15 lat Ecco Holiday Bezpieczne wakacje
  

Nasze biura rezerwacja_online infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia wg stawki operatora

Obzor last minute

Obzor
Zmień
 
wyszukiwanie zaawansowane »
Wybierz

Hotele w Obzorze

 

Na miejscu wakacji otrzymają Państwo ofertę wycieczek fakultatywnych, z których można będzie skorzystać dokonując rezerwacji u naszego przedstawiciela. Poniżej przedstawiamy przykładowe programy najbardziej popularnych wycieczek. Zwracamy uwagę, że wycieczki mogą się nie odbyć w przypadku zbyt małej liczby chętnych lub gdy wystąpią warunki ograniczające ich realizację, a programy wycieczek i ich ceny mogą się nieco różnić od przedstawionych poniżej. Szczegółowa oferta zostanie Państwu przedstawiona przez naszych przedstawicieli. Organizatorem wycieczek fakultatywnych są lokalni agenci w miejscu wakacyjnym.


Bałczik, Kaliakra

Poranny wyjazd wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego do Bałcziku zwanego Białym Miastem, którego cechą charakterystyczną są wspaniałe skały wapienne. Na miejscu spacer w Ogrodzie Botanicznym rumuńskiej królowej Marii z ponad 3 tysiącami gatunków roślin i unikalną kolekcją kaktusów. Następnie kamienny tron królewski w ogrodzie i degustacja wina. Po lunchu przejazd na przylądek Kaliakra, gdzie będzie można podziwiać zabytki architektury bizantyjskiej oraz florę i faunę Bułgarii (m.in. kormorany, foki, delfiny). W programie muzeum i forteca wzniesiona na nadmorskiej skale. Po południu powrót do Obzoru.

Obsługa:

podczas wycieczki nie zapewniamy polskiego pilota. Lokalny organizator wycieczki zapewnia polskojęzyczną obsługę.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 52EUR

Dziecko: 26EUR


Jeep Safari

Rano wyjazd z hotelu. Wycieczkę jeepami rozpoczyna przejazd przez wioskę Gospodinovo, następnie w wiosce Solnik oglądanie gorzelni rakii, degustacji, możliwość kupienia rakiiStrzelanie z wiatrówki. Przejazd przez wioskę Diulino. Dalsza podróż do wioski Rakowskowo. Obiad. Przejazd przez wioskę Popowicz. Wyjazd do Obzoru.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 45EUR

Dziecko: 25EUR


Nessebar + Bulłgarska Wieś

Nessebar to miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Nazywane jest "Perłą Morza Czarnego". Słynie z przepięknej architektury i wąskich krętych uliczek o wyjątkowym uroku. Podczas wycieczki zwiedzamy Stare Miasto, bizantyjskie kościoły oraz ruiny średniowiecznej fortecy. W dalszej części dnia odwiedzimy bułgarski dom i dzielnicę rzemieślniczą, mini ZOOpark, a podczas bułgarskiego wieczoru będziemy mieli okazję próbować dania narodowe, a także spróbujemy wina białe i czerwone z beczek. Unikalny program folklorystyczny oraz taniec nastinarski (boso na rozżarzonych węglach). Dla dzieci natomiast przygotowano gry, program z udziałem pajaców, spacer na wózku z osiołkiem i na osiołku. Bilety wstępu i lunch są w cenie wycieczki.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 52EUR

Dziecko: 37EUR


Party Pirackie – Tatoo Cruise

Rano transfer  do portu w Nesebarze. Następnie odpłynięcie statkiem i spotkanie oko w oko z piratami. Program  rozrywkowy. Powolny rejs i podziwianie widoków wzdłuż pięknego wybrzeża Słonecznego  Brzegu. Obiad w  formie bufetu: sałatka, grillowany filet z kurczaka, risotto z warzywami, tłuczone ziemniaki, arbuz. Spacer i  możliwość poznania informacji na temat znajdującego się na światowej liście dziedzictwa kultury UNESCO Nessebaru. Komunikacja z przewodnikiem odbywa się tylko w języku angielskim. Czas wolny. Podczas rejsu statkiem dla gości są do dyspozycji: napoje alkoholowe i bezalkoholowe, wodа mineralnа. Rejs powrotny do Nessebaru. Wyjazd do Obzoru.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 45EUR

