wiąże się postać słynnego lekarza Hipokratesa, żyjącego tu około V wieku przed naszą erą. Z tamtych czasów zachowały się fragmenty szkoły medycznej Asklepionu założone prawdopodobnie już po jego śmierci. Jedną z zalet wyspy jest niewątpliwie jej spokojna i rodzinna atmosfera.

czytaj więcej >>

Wybrane oferty

 

Na miejscu wakacji otrzymają Państwo ofertę wycieczek fakultatywnych, z których można będzie skorzystać dokonując rezerwacji u naszego przedstawiciela. Poniżej przedstawiamy przykładowe programy najbardziej popularnych wycieczek. Zwracamy uwagę, że wycieczki mogą się nie odbyć w przypadku zbyt małej liczby chętnych lub gdy wystąpią warunki ograniczające ich realizację, a programy wycieczek i ich ceny mogą się nieco różnić od przedstawionych poniżej. Szczegółowa oferta zostanie Państwu przedstawiona przez naszych przedstawicieli. Organizatorem wycieczek fakultatywnych są lokalni agenci w miejscu wakacyjnym.


BODRUM (1 dzień - bez lunchu)

Podczas wakacji na Kos nadarza się wspaniała okazja odwiedzenia innego kraju, a nawet kontynentu. Rejs promem do tureckiego Bodrum (Azja Mniejsza) trwa około godziny. To urocze miasto jest malowniczo położone na zboczach wzgórz przy niewielkiej zatoce. Niewątpliwą atrakcję stanowi wizyta w ruinach Mauzoleum zaliczanym niegdyś do siedmiu cudów świata oraz w antycznym teatrze wybudowanym przez Mauzolosa. Malowniczym elementem tutejszego krajobrazu są zabytkowe wiatraki. Podczas pobytu w Turcji nie można pominąć straganów z pamiątkami i małych sklepików, w których uśmiechnięci i życzliwi sprzedawcy oferują orientalne specjały. Nie zapomnijmy o targowaniu się!
Dodatkowo płatne: wstęp do mauzoleum - 4 EUR/os.
Ważne: Na wycieczkę do Turcji konieczne jest posiadanie ważnego paszportu.

Obsługa:

podczas wycieczki zapewniamy polskiego pilota.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 41EUR

Dziecko: 21EUR


CAICO CRUISE

Rejs rozpoczyna się w porcie na wyspie Kos, skąd tradycyjna drewniana łódź kaiki płynie w kierunku wyspy Pserimos. Postój w zatoczce Krevatia, gdzie będzie okazja popływać w otwartym morzu. Kolejny przystanek to wyspa Kalymnos, gdzie w greckiej tawernie serwowany jest obiad. Ostatni etap to ponownie wyspa Pserimos. Z powrotem łódź zmienia trasę zatrzymując się przy wyspie w innych miejscach. Podczas postoju można zejść na plażę, opalać się i zażywać morskich kąpieli. Powrót na wyspę Kos planowany jest wczesnym wieczorem. Prosimy zabrać stroje kąpielowe.

Obsługa:

podczas wycieczki nie zapewniamy polskiego pilota. Lokalny organizator wycieczki zapewnia angielskojęzyczną obsługę.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 36EUR

Dziecko: 18EUR


KOS - CITY TOUR (bez lunchu)

Podczas wycieczki można zobaczyć największą atrakcję Kos, którą jest Asklepion - starożytna świątynia kultu boga Asklepiosa. Ponadto w programie drzewo Hipokratesa, rozłożysty platan uznawany za najstarsze drzewo w Europie, pod którym według tradycji wykładał słynny twórca medycyny. Obok znajduje się średniowieczny zamek joannitów, z którego rozpościera się piękny widok na port i pojawiające się w oddali wybrzeże Turcji. Później czas wolny w zbytkowym śródmieściu.
Dodatkowo płatne: wstęp do Asklepionu - 4 EUR/dorośli, 2 EUR/dzieci

Obsługa:

podczas wycieczki zapewniamy polskiego pilota.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 18EUR

Dziecko: 9EUR


NISSYROS (bez lunchu)

Niewielka wyspa Nissyros w czasach antycznych słynęła z łaźni termalnych (siarkowych), które Włosi wykorzystywali jeszcze w czasach nowożytnych. Z hotelu wycieczka wyrusza autobusem do Kardameny, a następnie promem na wyspę Nissyros. Dalej jazda malowniczą drogą pośród egzotycznej roślinności do kaldery z dziesięcioma kraterami. Zwiedzanie największego z nich, krateru Stefanosa. Z góry podziwiać można wspaniałe widoki na sąsiednie wyspy. Po zejściu do krateru z pewnością będzie można poczuć opary siarki. Po południu czas na spacer uliczkami idyllicznej miejscowości portowej Mandraki i zwiedzanie kaplicy przy klasztorze Panagia Spiliani.

