15 lat Ecco Holiday Bezpieczne wakacje
  

O nas | Strefa agenta

Obzor last minute

Obzor
Zmień
 
wyszukiwanie zaawansowane »
Wybierz

Hotele w Obzorze

 

Na miejscu wakacji otrzymają Państwo ofertę wycieczek fakultatywnych, z których można będzie skorzystać dokonując rezerwacji u naszego przedstawiciela. Poniżej przedstawiamy przykładowe programy najbardziej popularnych wycieczek. Zwracamy uwagę, że wycieczki mogą się nie odbyć w przypadku zbyt małej liczby chętnych lub gdy wystąpią warunki ograniczające ich realizację, a programy wycieczek i ich ceny mogą się nieco różnić od przedstawionych poniżej. Szczegółowa oferta zostanie Państwu przedstawiona przez naszych przedstawicieli. Organizatorem wycieczek fakultatywnych są lokalni agenci w miejscu wakacyjnym.


BAŁCZIK, KALIAKRA

Poranny wyjazd wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego do Bałcziku zwanego „Białym Miastem", którego cechą charakterystyczną są wspaniałe skały wapienne. Na miejscu spacer w Ogrodzie Botanicznym rumuńskiej królowej Marii z ponad 3 tysiącami gatunków roślin i unikalną kolekcją kaktusów. Następnie kamienny tron królewski w ogrodzie i degustacja wina. Po lunchu przejazd na przylądek Kaliakra, gdzie będzie można podziwiać zabytki architektury bizantyjskiej oraz florę i faunę Bułgarii (m.in. kormorany, foki, delfiny). W programie muzeum i forteca wzniesiona na nadmorskiej skale. Po południu powrót do Obzoru.

Obsługa:

podczas wycieczki nie zapewniamy polskiego pilota. Lokalny organizator wycieczki zapewnia polskojęzyczną obsługę.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 46EUR

Dziecko: 23EUR


BAŁCZIK, KALIAKRA, POBITE KAMIENIE

Proponujemy Państwu wspaniałą wycieczkę, podczas której będziecie mieli okazję zwiedzić ogród botaniczny i rezydencję rumuńskiej królowej Marii w Bałcziku, nazywanym „Białym Miastem”, a także pospacerować po przylądku Kaliakra, gdzie podziwiać można nie tylko piękną panoramę, delfiny, kormorany czy foki, ale także cudowne skaliste wybrzeże. W drodze powrotnej zwiedzanie przyrodniczego fenomenu Pobite Kamyni.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 46EUR

Dziecko: 23EUR


BUŁGARSKA RIWIERA - WARNA, DELFINARIUM, KLASZTOR AŁADŻA

 Wyjazd rano. Malowniczy przejazd w kierunku północnego wybrzeża; zwiedzanie skalnego klasztoru ‘Aładża’, pochodzącego z XIII wieku znajdującego się w 40 metrowej skale; przejazd do Warny – morskiej stolicy Bułgarii; występy w delfinarium; czas wolny w Warnie, powrót późnym popołudniem.


Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 39EUR

Dziecko: 21EUR


NESSEBAR (z lunchem)

Nesseber to miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Nazywany jest „Perłą Morza Czarnego” a także „Bułgarskim Dubrovnikiem”. Słynie z przepięknej architektury, a także wąskich, krętych uliczek o wyjątkowym uroku. Podczas wycieczki będziecie mieli Państwo okazję zwiedzić Stare Miasto, bizantyjskie kościoły oraz ruiny średniowiecznej fortecy. Zaplanowano także piknik w malowniczym miejscu obok rzeki Weleka.

Obsługa:

podczas wycieczki nie zapewniamy polskiego pilota. Loklany organizator wycieczki zapewnia polskojęzyczną obsługę.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 36EUR

Dziecko: 18EUR


STAMBUŁ (2 dni)

Stambuł to niepowtarzalne miasto łączące w sobie orientalną egzotykę i zachodnią nowoczesność. Pełna kontrastów i sprzeczności metropolia urzeka swym pięknem i bogactwem wrażeń. Warto choć przez kilka dni poczuć niesamowitą atmosferę tureckiego targowiska pachnącego przyprawami i wyśmienitym kebabem albo wybrać się na przejażdżkę statkiem po cieśninie Bosfor, oddzielającej Europę od Azji.
Dzień 1: Wczesnym rankiem wyjazd z Obzoru i przyjazd do Stambułu około południa. Obiad w restauracji w centrum i zwiedzanie największych atrakcji turystycznych miasta. W programie zwiedzanie wspaniałego pałacu Topkapi - byłej siedziby sułtanów, dawnej świątyni bizantyjskiej a obecnie meczetu Hagia Sofia, Hipodromu stanowiącego centrum rozrywkowe przez ponad 1000 lat i Błękitnego Meczetu. Powrót do hotelu i nocleg. Opcjonalnie wycieczka Stambuł Nocą - kolacja z programem artystycznym (płatne dodatkowo).
Dzień 2: Po śniadaniu czas wolny lub możliwość udziału w dodatkowo płatnej wycieczce Wybrzeże Azji - rejs łodzią motorową wzdłuż azjatyckiego wybrzeża Bosforu, wizyta w letnim pałacu sułtanów Beylarbeyi, zakupy na orientalnym Wielkim Bazarze, będącym największym krytym targowiskiem na świecie. Po lunchu wyjazd z Stambułu i powrót do Obzoru późnym wieczorem.

Dodatkowe opłaty wizowe - 15.00 EUR + 1.00 EUR (płatne na granicy).

