Aktualne wymogi dla podróżujących

Sprawdź jakie warunki należy spełnić przed wyjazdem.

Wakacje to czas relaksu i beztroski. Dlatego robimy wszystko, by planując Wasz wypoczynek, towarzyszyło Wam poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Na bieżąco aktualizujemy informacje, podawane przez poszczególne kraje, dotyczące zasad podróżowania w związku z COVID-19. Na tej stronie znajdziecie dane dla kierunków znajdujących się w naszej ofercie.

Wszyscy wiemy, że sytuacja zmienia się dynamicznie, dlatego będziemy w miarę możliwości uzupełniać te dane, natomiast zdecydowanie rekomendujemy, by w sprawie aktualnych wytycznych i jakichkolwiek wątpliwości kontaktować się z naszą infolinią:

61 67 85 300 infolinia@eccoholiday.com

Musisz zrobić test na COVID-19 przed podróżą?

Test PCR lub antygenowy możesz wykonać u jednego z naszych dostawców, na preferencyjnych warunkach. Wraz z wynikiem testu otrzymasz jego potwierdzenie w języku angielskim, wymagane w podróży.

Sprawdź szczegóły

TEST

Królestwo Arabii Saudyjskiej od dn. 01.08.2021 r. wznowiło wydawanie wiz turystycznych.

W miejscach publicznych sprawdzana jest temperatura. Obowiązuje również nakaz noszenia maseczek. Aby wejść do  wielu miejsc publicznych, w tym do centrów handlowych, kin, restauracji i lokali rozrywkowych oraz niektórych sklepów wymagane jest  posiadanie aplikacji  monitorującej stan zdrowia -Tawakkalna.

Turyści wjeżdżający do Królestwa Arabii Saudyjskiej nie będą poddawani kwarantannie jeśli  ukończyli pełen cykl szczepień przeciwko Covid19 oraz do 72 godzin przed wylotem  wykonali test PCR na obecność wirusa Covid19.

Turyści odwiedzający Królestwo są zobowiązani do zarejestrowania faktu odbycia szczepienia  za pomocą portalu https://muqeem.sa/#/vaccine-registration/home

 Za w pełni zaszczepionych  uważa się tych turystów, którzy otrzymali dwie dawki szczepionki zatwierdzonej w Arabii Saudyjskiej, czyli Pfizer, AstraZeneca lub Moderna, lub jedną dawkę Johnson & Johnson.

Turyści, którzy przyjęli  dwie dawki szczepionek Sinopharm lub Sinovac, będą zwolnieni z kwarantanny, jeśli otrzymali dodatkową dawkę jednej z czterech wyżej wymienionych szczepionek oraz do 72 godzin przed wylotem  wykonali test PCR na obecność wirusa Covid19.

 1. Testy PCR

Przy wjeździe do Królestwa wymagany jest (bez wyjątków) test PCR wykonany na 72-h przed wjazdem do kraju. 

 1. Kwarantanna instytucjonalna

Osoby wjeżdżające do kraju, które nie ukończyły pełnego cyklu szczepień obowiązuje 7-dniowa kwarantanna instytucjonalna.

Kwarantanna instytucjonalna nie dotyczy:

 • Odpornych „Immune”  podróżnych wraz z towarzyszącymi im osobami poniżej 18 roku życia (definicja odpornych podróżnych znajduje się poniżej);

 1. Szczepienia i odporność

Za odpornych podróżnych uważa się  - według  definicji GACA (General Authority of Civil Aviation):

 • Saudyjczyków lub rezydentów Arabii Saudyjskiej, których status aplikacja Tawakkalna określa jako „odporny” (Immune);

 • Podróżnych nie mających statusu rezydenta lub wjeżdżających po raz pierwszy na teren Arabii Saudyjskiej, którzy na minimum 14 przed wjazdem na teren Królestwa otrzymali wszystkie wymagane dawki szczepionki zatwierdzonej przez Królestwo czyli:

                             - dwie dawki szczepionki Pfizer/-BioNTech,

                             - dwie dawki szczepionki Oxford-AstraZeneca,

                             - dwie dawki szczepionki Moderna,

                             - jedna dawka szczepionki Jansen (Johnson & Johnson).

Podróżni z wyżej wymienionej grupy powinni przedstawić zaświadczenie lub dowód szczepienia (w języku angielskim) zgodnie z wymogami określonymi przez Ministerstwo Zdrowia Arabii Saudyjskiej. 

Rejestracja szczepień: Aby przyspieszyć procedury wjazdu do Królestwa, władze Arabii Saudyjskiej udostępniają elektroniczną możliwość rejestracji statusu szczepień dla przyjezdnych:

 1. Portal MUQEEM: https://muqeem.sa/#/vaccine-registration/register;

 2. Portal Min. Zdrowia: https://eservices.moh.gov.sa/CoronaVaccineRegistration

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach

KOD QR / FORMULARZ

Turyści odwiedzający Królestwo są zobowiązani do zarejestrowania faktu odbycia szczepienia  za pomocą portalu https://muqeem.sa/#/vaccine-registration/home


Arabia Saudyjska

Od 1 listopada br. planowane jest otwarcie granicy na ruch turystyczny z innych państw, w tym z Polski. Otwarcie granicy nie oznacza zniesienia dodatkowych wymogów sanitarnych (kwarantanna, testy, inne formalności - zob. niżej).  

TEST

TAK, przy wjeździe obowiązkowe jest także przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR w kierunku COVID-19 wykonanego w ciągu 72 godzin przed podróżą oraz ubezpieczenia obejmującego zwrot kosztów leczenia COVID-19. Dokumenty te załącza się w wersji elektronicznej do formularza declaración jurada wypełnianego przed podróżą.

Podróżni niezaszczepieni (w tym dzieci podróżujące pod opieką zaszczepionych dorosłych) zobowiązani są do odbycia 7-dniowej kwarantanny we wskazanym przez władze miejscu (hotel lub miejsce zamieszkania), zakończonej kolejnym testem PCR.

Podróżni zaszczepieni przeciwko COVID-19 (którzy zakończyli pełen cykl szczepień najpóźniej 14 dni przed wjazdem do Argentyny) zwolnieni są z odbycia kwarantanny. Muszą jednak wykonać dodatkowy test PCR między 5 a 7 dniem pobytu w Argentynie, zobowiązani są także do przestrzegania podwyższonych rygorów sanitarnych przez 10 dni od momentu wjazdu na terytorium Argentyny. 