Obsługa:

podczas wycieczki zapewniamy polskiego pilota.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 36EUR

Dziecko: 18EUR


PARK WODNY LIDO

Lido oznacza słońce, wodę i wspaniałą zabawę. Ten nowo powstały park wodny należy do największych w Grecji i stanowi prawdziwą atrakcję wyspy Kos. Wycieczka jest skierowana do dzieci i wszystkich, którzy lubią zabawę w wodzie. Od 11.00 do 16.00 można wesoło spędzić czas na wodnej zabawie w słońcu korzystając ze wszystkich atrakcji i udogodnień kompleksu. Kompetentna i doświadczona obsługa czuwa nad bezpieczeństwem amatorów wodnych szaleństw. Wypoczywając w subtropikalnych ogrodach można spróbować lokalnych specjałów w tutejszym snack barze i ugasić pragnienie w cieniu palm.
Cena wycieczki zawiera przejazd i wstęp do parku. Lunch i napoje płatne na miejscu.

Obsługa:

podczas wycieczki nie zapewniamy polskiego pilota. Wycieczka samodzielna.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 25EUR

Dziecko: 18EUR


WIECZÓR GRECKI

To doskonała okazja by przekonać się o gościnności mieszkańców wyspy i poznać tradycyjne tańce. Wieczór folklorystyczny przy tradycyjnych potrawach i lokalnym winie odbywa się w gustownie urządzonej restauracji wypełnionej gorącą atmosferą greckiej zabawy i muzyki. Popis tancerzy w strojach ludowych i wspólna zabawa są gwarancją niezapomnianych wrażeń. Warto spróbować swoich sił i nauczyć się kilku kroków ludowego tańca.

Obsługa:

podczas wycieczki nie zapewniamy polskiego pilota. Lokalny organizator wycieczki zapewnia angielskojęzyczną obsługę.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 38EUR

Dziecko: 19EUR


WOKÓŁ WYSPY KOS

Całodzienną wycieczkę rozpoczyna zwiedzanie największej atrakcji Kos, Asklepionu - pozostałości po starożytnej świątyni kultu boga Asklepiosa. Następnie przejazd do uroczej wioski Zia i spacer wśród licznych stoisk z przyprawami. Trasa wycieczki prowadzi przez miejscowości Pyli i Kardamena do malowniczo położonego na wzgórzu Kefalos. Następnie powrót na wybrzeże do zatoki Kamari i lunch w pięknie położonej restauracji. Droga powrotna do hotelu wiedzie przez Antimachię i Mastichari.
Dodatkowo płatne: lunch oraz wstęp do Asklepionu - 4 EUR/dorośli, 2 EUR/dzieci

Obsługa:

podczas wycieczki zapewniamy polskiego pilota.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 41EUR

Dziecko: 20EUROferty dla zadanych kryteriów wyszukiwania zostały już wyprzedane.

Bardzo przepraszamy za niedogodności.

Nasza infolinia chętnie pomoże w znalezieniu dla Państwa innych propozycji.
Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 804 289 220 lub adresem mailowym sale@eccoholiday.com

Some items zamiast ceny

WALUTA I ORIENTACYJNE CENY
EURO, 1 EUR = ok. 4.17 PLN (wg kursu NBP z dnia 14.11.2012). Wymiany walut można dokonać w bankach i większych hotelach (z wyjątkiem małych miejscowości), akceptowana jest większość kart płatniczych takich jak American Express, Diner's Club International, Mastercard, Visa. Przykładowe ceny: woda mineralna od 2 EUR, kawa w restauracji od 3.5 EUR, obiad w restauracji od 12 EUR, piwo lokalne 3 EUR, pizza od 8 EUR, butelka wina od 3.5 EUR, znaczek pocztowy do Polski 0.65 EUR, karta telefoniczna 3 EUR.

KLIMAT / KIEDY JECHAĆ
Na wyspie panuje łagodny klimat przez większą część roku. Sezon zaczyna się w maju i trwa do końca października. Latem powietrze przyjemnie chłodzi północno-zachodni wiatr, który doceniają plażowicze i żeglarze.

JĘZYK
Obowiązuje język grecki. Nie ma również problemów w porozumiewaniu się po angielsku.

CZAS
Pomiędzy Kos a Polską jest godzina różnicy, godz. 12.00 w Polsce = godz. 13.00 na Kos.

KUCHNIA / SMAKOWITOŚCI
Goszcząc na Kos warto spróbować pulpetów mięsnych keftedes z dodatkiem czosnku i ziół; krewetek w sosie pomidorowym lub białym winie oraz typowych papucaki. Polecamy również wyśmienite owoce morza oraz lekkie białe wino Retsina o żywicznym aromacie.

CIEKAWE WYDARZENIA
Od lipca do sierpnia trwa na wyspie Festiwal Hipokratesa. Odbywa się wówczas wiele koncertów, przedstawień teatralnych, pokazów tańca ludowego i współczesnego oraz wystaw sztuki. Większość z tych wydarzeń ma miejsce w średniowiecznym zamku Joannitów w mieście Kos. W sierpniu trwa także festiwal wina i festiwal miodu, w trakcie którego można spróbować lokalnych delicji przygotowanych w oparciu o ten złocisty przysmak.