 

Obsługa:

podczas wycieczki nie zapewniamy polskiego pilota. Loklany organizator wycieczki zapewnia polskojęzyczną obsługę.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 99EUR

Dziecko: 50EUR

Some items zamiast ceny

WALUTA I ORIENTACYJNE CENY
Lew bułgarski BGN, 1 BGN = 2.13 PLN (wg kursu NBP z dnia 14.11.2012). Przykładowe ceny: kawa w kawiarni od 2 BGN, woda mineralna (1 litr) ok. 1 BGN, piwo w pubie od 3 BGN, obiad w restauracji od 8 BGN.

KLIMAT / KIEDY JECHAĆ
W sezonie letnim, czyli od początku czerwca do września, panują doskonałe do wypoczynku warunki, którym sprzyja panujący tu klimat umiarkowany ciepły. Nad morzem panuje klimat podzwrotnikowy, bardziej wilgotny niż w głębi kraju. Na wybrzeżu średnie temperatury latem sięgają +28 °C, a zimą 0 - 4 °C.

JĘZYK
Narodowym językiem jest bułgarski zapisywany grażdanką (reformowaną cyrylicą). W regionach turystycznych można porozumiewać się również po rosyjsku, angielsku i niemiecku.

CZAS
Pomiędzy Bułgarią a Polską jest godzina różnicy, godz. 12:00 w Polsce = godz. 13:00 w Bułgarii.

KUCHNIA / SMAKOWITOŚCI
Wiele bułgarskich restauracji oferuje typowe dania lokalnej kuchni. Tradycyjna kuchnia jest pikantna, używa się dużo papryki, pieprzu, czosnku i ziół. Typowe dania: skara - mieszanka mięs z rusztu, czuszka biurek - pieczona papryka z serowym farszem, gjuwecz - potrawka z mięsa duszonego z bakłażanami i ziemniakami, sarmi - gołąbki w liściach winogron. W Bułgarii wyrabia się bardzo dobre wina, winiaki i brandy, warta
spróbowania jest także typowa dla tego regionu wódka śliwkowa lub winogronowa - rakija.

CIEKAWE WYDARZENIA
W każdej cerkwi i klasztorze bułgarskim celebruje się co roku dzień patrona lub święto związane z nazwą danego obiektu sakralnego. Najczęściej jest to święto Zwiastowania (25 marca), dzień św. Cyryla i Metodego (11 maja), święto Przemienienia Pańskiego (6 sierpnia) lub święto Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia). Wiele imprez wymyślono specjalnie dla turystów, ale jest też sporo takich wydarzeń kulturalnych i religijnych, które obchodzi się w całej Bułgarii i w których warto wziąć udział, np. Dzień świętych Konstantyna i Heleny (21 maja), Dzień Makawej (1 sierpnia) - zięciowie odwiedzają teściów, którzy podejmują ich sutym obiadem (i napitkiem) oraz Dzień Neptuna (koniec sierpnia) - dziecięcy festyn nad Morzem Czarnym na cześć boga morza.

PAMIĄTKI
Bułgaria jest największym eksporterem olejku różanego na świecie, dlatego warto zakupić flakonik tego ekstraktu. Najbardziej polecany jest ten produkowany w Kanzaluku, mieście będącym światowym centrum hodowli róż. Innymi, często przywożonymi, pamiątkami są rękodzieła artystyczne, takie jak: rzeźby z drewna, tkactwo czy zachwycające hafty z Warny i Nesebyru. W sklepach znajdziemy też dywany i kobierce ręcznie robione według dawnych wzorów i kolorystyki. Interesujące są oryginalne kapy barwione na żywe kolory oraz wzorzyste kilimy. Godne uwagi są również wyroby ze skóry i futra, głównie kożuchy, skórzane męskie kurtki, podbijane futrem kapelusze i rękawiczki. Wszystkie te produkty cechuje dobra jakość i łatwa dostępność. Mówiąc o Bułgarii nie można zapomnieć o tradycyjnych trunkach, bowiem kraj ten słynie z produkcji win, rakiji czy nieco mocniejszej Mastiki.

PLAŻE
Wiele plaż Bułgarii zostało odznaczonych „Błękitną Flagą" (renomowaną międzynarodową odznaką dla najczystszych kurortów), co potwierdza ich czystość i dobrą infrastrukturę. Znajdują się tu piękne, długie, piaszczyste plaże, np. w Złotych Piaskach o długości około 3,5 km oraz niewielkie, urocze plaże położone w zacisznych zatoczkach. Wszystkie mają złocisty piasek i łagodne zejście do morza. Na wielu odcinkach wybrzeża z plażami
sąsiadują gęste lasy mieszane.

SPORTY
Przy plażach istnieje duża ilość wypożyczalni sprzętu sportowego, co pozwala na uprawianie wielu dyscyplin: surfi ngu, jazdy na nartach i skuterach wodnych. Na lądzie natomiast można wybrać się na piesze, rowerowe i konne wycieczki malowniczymi szlakami.

OBZOR
Nadmorska miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Czarnym, położona pomiędzy Warną a Burgas. Istniała już w czasach starożytnej Grecji pod nazwą Heliopolis. W pobliżu miejscowości znajdują się ruiny świątyni Jupitera oraz pozostałości starożytnej rzymskiej, a później średniowiecznej twierdzy Kozjak. Miejscowość zyskuje popularność wśród turystów dzięki bezpiecznej,
piaszczystej plaży o długości 7 km i szerokości ok. 60 m. Z portu w Obzor kursują statki żeglugi przybrzeżnej do Warny i Burgas. Na miejscu istnieje rozwinięta baza sportów wodnych oraz liczne kluby i restauracje, oferujące zabawę do białego rana.

 

miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
średnia temperatura powietrza w °C - - - 15 25 28 28 28 24 19 - -
średnia temperatura wody w °C - - - 10 17 20 23 24 23 18 - -
Szybki kontakt