Uznawane są wszystkie zagraniczne zaświadczenia o szczepieniu, niezależnie od rodzaju szczepionki przeciw COVID-19.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach

KOD QR/FORMULARZ

Każda osoba przekraczająca argentyńską granicę (dotyczy to zarówno wjeżdżających, jak i wyjeżdżających / obywateli argentyńskich i cudzoziemców) zobowiązana jest, w ciągu 48 godzin przed podróżą, do wypełnienia elektronicznego formularza (declaración jurada) na stronie Dirección Nacional de Migraciones.

Każdy podróżny powinien pobrać i zarejestrować się w aplikacji mobilnej CUIDAR co najmniej 14 dni przed planowanym przekroczeniem argentyńskiej granicy. 


Argentyna

TEST

Na dzień dzisiejszy podróżujący do Bahrajnu muszą być osobami zaszczepionymi. Dotyczy to osób, które ukończyły 6 rok życia i starszych.

Po przylocie do Bahrajnu podróżujący muszą wykonać test. Drugi test należy wykonać w piatym dniu pobytu. Trzeci test należy wykonać w 10 dniu pobytu.

 

Nie jest wymagane przedstawienie testu PCR przed wejściem na pokład ani poddanie kwarantannie po przybyciu.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Nie.


Bahrajn

 

TEST

Wjazd cudzoziemców na terytorium Federacyjnej Republiki Brazylii odbywa się  drogą lotniczą. Podróżny korzystający z lotu międzynarodowego przed wejściem na pokład musi przedstawić przewoźnikowi lotniczemu odpowiedzialnemu za lot:

 

 1. dokument potwierdzający wykonanie testu laboratoryjnego RT-PCR do badania przesiewowego w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, z wynikiem ujemnym lub niereaktywnym, wykonany 72 godziny przed wejściem na pokład z zachowaniem następujących kryteriów:

 

 • dokument należy przedstawić w języku portugalskim, hiszpańskim lub angielskim;
 • badanie musi zostać przeprowadzone w laboratorium uznanym przez władze sanitarne kraju wyjazdu;
 • w przypadku lotu z przesiadkami lub międzylądowania, kiedy podróżny pozostaje na ograniczonym obszarze portu lotniczego, okres 72 godzin będzie uwzględniony w odniesieniu do wejścia na pokład w pierwszym etapie podróży;
 • podróżujący, który pozostaje w tranzycie dłużej niż 72 godziny od czasu testu RT-PCR, musi przedstawić dokument potwierdzający wykonanie nowego testu z negatywnym lub niereaktywnym wynikiem na koronawirusa SARS-CoV-2;
 • dziecko do lat 12 podróżujące z osobą towarzyszącą jest zwolnione z przedstawienia dokumentu potwierdzającego wykonanie badania laboratoryjnego RT-PCR pod warunkiem, że wszyscy towarzysze przedstawią dokumenty potwierdzające, że badanie laboratoryjne zostało przeprowadzone, z wynikiem testu RT-PCR ujemnym lub niereaktywnym na koronawirusa SARS- CoV-2, wykonanym 72 godziny przed wejściem na pokład;
 • dzieci w wieku od 2 lat i poniżej 12 lat podróżujące bez opieki muszą przedstawić dokument potwierdzający wykonanie testu laboratoryjnego RT-PCR z ujemnym lub niereaktywnym wynikiem na koronawirusa SARS-CoV-2, wykonany 72 godziny przed wejściem na pokład;
 • dzieci w wieku poniżej 2 lat są zwolnione z obowiązku przedstawienia dokumentu potwierdzającego testy laboratoryjne RT-PCR na podróż do Federacyjnej Republiki Brazylii;

 

Jeśli w ciągu 90 dni przed wjazdem podróżny chorował na COVID-19, wjazd na terytorium Federacyjnej Republiki Brazylii będzie dozwolony po przedstawieniu następujących dokumentów:

 • Potwierdzenie ujemnego wyniku testu RT-PCR, wykonanego dwukrotnie  w odstępie co najmniej 14 dni, w tym ostatni w ciągu 72 godzin przed wjazdem;
 • Test antygenowy z wynikiem ujemnym lub niereaktywnym, po ostatnim wyniku RT-PCR;
 • Zaświadczenie lekarskie stwierdzające, że dana osoba jest bezobjawowa i jest w stanie odbyć podróż wraz z wskazaniem daty podróży. Zaświadczenie musi być wystawione w języku portugalskim, hiszpańskim lub angielskim i zawierać dane i podpis odpowiedzialnego lekarza.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach

KOD QR / FORMULARZ

Każdy podróżujący do Brazylii musi okazać Oświadczenie Zdrowia Podróżnego – DSV (drukowane lub w formie cyfrowej), wypełnione w ciągu 72 godzin poprzedzających wjazd do Federacyjnej Republiki Brazylii, zawierające zgodę na przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w okresie pobytu w kraju https://formulario.anvisa.gov.br/.


Brazylia

BEZ TESTU DLA ZASZCZEPIONYCH

TEST

Od czwartku 21.10. 2021 r. osoby nie posiadające europejskiego certyfikatu zaszczepienia bądź ozdrowieńca, obowiązują 2 testy PCR, wykonane nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem na Cypr oraz po przylocie na Cypr na lotnisku. Dzieci przed ukończeniem 12 roku życia są zwolnione z testów.

Turyści przebywający na Cyprze do 7 dni (gdzie dzień przylotu jest dniem zerowym)  konieczne jest posiadanie Cyprus Flight Pass (w wersji papierowej lub elektronicznej).

Turyści przebywający na Cyprze dłużej niż 7 dni - w miejscach gdzie może gromadzić się powyżej 10 osób (m.in. galerie handlowe, sklepy, restauracje, bary, kawiarnie, kluby, hotele, świątynie, teatry, kina, muzea itp.) należy zawsze mieć przy sobie tzw. Safe Pass (negatywny wynik testu PCR lub antygenowego ważny 72 godziny, zaświadczenie o przyjęciu co najmniej jednej dawki szczepionki min. 3 tygodnie wcześniej lub zaświadczenie o przejściu choroby Covid-19 w przeciągu ostatnich 180 dni). Osoby, które nie są zaszczepione ani nie posiadają zaświadczenia o przejściu choroby Covid-19, muszą jako Safe Pass okazywać negatywny wynik testu PCR lub antygenowego, wykonanego na własny koszt, ważny 72 godziny.