TRANSPORT I KOMUNIKACJA
Najprzyjemniejszy sposób zwiedzania wyspy to wycieczki rowerowe lub wyprawy na skuterach. Szereg miejscowości można zobaczyć także podróżując autobusem. Jednak z uwagi na rozkład jazdy, który często ulega zmianie, należy upewnić się co do możliwości powrotu. Znacznie droższym środkiem transportu są taksówki. Są one wyposażone taksometry, ale należy pamiętać, iż ceny są umowne i za każdym razem lepiej ustalić koszt przejazdu z góry.

PLAŻE
Ponad 70 % wybrzeża to rozległe piaszczyste plaże. Do najpopularniejszych należą plaża Lambi w Kos, która rozciąga się od basenu portowego. Można tu bez problemów wynająć parasol i leżak oraz skorzystać z usług licznych kafejek i restauracji. Warto wspomnieć o plaży Therma, położonej około 8 km od centrum Kos, z gorącymi źródłami wylewającymi się ze skalnej groty; plaży Tigaki z krystalicznie czystą wodą i płytkim morzem, idealną do zabaw z dziećmi i ponad trzykilometrowej Kardamena znajdującej się w pobliżu dawnej wioski rybackiej Kardamena. Przy tętniącym życiem letnisku Tingaki znajduje się najdłuższa (ponad 10 km) plaża, z białym piaskiem, która ku południowemu zachodowi robi się coraz ładniejsza odbiegając od hałaśliwej drogi.

SPORTY
Kos jest rajem dla miłośników sportów wodnych.Przy plaży Tigaki panują świetne warunki do uprawiania windsurfingu. Na plaży w zatoce Kamari przy płw. Kefalos można spróbować swoich sił parasailingu, windsurfingu czy jeździe na nartach wodnych.

KOS
Stolica wyspy oferująca pełną gamę rozrywek. Specyficzny klimat panuje zwłaszcza w porcie, gdzie oprócz łódek rybackich i promów wycieczkowych cumują jachty morskie. Wzdłuż nabrzeża ciągnie się palmowa promenada i zawsze można spotkać tam mnóstwo spacerowiczów. Tawerny, kafejki i butiki przyciągają tu zarówno turystów jak i ludność miejscową.

MARMARI
Spokojna miejscowość przy jednej z najdłuższych piaszczysto-żwirowych plaż wyspy Kos. Sama plaża oferuje mnóstwo atrakcji amatorom sportów wodnych, zlokalizowane są tu również wypożyczalnie sprzętu plażowego, rowerów oraz bary i restauracje

TIGAKI
To rozrywkowa miejscowość wakacyjna położona około 11 km na północ od Kos, którą szczególnie upodobali sobie Brytyjczycy ze względu na ładną okolicę z mnóstwem zieleni i kwiatów. Piaszczysta plaża biegnie wzdłuż płytkiego, kryształowo czystego morza doskonale nadającego się do bezpiecznej kąpieli dla dzieci. Działa tu kilkanaście wypożyczalni sprzętu plażowego, mnóstwo tawern, kafejek, sklepów i restauracji.

KARDAMENA
Jedna z popularniejszych miejscowości wypoczynkowych na południowym wybrzeżu wyspy Kos wchodzącej w skład archipelagu Dodekanez. Niegdyś wioska rybacka, a od niedawna kurort z licznymi kafejkami, barami, restauracjami oraz dyskotekami. Dzięki różnorodnym możliwościom rozrywki przyjeżdżają tu głównie młodzi ludzie.

LAMBI
To typowo turystyczna strefa wybrzeża tuż przy miasteczku Kos. Piaszczysta plaża rozciągająca się na długości jednego kilometra w pobliżu portu z dobrze rozwiniętą infrastrukturą. W licznych wypożyczalniach można bez problemu zaopatrzyć się w leżaki i parasole, w okolicy działa mnóstwo lokali gastronomicznych, hoteli i pensjonatów.

PSALIDI
Niewielka miejscowość wypoczynkowa położona na wybrzeżu 2 km na wschód od miasta Kos. Hotele sklepiki i tradycyjne tawerny położone są wzdłuż głównej drogi prowadzącej do gorących źródeł Embros Therma. Tutejsza plaża przyciąga turystów poszukujących spokojniejszego miejsca letniego wypoczynku. Malownicza okolica jest atrakcyjnym terenem pieszych wędrówek, a miłośnicy relaksu na plaży znajdą tu wygodne warunki do opalania.

 

miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
średnia temperatura powietrza w °C - - - 19 24 28 32 32 28 23 - -
średnia temperatura wody w °C - - - 18 21 24 27 28 27 25 - -
Szybki kontakt