Dziecko: 30EUR


Rejs jachtem

Transfer z przystanku. Przyjazd do Nessebaru, który jest nazywany Perłą Morza CzarnegoZwiedzanie starówki z pilotem, który mówi w dwóch językach (angielskim, niemieckim). Czas wolny. Po zajęciu miejsc na pokładzie krótka informacja na temat bezpieczeństwa i programu wycieczki. Podczas rejsu można skorzystać z baru, w którym będą dostępne: kawa, herbata, napoje bezalkoholowe i alkoholowe. Podczas wycieczki możliwość kąpieli w morzu, opalania i nurkowania. Przygotowanie obiadu. Po nim podniesienie kotwicy i powrót do portu i miejsca, gdzie będzie autokar.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 72EUR

Dziecko: 36EUR


Stambuł (1 dzień)

Jedyne w swoim rodzaju miasto należy do największych metropolii świata i jest jedynym miastem położonym na dwóch kontynentach. Wielowiekowa historia, bogactwo zabytków, niesamowita atmosfera i niepowtarzalny urok robią wrażenie na każdym z turystów odwiedzających turecką metropolię. Wycieczkę rozpoczyna wieczorny wyjazd z hotelu do Stambułu. Po dotarciu na miejsce śniadanie, Zwiedzanie największych atrakcji turystycznych miasta. Hipodrom, który stanowił centrum rozrywkowe przez ponad 1000 lat, następnie Błękitny Meczet – możliwość wejścia. Wycieczka odbywa się tureckim autobusem oraz z tureckim przewodnikiem. Możliwość zobaczenia z zewnątrz cerkwi Sweta Sofii. W programie zwiedzanie pierwszego dziedzińca wspaniałego pałacu Topkapi - byłej siedziby sułtanów, dawnej świątyni bizantyjskiej. Wizyta w cerkwi Św. Stefana, która znajduje się przy brzegu Złotego Rogu. Wspinaczka do parku Yildiz, jednocześnie możliwość zobaczenia Bosforu. Obiad. Zwiedzanie Sweta Sofii (płatne dodatkowo 30 EUR). Spacer statkiem po Bosforze do części azjatyckiej (płatne dodatkowo 30 EUR). Po pełnym wrażeń dniu wyjazd z dawnej metropolii Imperium Osmańskiego i powrót do Bułgarii po południu. Koniecznie jest posiadanie paszportu oraz wykupienie wizy (15 euro lub 20 $).

Obsługa:

Podczas wycieczki nie zapewniamy polskiego pilota. Lokalny organizator wycieczki zapewnia polskojęzyczną obsługę.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 92EUR

Dziecko: 55EUR


Stambuł (1 dzień, bez śniadania i obiadu)

Jedyne w swoim rodzaju miasto należy do największych metropolii świata i jest jedynym miastem położonym na dwóch kontynentach. Wielowiekowa historia, bogactwo zabytków, niesamowita atmosfera i niepowtarzalny urok robią wrażenie na każdym z turystów odwiedzających turecką metropolię. Wycieczkę rozpoczyna wieczorny wyjazd z hotelu do Stambułu. Zwiedzanie największych atrakcji turystycznych miasta. Hipodrom, który stanowił centrum rozrywkowe przez ponad 1000 lat, następnie Błękitny Meczet – możliwość wejścia. Wycieczka odbywa się tureckim autobusem oraz z tureckim przewodnikiem. Możliwość zobaczenia z zewnątrz cerkwi Sweta Sofii. W programie zwiedzanie pierwszego dziedzińca wspaniałego pałacu Topkapi - byłej siedziby sułtanów, dawnej świątyni bizantyjskiej. Wizyta w cerkwi Św. Stefana, która znajduje się przy brzegu Złotego Rogu. Wspinaczka do parku Yildiz, jednocześnie możliwość zobaczenia Bosforu. Zwiedzanie Sweta Sofii (płatne dodatkowo 30 EUR). Spacer statkiem po Bosforze do części azjatyckiej (płatne dodatkowo 30 EUR). Po pełnym wrażeń dniu wyjazd z dawnej metropolii Imperium Osmańskiego i powrót do Bułgarii po południu. Koniecznie jest posiadanie paszportu oraz wykupienie wizy (15 euro lub 20 $).