Safe Pass nie jest wymagany w takich miejscach jak plaże, parki, szlaki turystyczne itp.

MASECZKI

Tak, w wyznaczonych strefach.

KOD QR/FORMULARZ

Osoby podróżujące na Cypr muszą nie wcześniej niż 48 godzin przed terminem podróży wypełnić on-line ankietę https://cyprusflightpass.gov.cy/en/application-process uprawniającą do wjazdu na Cypr (przy wejściu do samolotu oraz przy kontroli granicznej należy na wezwanie okazać mail potwierdzający wypełnienie ankiety, za brak wypełnionej ankiety może być nałożony mandat w wysokości 300,- EUR i nakaz odpłatnego wykonania testu lub odmowa wjazdu do Cypru).


Cypr

BEZ TESTU DLA ZASZCZEPIONYCH

TEST

UWAGA! Rząd Czarnogóry zdecydował o wprowadzeniu od 24 sierpnia br. kolejnych obostrzeń.

1.           Zaświadczenie o pełnym zaszczepieniu przeciwko COVID-19 lub zaświadczenie o  zaszczepieniu pojedynczą dawką przeciwko COVID-19.

2.           Posiadanie negatywnego testu PCR na COVID-19, nie starszego niż 72 godziny.

3.           Zaświadczenie, że dana osoba przeszła COVID-19, przy czym minęło nie mniej niż 14 dni i nie więcej niż 180 dni od pozytywnego testu PCR lub szybkiego testu antygenowego.

4.           Posiadanie negatywnego szybkiego testu na obecność antygenu wirusa COVID-19, który nie jest starszy niż 48 godzin.

Jeżeli podróżujący nie posiada żadnego z powyższych dokumentów, zostanie skierowany na 14 dniową kwarantannę (samoizolację), którą można zakończyć po szóstym dniu wjazdu do Czarnogóry pod warunkiem uzyskania negatywnego wyniku testu PCR.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach

KOD QR / FORMULARZ

Nie jest wymagany.


Czarnogóra

TEST

Nie jest wymagany.

W przypadku podróży z przesiadką w Niemczech - wszyscy pasażerowie w wieku 12 lat i starsi wsiadający na pokład samolotu do Niemiec muszą przed odlotem przedstawić negatywny test Covid-19 nie starszy niż 48h. Obowiązek testowania dotyczy również pasażerów w tranzycie we Frankfurcie lub Monachium. Mogą być to testy antygenowe lub PCR. Na lot powrotny test można wykonać w jednym z wielu punktów medycznych na Punta Cana. (prosimy o kontakt z recepcją).

Negatywnego wyniku testu nie muszą mieć dzieci do 12 r. życia, a przy locie z obszaru podwyższonego ryzyka i szczególnie wysokiego ryzyka ze względu na dużą liczbę zachorowań również osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy.

Więcej szczegółów na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy

MASECZKI

Tak, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK, Koniecznie jest wypełnienie formularza na stronie https://eticket.migracion.gob.do/. Formularz można wypełnić w dowolnym momencie przed podróżną lecz koniecznie trzeba mieć kod QR na urządzeniu elektronicznym lub w formie papierowej ze sobą w dniu wylotu do okazania na lotnisku.


Dominikana

BEZ TESTU DLA ZASZCZEPIONYCH

TEST

TAK, test obowiązkowy, należy wykonać go w Polsce na 72 godziny przed wylotem. Turyści, których portem docelowym jest Hurghada, nie posiadający odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego negatywny wynik testu, mogą odpłatnie wykonać test PCR na egipskim lotnisku (koszt 30 USD/os.). Korzystając z tej opcji należy liczyć się z ewentualną kwarantanną w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego.

Z obowiązku wykonania testu zwolnione są osoby, które zostały zaszczepione pełnym cyklem wymganych szczepień, a od daty ostatniego szczepienia upłynęło 14 dni.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach, obowiązkowo na transferach i podczas kwaterowania, zalecane również w restauracjach hotelowych.

KOD QR / FORMULARZ

TAK, konieczne wypełnienie formularza deklaracji sanitarnej, druk wysyłamy wraz z informacją wylotową. Dokument należy wydrukować, czytelnie wypełnić i zabrać ze sobą na lotnisko.


Egipt

TEST

TAK,

Wszyscy podróżujący muszą mieć przy sobie wydrukowany negatywny test na COVID (PCR) wykonany w przeciągu 72 godzin przed odlotem . Polskie laboratoria akredytowane przez Ministerstwo Zdrowia (lista laboratoriów) są honorowane podczas przekraczania granic zewnętrznych Emiratów. Zaświadczenie musi być przetłumaczone na język angielski

Zasady przylotów do emiratu Abu Zabi różnią się od tych obowiązujących w pozostałych emiratach. Warunkiem przylotu do Abu Zabi jest negatywny test wykonany w przeciągu 48 godzin przed odlotem. Wszyscy podróżni będą też poddani testowi po przylocie.

Dzieci poniżej 12. roku życia i pasażerowie ze średnim lub zaawansowanym stopniem niepełnosprawności nie muszą poddawać się testowi PCR na obecność COVID‑19. Jednocześnie przypominamy o konieczności zapoznania się przed wylotem z dokładnymi wymogami obowiązującymi w porcie docelowej podróży, gdyż mogą mieć tam zastosowanie szczególne przepisy krajowe.

Wszyscy podróżujący do Emiratów muszą pobrać aplikację COVID19 – DXB Smart App iOS-Android.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Wymagany wypełniony formularz zdrowia.Formularz zdrowia


Emiraty Arabskie

BEZ TESTU DLA ZASZCZEPIONYCH

TEST

TAK, osoby wjeżdżające na terytorium Francji, muszą posiadać jeden z poniższych dokumentów:

- negatywny wynik testu (PCR lub antygenowego) wykonanego do 72 godzin przed kontrolą

- albo zaświadczenie o szczepieniu (dwa tygodnie od otrzymania drugiej dawki szczepionek Pfizer, Moderna czy AstraZeneca, albo 2 tygodnie po pierwszej dawce w przypadku ozdrowieńców lub cztery tygodnie w przypadku szczepionki Johnson & Johnson).

Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

 • dzieci do ukończenia 11 roku życia
 • pracowników transgranicznych
 • kierowców wykonujących międzynarodowy transport towarów

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK, Należy wypełnić posiadać zaświadczenie o podróży międzynarodowej. Druk wysyłamy wraz z informacją wylotową, przed podróżą. Dokument należy wydrukować, czytelnie wypełnić i zabrać ze sobą na lotnisko.


Francja

BEZ TESTU DLA ZASZCZEPIONYCH

TEST

Osoby przyjeżdżające do Grecji powinny posiadać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa typu:

 • PCR (wykonanego nie wcześniej niż 72 h przed przyjazdem) 
 • testu antygenowego (wykonanego nie wcześniej niż 48 h przed przyjazdem)

Test należy przeprowadzić w laboratorium. Zaświadczenie o negatywnym wyniku powinno zostać sporządzone w j. angielskim. Test jest obowiązkowy dla wszystkich (w tym dzieci które ukończyły 12 lat), niezależnie od sytuacji epidemiologicznej panującej w kraju wyjazdu.

 Od osób, które ukończyły szczepienie (tj. minęło 14 pełnych dni od podania ostatniej dawki szczepienia, w zależności od  liczby wymaganych dawek) i są w stanie to potwierdzić, przedstawiając odpowiednie świadectwo szczepienia wydane przez uprawniony organ publiczny, nie wymaga się zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR. Zaświadczenie powinno być wystawione w j. angielskim i/lub greckim.

Szczepionki, które zostały uznane przez greckie władze graniczne to: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca – Oxford, Novavax, Johnson & Johnson – Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.

Osoby, które przeszły zakażenie Covid-19 mają następujące możliwości by wjechać na teren Grecji bez konieczności okazywania negatywnego wyniku testu PCR wykonanego na 72 h przed przylotem:

 1. Okazanie pozytywnego wyniku testu PCR lub antygenowego wykonanego w okresie 2-9 miesięcy przed planowanym wjazdem. Oryginalny wynik musi być wydany w jednym z języków: grecki, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański lub rosyjski. Wynik w j. polskim może zostać przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na j. grecki lub j. angielski. 
 2. W przypadku gdy podróżny nie dysponuje wynikiem wcześniej wykonanego testu (np. go zgubił), może zwrócić się do laboratorium, które wykonało test i pozyskać zaświadczenie o wykonanym teście w jednym z wymienionych wyżej języków.

Każda osoba, która przyjeżdża do Grecji, niezależnie od posiadanego testu/zaświadczenia może zostać poddana losowej kontroli stanu zdrowia. Osoby, które nie poddadzą się losowemu badaniu na obecność koronawirusa mogą spotkać się z odmową wjazdu na terytorium Grecji. Podróżni i osoby im towarzyszące u których stwierdzono obecność wirusa SARS CoV2 zostaną objęci izolacją w hotelach kwarantannowych, gdzie zostaną poddani dalszym testom PCR w celu potwierdzenia wstępnej diagnozy. Podróżni będą przebywać w warunkach kwarantanny przez co najmniej 10 dni. Osoby, które zachorowały mimo zaszczepienia będą przebywały w warunkach kwarantanny 7 dni.  Warunkiem zwolnienia z kwarantanny będzie negatywny wynik testu PCR na 1 dzień przed jej końcem. Koszty zakwaterowania w hotelach kwarantannowych pokrywa państwo greckie.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach. W Grecji obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa w otwartej oraz zamkniętej przestrzeni publicznej. Za nieprzestrzeganie nakazu grożą kary od 300 EUR.

KOD QR/FORMULARZ

TAK, wymagany kod QR na 48h przed wylotem. Pod linkiem https://travel.gov.gr/#/ znajduje się formularz PLF należy wypełnić go dla każdego uczestnika wyjazdu, w tym dzieci. Formularz należy wypełnić nie później niż 24 godziny przed przyjazdem do Grecji. Zalecamy jednak wcześniejsze rejestrowanie podróży. Po wypełnianiu formularza PLF wygenerowany zostanie kod QR, który należy okazać przy odprawie biletowej oraz przy przekraczaniu granicy z Grecją (drogą powietrzną, lądową i morską). Kod należy wydrukować lub zapisać w formie elektronicznej, by służby graniczne mogły go zeskanować.  W formularzu PLF należy podać adres pobytu w Grecji. Podróżnym nieposiadającym kodu QR linie lotnicze mogą odmówić wejścia na pokład samolotu


Grecja

BEZ TESTU DLA ZASZCZEPIONYCH

TEST

TAK, test obowiązkowy, robiony w Polsce nie wcześniej niż 72 godzin przed przylotem do Gruzji (przetłumaczony na j.angielski) + test PCR obowiązkowy w trzeciej dobie pobytu (na koszt Klienta/organizatora). Osoby, które przyjęły pełen cykl szczepienia przeciwko COVID-19 (szczepionką jedno- lub dwudawkową) i posiadają anglojęzyczne potwierdzenie ich przyjęcia (do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta) mogą wjechać i podróżować po Gruzji bez konieczności wykonywania testów.

 Od 01.12.2021 wchodzą w życie nowe przepisy covidowe w Gruzji. Od tego dnia wszyscy turyści i obywatele Gruzji, aby móc wejść m.in. do restauracji (na zewnątrz i wewnątrz), hotelu, muzeum itp. muszą okazać na wejściu jeden z trzech dokumentów:
- certyfikat szczepienia pełną dawką
- certyfikat ozdrowieńca (nie ma określonego czasu kiedy trzeba było przejść covid)
- negatywny wynik testu PCR wykonanego nie dalej jak 72h wcześniej
- negatywny wynik szybkiego testu z ostatnich 24h

Dotyczy to wszystkich osób powyżej 18 roku życia.