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 65EUR

Dziecko: 35EUR


Stambuł - (1 dzień) Discorium

Rano dojazd do miasta i przechowanie bagażu w przechowalni przyhotelowej. Śniadanie ze szwedzkiego stołu (płatne – 6 euro od osoby). Objazdowa wycieczka autobusowa historyczną częścią Stambułu ze zwiedzaniem Hipodromu, Obelisku Egipskiego, Kolumny Wężowej i Kolumny Konstantyna, Fontanny Wilhelma II i Błękitnego Meczetu. Następnie przejazd przez mosty nad Złotym Rogiem i nad Bosforem do azjatyckiej części. Krótka przerwa w nadbrzeżnej kawiarni i podziwianie widoków krajobrazowych. W drodze powrotnej do hotelu wstęp do sklepu firmowego przy zakładzie skórzanym LivinsonObiad w restauracji przyhotelowej w formie szwedzkiego stołu (opłacony). Czas wolny do godz. 20:00. Płatne imprezy w czasie wolnym: zwiedzanie pałacu sułtańskiego Topkapi (płatne dodatkowo 27 EUR), zwiedzanie świątyni-muzeum Św. Zofia (płatne dodatkowo 28 EUR), zwiedzanie pałacu sułtańskiego Topkapi i świątyni-muzeum Św. Zofia – (płatne dodatkowo 46 EUR), wycieczka statkiem po Bosforze – (płatne dodatkowo 22 EUR), Przechowanie bagażu w przechowalni przyhotelowej. Odjazd wieczorem. Wyjazd autobusem klasy Euro z klimatyzacją i systemem audio/video. Cena wizy tureckiej jest jednakowa dla dzieci i dorosłych: 25 euro od osoby. Przewodnik w języku polskim po drodze i na miejscu - w zależności od wielkości polskiej grupy. Za udział w imprezach odpłatnych dzieci w wieku od 6 do 12 lat płacą 50% ich wartości.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 92EUR

Dziecko: 55EUR


Stambuł (2 dni)

Stambuł to niepowtarzalne miasto łączące w sobie orientalną egzotykę i zachodnią nowoczesność. Pełna kontrastów i sprzeczności metropolia urzeka swym pięknem i bogactwem wrażeń. Warto choć przez kilka dni poczuć niesamowitą atmosferę tureckiego targowiska pachnącego przyprawami i wyśmienitym kebabem albo wybrać się na przejażdżkę statkiem po cieśninie Bosfor, oddzielającej Europę od Azji.
Dzień 1: Wieczorem wyjazd z Obzoru i przyjazd do Stambułu rankiem. Zwiedzanie największych atrakcji turystycznych miasta.  Hipodrom, który stanowił centrum rozrywkowe przez ponad 1000 lat, następnie Błękitny Meczet – możliwość wejścia. Wycieczka odbywa się tureckim autobusem oraz  z tureckim przewodnikiem. Możliwość zobaczenia cerkwi Sweta Sofii – z zewnątrz. W programie zwiedzanie pierwszego dziedzińca wspaniałego pałacu Topkapi - byłej siedziby sułtanów, dawnej świątyni bizantyjskiej. Wizyta  w cerkwi Św. Stefana, która znajduje się przy brzegu Złotego Rogu. Wspinaczka do parku Yildiz, jednocześnie możliwość zobaczenia Bosforu. Zakwaterowanie w hotelu trzygwiazdkowym. Obiad. Opcjonalnie wycieczka Stambuł Nocą - kolacja z programem artystycznym (płatne dodatkowo 30 EUR). Dzień 2: Śniadanie w restauracji. Rejs statkiem po Bosforze do części azjatyckiej (płatne dodatkowo 25 EUR). Zwiedzanie Sweta Sofii (płatne dodatkowo 30 EUR). Po południu powrót do Obzoru. Koniecznie jest posiadanie paszportu oraz wykupienie wizy (15 euro lub 20 $ ).

 

 

Obsługa:

Podczas wycieczki nie zapewniamy polskiego pilota. Lokalny organizator wycieczki zapewnia polskojęzyczną obsługę.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 122EUR