Turyści powinni posiadać i okazać w/w dokumenty w dedykowanej aplikacji rządowej (polskiej, nie gruzińskiej) lub wydrukowaną wersję z qr kodem.

MASECZKI

TAK, w przestrzeni publicznej otwartej i zamkniętej.

KOD QR / FORMULARZ

TAK, przed wylotem należy wypełnić formularz elektroniczny (dotyczy wyłącznie osób niezaszczepionych):
https://registration.gov.ge/pub/form/8_protocol_for_arrivals_in_georgia/tk6157/


Gruzja

BEZ TESTU DLA ZASZCZEPIONYCH

TEST

Podróżujący na terytorium Hiszpanii, zobowiązani są do przedstawienia negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19. Dopuszczane są wyniki testu:

 • PCR - wykonany nie wcześniej niż 72 h przed planowanym wylotem,
 • antygenowy - wykonany nie wcześniej niż 48 h przed planowanym wylotem,

Z obowiązku wykonania testu zwolnione są:

- osoby zaszczepione posiadające zaświadczenie przyjęcia pełnego cyklu szczepień, (szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej), jeśli od ostatniej dawki minęło co najmniej 14 dni. Certyfikat szczepienia musi zawierać co najmniej następujące informacje: imię i nazwisko osoby zaszczepionej, datę szczepienia ze wskazaniem przyjęcia ostatniej dawki, rodzaj przyjętej szczepionki, liczbę przyjętych dawek/wskazanie przyjęcia pełnego szczepienia, kraj, w którym dokonano szczepienia oraz wskazanie instytucji wydającej zaświadczenie. Unijny Certyfikat Covid jest honorowany.

- osoby mające status ozdrowieńca, posiadające odpowiednie zaświadczenie,

- dzieci do 12 roku życia.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach. W Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej w tym na ulicach i w obiektach zamkniętych.

KOD QR / FORMULARZ

TAK, Najwcześniej na 48 godzin przed wylotem i najpóźniej przed rozpoczęciem podróży należy zarejestrować się na stronie https://www.spth.gob.es/ i wypełnić formularz. Formularz musi zostać wypełniony osobno dla każdego uczestnika wyjazdu, także dla dzieci poniżej 2 roku życia. Po wypełnieniu formularza generowany jest kod QR. Pamiętaj także, by przed podróżą przygotować kod QR i mieć go przy sobie na urządzeniu elektronicznym lub w wersji papierowej.


Hiszpania

TEST

Tak, test na COVID-19 (RT-PCR) jest wymagany, robiony w Polsce (przetłumaczony na j.angielski). Próbki do testu RT-PCR muszą być pobrane w ciągu max. 72 godzin przed wylotem do Indii.

Wjazd do Indii tylko dla osób w pełni zaszczepionych. Osoby niezaszczepione podlegają 7-dniowej kwarantannie.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR/FORMULARZ

Każdy podróżujący do Indii zobowiązany jest wypełnić przed przylotem formularz Self-Declaration Form (SDF) (po otrzymaniu negatywnego wyniku testu RT-PCR w Polsce) - https://www.newdelhiairport.in/airsuvidha/apho-registration


Indie

TEST

Od 27 lipca wszystkie osoby przybywające do Republiki Islandii zobowiązane są okazać negatywny wynik testu na COVID nie starszy niż 72h przed planowaną datą podróży (w przypadku osób zaszczepionych może to być także test antygenowy).

Osoby zaszczepione oraz te, które przeszły infekcję COVID-19, po okazaniu właściwych dokumentów, są zwolnione z odbycia kwarantanny oraz obowiązku zrobienia dwóch testów po przyjeździe do Republiki Islandii.  

W przypadku osób niezaszczepionych lub nieposiadających certyfikatu ozdrowieńca, nadal konieczne jest wykonanie testu przed przybyciem do Republiki Islandii (PCR, nie starszy niż 72h) a następnie zrobienie testu na lotnisku/w porcie, pozostanie w pięciodniowej kwarantannie i wykonanie powtórnego testu. 

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Wszyscy podróżni zobowiązani są wstępnej rejestracji przed przybyciem do Islandii (https://visit.covid.is/). 


Islandia

TEST

TAK, wymagane jest przedstawienie negatywnego testu PCR lub antygenowego wykonanego na mniej niż 72h przed przylotem na Jamajkę (dzieci w wieku do 12 lat są zwolnione z tego obowiązku). 

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach

KOD QR / FORMULARZ

Tak, na tydzień przed wylotem należy wypełnić elektroniczny formularz dostępny pod adresem: https://travelauth.visitjamaica.com/


Jamajka

TEST

Wszyscy przylatujący na terytorium Jordanii, mają obowiązek:

 1. Posiadania negatywnego wyniku testu PCR Covid 19 wykonanego na max. 72 godz. przed planowanym przylotem (nie dotyczy dzieci poniżej 5 r.ż)

 2. Posiadania ubezpieczenia z klauzulą pokrywającą koszty leczenia COVID 19;

 3. Poddania się na własny koszt testowi PCR  bezpośrednio po przylocie do Jordanii (28 JOD); test należy opłacić przed wylotem korzystając z następującego linku: https://registration.questlabjo.com/, potwierdzenie zapłaty należy okazać podczas odprawy w Polsce

Pasażerowie, którzy na 14 dni przed przylotem do Jordanii przebywali na terytorium Wielkiej Brytanii nie są uprawnieni do wjazdu na teren Królestwa Jordanii.

Pełen cykl szczepień zwalnia z obowiązku przeprowadzenia testu PCR po przylocie do Jordanii (nie zwalnia jednak z testu PCR przeprowadzanego na 72 godz. przed wylotem i konieczności rejestracji przez system https://www.gateway2jordan.gov.jo/form/).

Certyfikat szczepienia należy załączyć przez powyższą stronę oraz wydrukować i zabrać ze sobą w podróż w celu okazania po przylocie do Jordanii (wraz z kodem QR).

Dopuszcza się certyfikaty potwierdzające odbycie pełnego cyklu szczepień wydane przez następujące kraje: Australia, Bahrajn, Kanada, Chiny, kraje UE, Japonia, Jordania, Królestwo Arabii Saudyjskiej, Kuwejt, Liechtenstein, Malezja, Maroko, Nowa Zelandia, Oman, Katar, Rosja, Korea Południowa, Szwajcaria, Tajwan, Tunis, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania i USA.

MASECZKI

TAK,
w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK,
konieczne jest wypełnienie formularza, znajdującego  się w linku: https://www.gateway2jordan.gov.jo/form/


Jordania

BEZ TESTU DLA ZASZCZEPIONYCH

TEST

Osoby przylatujące zobowiązane są do:

- wypełnienia online karty imigracyjnej przed wyjazdem na Curacao, karta dostępna jest na stronie: www.dicardcuracao.com

- w ciągu 48 godzin przed wylotem wypełnienia karty lokalizacyjnej i posiadanie wydrukowanego dokumentu przy sobie, dokument dostępny jest na stronie: www.dicardcuracao.com

podróżujący z krajów UE niskiego ryzyka (Polska), którzy zostali w pełni zaszczepieni ponad 2 tygodnie przed wyjazdem i mogą to wykazać za pomocą unijnego certyfikatu, są zwolnieni z testu PCR/antygenowego przed wyjazdem.Pasażerowie muszą przesłać kod QR certyfikatu unijnego przed wyjazdem za pomocą strony www.dicardcuracao.com . Podróżujący którzy nie są zaszczepieni pełną dawką na min. 2 tygodnie przed wylotem są zobowiązani do okazania negatywnego wyniku testu PCR COVID-19 wykonanego na 48 godziny przed wylotem lub negatywnego wyniku testu antygenowego wykonanego na 24 godziny przed wylotem, wynik musi być w języku angielskim i musi zostać wgrany na stronę: www.dicardcuracao.com (Uwaga: testy PCR oparte na próbkach Gargle, badaniu śliny lub krwi nie są akceptowane).

podróżujący z krajów UE niskiego ryzyka (Polska), którzy zostali w pełni zaszczepieni ponad 2 tygodnie przed wyjazdem i mogą to wykazać za pomocą unijnego certyfikatu mogą zostać zwolnieni z testu antygenowego trzeciego dnia po przybyciu na Curacao. Osoby te powinny przesłać kod  QR certyfikatu unijnego przed wyjazdem za pomocą strony www.didcuracao.com Osoby nie zaszczepione są zobowiązane do wykonania w lokalnym laboratorium testu antygenowego w 3 dniu pobytu na wyspie. Umówienie wizyty w celu wykonania testu oraz jej opłacenie wymagane jest jeszcze przed wylotem. Wszyscy pasażerowie otrzymają wiadomość email wraz z wstępnym potwierdzeniem wizyty, zawierającą numer rezerwacji  z witryną lokalnego laboratorium i instrukcjami, po wypełnieniu karty lokalizacyjnej (Passenger Locator Card – PLC). Podróżujący powinien kliknąć łącze internetowe, aby uzyskać dostęp do strony lokalnych laboratoriów i sprawdzić, które laboratorium jest dostępne, aby zarezerwować test antygenowy trzeciego dnia po przybyciu.Podróżujący wybiera preferowane laboratorium, przedział czasowy i płaci za test.Po dokonaniu rezerwacji i potwierdzeniu płatności za wizytę na badanie antygenowe, lokalne laboratorium wysyła e-mail z potwierdzeniem.Wysyłany jest kolejny e-mail z potwierdzeniem, zawierający oficjalny dokument PLC. Za lokalny test antygenu można zapłacić wyłącznie kartą kredytową z logo Visa lub MasterCard.

 

Test antygenowy wykonywany trzeciego dnia pobytu nie zastępuje obowiązkowych testów PCR.

 

Obowiązek wykonania testów nie dotyczy dzieci poniżej 12 roku życia jeśli nie wykazują symptomów infekcji COVID-19.

 

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK, należy na 48 godzin przed wylotem wypełnić online kartę imigracyjną oraz lokalizacyjną. Karty dostępne są na stronie: www.dicardcuracao.com. Wydrukowane dokumenty należy posiadać przy sobie podczas całego pobytu.


Karaiby - Curacao

TEST

TAK, obowiązkowy, szczegóły poniżej.

Zaszczepione osoby są zwolnione z kwarantanny począwszy od 12 lipca 2021 r. Poszczególne kraje  zostały podzielone na trzy kategorie (zieloną (obecnie również POLSKA), czerwoną i Exceptional Red List Pasażerowie podróżujący do Kataru muszą również dokonać wstępnej rejestracji na stronie internetowej Ehteraz https://www.ehteraz.gov.qa/PER/loginPage?ref=qatarliving i dołączyć wszystkie wymagane przez stronę katarską dokumenty na 3 dni przed planowaną podróżą. Należy następnie aktywować aplikację na telefonie komórkowym za pośrednictwem karty SIM operatora sieci GSM zarejestrowanej Katarze (Ooredoo lub Vodafone).

ZASZCZEPIENI PODRÓŻNI (nie-rezydenci, turyści i inne osoby odwiedzające Katar), którzy zostali zaszczepieni uznanymi w Katarze szczepionkami:

- Comirnaty firmy Pfizer BioNTech (szczepionka mRNA)

- Spikevax firmy ModernaTX, Inc. (szczepionka mRNA)

- Vaxzevria i Covishield firmy Oxford-Astrazeneca (szczepionka wirusowa wektorowa)

- Janssen/Johnson&Johnson firmy Janssen Pharmaceuticals Company of Johnson & Johnson (szczepionka wirusowa wektorowa)

a od przyjęcia ostatniej dawki minął 14-dniowy okres, będą poddani następującym procedurom w przypadku przyjazdu z krajów z zielonej listy:

Osoby od 12 roku i powyżej są zwolnienie z kwarantanny pod warunkiem:

- przedstawienia negatywnego testu PCR przeprowadzonego nie później niż 72 godziny przed przylotem w jednym z uznanych przez dane państwo punktów medycznych, posiadanie świadectwa szczepień;

- dokonanie wstępnej rejestracji na stronie internetowej Ehteraz i dołączenie wymaganych przez stronę katarską dokumentów j.w. na 72 godziny przed przyjazdem (w praktyce nie później niż na 24 godziny przed planowaną odprawą na lotnisku ze względu na konieczność potwierdzenia rejestracji na ww. stronie internetowej przez służby katarskie). Po wylądowaniu należy aktywować aplikację Ehteraz na telefonie komórkowym za pośrednictwem karty SIM operatora sieci GSM zarejestrowanej w Katarze (Ooredoo lub Vodafone), którą należy kupić na lotnisku;