Dziecko: 70EUR


Stambuł - (2 dni) Discorium

Pierwszy dzień. Rano dojazd do miasta i przechowanie bagażu w przechowalni przyhotelowej. Śniadanie w formie szwedzkiego stołu (płatne – 6 euro od osoby). Objazdowa wycieczka autobusowa historyczną częścią Stambułu ze zwiedzaniem Hipodromu, Obelisku Egipskiego, Kolumny Wężowej i Kolumny Konstantyna, Fontanny Wilchelma II i Błękitnego Meczetu. Następnie przejazd przez mosty nad Złotym Rogiem i nad Bosforem do azjatyckiej części. Krótka przerwa w nadbrzeżnej kawiarni i podziwianie widoków krajobrazowych. W drodze powrotnej do hotelu wstęp do sklepu firmowego przy zakładzie skórzanym Livinson. Obiad w restauracji przyhotelowej w formie szwedzkiego stołu (opłacony). Zakwaterowanie w hotelu trzygwiazdkowym. Czas wolny. Odpłatne imprezy w czasie wolnym: zwiedzanie sułtańskiego pałacu Dolmabahçe – (płatne dodatkowo 35 EUR), kolacja w restauracji Orient Bosphorus z programem folklorystycznym, napoje bezalkoholowe i napoje alkoholowe miejscowej produkcji bez ograniczeńtaniec brzucha – 40 euro. Drugi dzień. Śniadanie w formie  szwedzkiego stołu (opłacone). Zwalnianie pokoi i pozostawienie bagażu w przechowalni przyhotelowej. Czas wolny do godz. 20:00. Płatne imprezy w czasie wolnym: zwiedzanie cerkwi Karie, kompleksu Miniaturk, prawosławnej cerkwi Św. Jerzego oraz tzw. Wseleńskiego Patriarchatu – (płatne dodatkowo 28 EUR), zwiedzanie pałacu sułtańskiego Topkapi – (płatne dodatkowo 27 EUR), zwiedzanie świątyni - muzeum Św. Zofia – (płatne dodatkowo 28 EUR), zwiedzanie pałacu sułtańskiego Topkapi i świątyni-muzeum Św. Zofia – 46 euro, wycieczka statkiem po Bosforze – (płatne dodatkowo 28 EUR), kolacja (płatne dodatkowo 28 EUR). Odjazd z hotelu wieczorem. Wyjazd autobusem klasy Euro z klimatyzacją i systemem audio/video. Cena wizy tureckiej jest jednakowa dla dzieci i dorosłych: 25 euro od osoby. Przewodnik w języku polskim po drodze i na miejscu - w zależności od wielkości polskiej grupy. Za udział w imprezach odpłatnych dzieci w wieku od 6 do 12 lat płacą 50% ich wartości.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 122EUR

Dziecko: 70EUR


Warna, Delfinarium, Klasztor Aładża

Wyjazd rano. Przejazd do Warny – morskiej stolicy Bułgarii, a następnie wizyta w delfinarium i pokaz tresury tych inteligentnych ssaków. Malowniczy przejazd w kierunku północnego wybrzeża. Zwiedzanie pochodzącego z XIII wieku, znajdującego się w 40 metrowej skale klasztoru Aładża. Czas wolny przy warnenskiej katedrze. Powrót.


Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 52EUR

Dziecko: 27EUR


Warna i Bałczik

Poranny wyjazd wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego do Bałcziku. Na miejscu zwiedzanie Ogrodu Botanicznego rumuńskiej królowej Marii z ponad 3 tysiącami gatunków roślin i unikalną kolekcją kaktusów. Następnie kamienny tron królewski w ogrodzie i degustacja wina. Po lunchu przejazd do Warny, największego miasta na bułgarskim wybrzeżu. Na miejsce czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie. Po południu powrót do Obzoru.

Obsługa:

podczas wycieczki nie zapewniamy polskiego pilota. Loklany organizator wycieczki zapewnia polskojęzyczną obsługę.

Ceny w sezonie letnim:

Dorosły: 49EUR

Dziecko: 27EUR

Some items zamiast ceny

WALUTA I ORIENTACYJNE CENY
Lew bułgarski BGN, 1 BGN = 2.13 PLN (wg kursu NBP z dnia 14.11.2012). Przykładowe ceny: kawa w kawiarni od 2 BGN, woda mineralna (1 litr) ok. 1 BGN, piwo w pubie od 3 BGN, obiad w restauracji od 8 BGN.

KLIMAT / KIEDY JECHAĆ
W sezonie letnim, czyli od początku czerwca do września, panują doskonałe do wypoczynku warunki, którym sprzyja panujący tu klimat umiarkowany ciepły. Nad morzem panuje klimat podzwrotnikowy, bardziej wilgotny niż w głębi kraju. Na wybrzeżu średnie temperatury latem sięgają +28 °C, a zimą 0 - 4 °C.

JĘZYK
Narodowym językiem jest bułgarski zapisywany grażdanką (reformowaną cyrylicą). W regionach turystycznych można porozumiewać się również po rosyjsku, angielsku i niemiecku.

CZAS
Pomiędzy Bułgarią a Polską jest godzina różnicy, godz. 12:00 w Polsce = godz. 13:00 w Bułgarii.

KUCHNIA / SMAKOWITOŚCI
Wiele bułgarskich restauracji oferuje typowe dania lokalnej kuchni. Tradycyjna kuchnia jest pikantna, używa się dużo papryki, pieprzu, czosnku i ziół. Typowe dania: skara - mieszanka mięs z rusztu, czuszka biurek - pieczona papryka z serowym farszem, gjuwecz - potrawka z mięsa duszonego z bakłażanami i ziemniakami, sarmi - gołąbki w liściach winogron. W Bułgarii wyrabia się bardzo dobre wina, winiaki i brandy, warta
spróbowania jest także typowa dla tego regionu wódka śliwkowa lub winogronowa - rakija.

CIEKAWE WYDARZENIA
W każdej cerkwi i klasztorze bułgarskim celebruje się co roku dzień patrona lub święto związane z nazwą danego obiektu sakralnego. Najczęściej jest to święto Zwiastowania (25 marca), dzień św. Cyryla i Metodego (11 maja), święto Przemienienia Pańskiego (6 sierpnia) lub święto Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia). Wiele imprez wymyślono specjalnie dla turystów, ale jest też sporo takich wydarzeń kulturalnych i religijnych, które obchodzi się w całej Bułgarii i w których warto wziąć udział, np. Dzień świętych Konstantyna i Heleny (21 maja), Dzień Makawej (1 sierpnia) - zięciowie odwiedzają teściów, którzy podejmują ich sutym obiadem (i napitkiem) oraz Dzień Neptuna (koniec sierpnia) - dziecięcy festyn nad Morzem Czarnym na cześć boga morza.

PAMIĄTKI
Bułgaria jest największym eksporterem olejku różanego na świecie, dlatego warto zakupić flakonik tego ekstraktu. Najbardziej polecany jest ten produkowany w Kanzaluku, mieście będącym światowym centrum hodowli róż. Innymi, często przywożonymi, pamiątkami są rękodzieła artystyczne, takie jak: rzeźby z drewna, tkactwo czy zachwycające hafty z Warny i Nesebyru. W sklepach znajdziemy też dywany i kobierce ręcznie robione według dawnych wzorów i kolorystyki. Interesujące są oryginalne kapy barwione na żywe kolory oraz wzorzyste kilimy. Godne uwagi są również wyroby ze skóry i futra, głównie kożuchy, skórzane męskie kurtki, podbijane futrem kapelusze i rękawiczki. Wszystkie te produkty cechuje dobra jakość i łatwa dostępność. Mówiąc o Bułgarii nie można zapomnieć o tradycyjnych trunkach, bowiem kraj ten słynie z produkcji win, rakiji czy nieco mocniejszej Mastiki.

PLAŻE
Wiele plaż Bułgarii zostało odznaczonych „Błękitną Flagą" (renomowaną międzynarodową odznaką dla najczystszych kurortów), co potwierdza ich czystość i dobrą infrastrukturę. Znajdują się tu piękne, długie, piaszczyste plaże, np. w Złotych Piaskach o długości około 3,5 km oraz niewielkie, urocze plaże położone w zacisznych zatoczkach. Wszystkie mają złocisty piasek i łagodne zejście do morza. Na wielu odcinkach wybrzeża z plażami
sąsiadują gęste lasy mieszane.

SPORTY
Przy plażach istnieje duża ilość wypożyczalni sprzętu sportowego, co pozwala na uprawianie wielu dyscyplin: surfi ngu, jazdy na nartach i skuterach wodnych. Na lądzie natomiast można wybrać się na piesze, rowerowe i konne wycieczki malowniczymi szlakami.

OBZOR
Nadmorska miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Czarnym, położona pomiędzy Warną a Burgas. Istniała już w czasach starożytnej Grecji pod nazwą Heliopolis. W pobliżu miejscowości znajdują się ruiny świątyni Jupitera oraz pozostałości starożytnej rzymskiej, a później średniowiecznej twierdzy Kozjak. Miejscowość zyskuje popularność wśród turystów dzięki bezpiecznej,
piaszczystej plaży o długości 7 km i szerokości ok. 60 m. Z portu w Obzor kursują statki żeglugi przybrzeżnej do Warny i Burgas. Na miejscu istnieje rozwinięta baza sportów wodnych oraz liczne kluby i restauracje, oferujące zabawę do białego rana.

 

miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
średnia temperatura powietrza w °C - - - 15 25 28 28 28 24 19 - -
średnia temperatura wody w °C - - - 10 17 20 23 24 23 18 - -
Szybki kontakt