Dzieci poniżej 11 roku życia są zwolnione z kwarantanny o ile rodzice/jedno z rodziców lub opiekunów są w pełni zaszczepieni;

(2) czerwonej listy: https://covid19.moph.gov.qa/EN/Documents/PDFs/RED-LISTED-COUNTRIES.pdf, test PCR przed wejściem na pokład samolotu na min. 72 godz. przed przybyciem do Kataru, rejestracja na na stronie internetowej Ehteraz (procedura jak powyżej); 2-dniowa kwarantanna hotelowa i powtórny test RT-PCR (na koszt turysty) w dniu 2, po którym podróżny zostanie zwolniony z kwarantanny, jeśli wynik testu będzie negatywny.

NIEZASZCZEPIENI PODRÓŻNI (nie-rezydenci, turyści i inne osoby odwiedzające Katar), którzy nie- zostali zaszczepieni uznanymi w Katarze szczepionkami a od przyjęcia ostatniej dawki minął 14-dniowy okres, będą poddani następującym procedurom w przypadku przyjazdu z krajów z

(1) zielonej listy:

- przed wejściem na pokład samolotu wykonanie testu PCR na 72 godz. przed planowaną datą przybycia do Kataru: 7-dni domowej kwarantanny w przypadku krewnych w pierwszej linii (inne osoby kwarantanna hotelowa) i powtórny test RT-PCR w 6 dniu (na koszt zainteresowanego obywatela); jeśli wynik testu będzie negatywny, zwolnienie z kwarantanny w 7 dniu;

- dokonanie wstępnej rejestracji na stronie internetowej Ehteraz i dołączenie wymaganych przez stronę katarską dokumentów, tj. m.in. testu PCR;

Dzieci poniżej 11 roku życia są zwolnione z kwarantanny o ile rodzice/jedno z rodziców lub opiekunów są w pełni zaszczepieni;

(2) czerwonej listy:

- przed wejściem na pokład samolotu wykonanie testu PCR na 72 godz. przed planowaną datą przybycia do Kataru: 7-dni domowej kwarantanny w przypadku krewnych w pierwszej linii (inne osoby kwarantanna hotelowa) i powtórny test RT-PCR w 6 dniu (na koszt zainteresowanego obywatela); jeśli wynik testu będzie negatywny, zwolnienie z kwarantanny w 7 dniu;

- dokonanie wstępnej rejestracji na stronie internetowej Ehteraz i dołączenie wymaganych przez stronę katarską dokumentów, tj. m.in. testu PCR;

Dzieci poniżej 11 roku życia są zwolnione z kwarantanny o ile rodzice/jedno z rodziców lub opiekunów są w pełni zaszczepieni;

Exceptional Red List (Indie, Nepal, Bangladesz Indonezja, Filipiny, Sri Lanka, Pakistan, Kenia, Sudan)

Niezaszczepieni podróżni nie mogą wjechać do Kataru poza obywatelami i rezydentami, którzy w przypadku zaszczepienia przechodzą testy (przed wejście na pokład samolotu i do 36 godz. po przylocie). Niezaszczepieni obywatele i rezydenci przechodzą 7–dniową hotelową kwarantannę. Zaszczepieni przechodzą 2 dniową kwarantannę hotelową.

Szczepionka dopuszczona do stosowania warunkowo:

Sinopharm - 2 dawki, Sinovac- 2 dawki, Sputnik V - 2 dawki

Podróżni, którzy zostali w pełni zaszczepieni wyżej wymienionymi szczepionkami dopuszczonymi do stosowania warunkowo, zostaną poddani dodatkowo testowi na obecność przeciwciał po przybyciu do Kataru (test antygenowy). Zostaną zwolnieni z kwarantanny pod warunkiem, że wynik na obecność przeciwciał będzie pozytywny. W przeciwnym wypadku podróżni muszą udać się na kwarantannę (długość uzależniona jest od kraju z którego przybyli). W przypadku zaszczepienia, po ww. szczepionkach, jedną dawką Pfizer lub Moderna i upływie 14-dni, uznaje się daną osobę za w pełni zaszczepioną.

Kraje z poszczególnych list:

W przypadku przyjazdu z krajów z czerwonej listy podróżni muszą udać się na 7-dniową kwarantannę hotelową lub domową w przypadku członków najbliższej rodziny.

Dzieci

Dzieci w wieku 0-11 lat podlegają takim samym zasadom wjazdu co ich rodzice. Jeśli ich rodzice zostali zaszczepieni, dzieci podróżujący z nimi są również uznane za zaszczepione.

Niezaszczepione dzieci w wieku 12-17 lat muszą przejść kwarantannę zgodnie z procedurą przypisaną do kraju z którego przybyły (2 kategorie). W przypadku kwarantanny hotelowej towarzyszyć im musi jeden z rodziców, nawet jeśli ten ostatni jest zaszczepiony.

Niezaszczepieni podróżni poza obywatelami i rezydentami nie mogą wjechać do Kataru z państw wymienionych na Exceptional Red List.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Zdrowia Publicznego Państwa Katar:

https://covid19.moph.gov.qa/EN/Pages/default.aspx

Zasady wjazdu:

https://covid19.moph.gov.qa/EN/travel-and-return-policy/Pages/default.aspx

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach

KOD QR / FORMULARZ

Pasażerowie podróżujący do Kataru muszą również dokonać wstępnej rejestracji na stronie internetowej Ehteraz https://www.ehteraz.gov.qa/PER/loginPage?ref=qatarliving i dołączyć wszystkie wymagane przez stronę katarską dokumenty nie później niż 12 godzin przed przybyciem do Dohy.

Informacje Qatar Airways:

https://www.qatarairways.com/en/travel-alerts/COVID-19-update.html

 

 

 

 

 

 

 

 

Katar

TEST

TAK,
test jest obowiązkowy, robiony w Polsce nie wcześniej  niż 96 godzin przed wylotem (przetłumaczony na język angielski).

MASECZKI

TAK,
w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK,
Przed przylotem do Kenii należy zarejestrować się i wypełnić ankietę online dostępną na stronie: https://ears.health.go.ke/airline_registration/


Kenia

TEST

NIE.

Podróżujący powinien posiadać ubezpieczenie zdrowotne ważne na całym terytorium Kostaryki przez planowany okres pobytu, gwarantujące pokrycie kosztów leczenia związanych z COVID-19 w wysokości co najmniej 50 tys. USD oraz minimum 2 tys. USD na zakwaterowanie w przypadku konieczności odbycia kwarantanny lub zmiany planów podróży. Ecco Holiday zapewnia wymagane ubezpieczenie w cenie imprezy.

W przypadku podróży z przesiadką w Niemczech - wszyscy pasażerowie w wieku sześciu lat i starsi wsiadający na pokład samolotu do Niemiec muszą przed odlotem przedstawić negatywny test Covid-19 nie starszy niż 48h. Obowiązek testowania dotyczy również pasażerów w tranzycie we Frankfurcie lub Monachium. Mogą być to testy antygenowe lub PCR. Na lot powrotny test można wykonać w jednym z wielu punktów medycznych na Kostaryce. 

Negatywnego wyniku testu nie muszą mieć dzieci do 12 r. życia, a przy locie z obszaru podwyższonego ryzyka i szczególnie wysokiego ryzyka ze względu na dużą liczbę zachorowań również osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy.

Więcej szczegołów na stronie:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy

MASECZKI

TAK,
w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK,
Obowiązkowe jest wypełnienie deklaracji zdrowotnej do 48 h przed podróżą. Deklarację należy wypełnić korzystając z następującego linku: https://salud.go.cr/


Kostaryka

BEZ TESTU DLA ZASZCZEPIONYCH

TEST

Od 7  listopada Kuba znosi obowiązkową kwarantannę dla cudzoziemców przyjeżdżających na Kubę.

Od 15 listopada Kuba rezygnuje z obowiązkowych testów RT-PCR przy wjeździe.

Wszyscy podróżni (Kubańczycy lub obcokrajowcy), którzy przyjeżdżają na Kubę, muszą przedstawić „paszport zdrowotny” lub międzynarodowy certyfikat szczepień, poświadczony przez odpowiednie agencje regulacyjne.

Podróżni, nie posiadający paszportu zdrowia lub międzynarodowego zaświadczenia o szczepieniach przeciw COVID-19, muszą przedstawić zaświadczenie z negatywnym wynikiem testu RT-PCR. Test taki musi być wykonany nie później niż 72 godziny przed przylotem w certyfikowanym laboratorium w kraju pochodzenia.

Dzieci poniżej 12 roku życia, niezależnie od narodowości, po przyjeździe na Kubę będą zwolnione z obowiązku przedstawienia zaświadczenia o szczepieniu lub testu RT-PCR.

Nadzór epidemiologiczny Międzynarodowej Kontroli Sanitarnej będzie obecny we wszystkich Portach lotniczych i morskich.

Nowe przepisy mówią, że każda osoba przyjeżdżająca na Kubę musi wypełnić i okazać Deklarację Zdrowia Podróżnego (Oświadczenie o stanie zdrowia).

Na terenie portów lotniczych i morskich turysta musi nosić maseczkę.

Na terenie Kuby obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

Linie lotnicze mogą wymagać od pasażerów okazania certyfikatu szczepień lub negatywnego testu RT-PCR wykonanego nie później niż 72 godziny przed wylotem.

Personel Międzynarodowej Kontroli Sanitarnej będzie losowo pobierać próbki RT-PCR od podróżnych na lotnisku.

Każdy podróżny, który będzie mieć objawy COVID-19 lub innej choroby zakaźnej, zostanie skierowany do punktów medycznych, gdzie medycy zrobią test PCR.

Turyści przebywający w hotelach będą pod stałym nadzorem epidemiologicznym. W razie objawów COVID-19 turysta niezwłocznie powinien się udać do punktu medycznego w hotelu.

Właściciele wynajmujący turystom pokoje w casas particular są odpowiedzialni za ich zdrowie. W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów COVID-19 u turysty casero niezwłocznie powinien poinformować odpowiednie organy służby zdrowia.

Turyści podróżujący indywidualnie po kraju również będą pod stałym nadzorem epidemiologicznym. Jednocześnie nakłada się na podróżnego obowiązek stawienia się przed organami służby zdrowia w przypadku wystąpienia objawów wskazujących na COVID-19.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach

KOD QR / FORMULARZ

Nie jest wymagany.


Kuba

TEST

TAK,
test jest obowiązkowy, wykonany w Polsce. Próbki do testu muszą być pobrane nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. Potwierdzenie z negatywnym testem, musi być przetłumaczone na język angielski.

MASECZKI

TAK,
w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK,
w ciągu 24h przed wylotem oraz ponownie przed powrotem z Malediwów Klienci zobowiązani są do wypełnienia deklaracji zdrowotnej na stronie:

Deklarację należy wydrukować i zabrać dla każdego uczestnika.
 
Link do filmu z instrukcją jak wypełnić formularz: https://imuga.immigration.gov.mv/ethd

Malediwy

BEZ TESTU DLA ZASZCZEPIONYCH

TEST

Wjazd dla osób WYŁĄCZNIE ZASZCZEPIONYCH!

Podróżny przybywający na Maltę drogą powietrzną lub morską zobowiązany jest posiadać zaświadczenie o przyjęciu wymaganej ilości dawek szczepionki określonej przez producenta. Nie ma możliwości przekroczenia granicy Malty z negatywnym wynikiem testu PCR na obecność COVID-19.

Dzieci w wieku 5-11 lat mogą podróżować z zaszczepionymi rodzicami lub  opiekunami  prawnymi pod warunkiem, że przedstawią negatywny wynik testu PCR na obecność Covid. Test musi być wykonany w ciągu 72 godzin przed dotarciem na Maltę. Wyniki innych niż PCR testów na Covid, jak np. szybkich testów antygenowych, nie są uznawane przez władze maltańskie.

Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na Covid zwolnione są dzieci w wieku do lat 5.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Przed podróżą na Maltę należy wypełnić cyfrowy Formularz Lokalizacji Pasażera, który jest dostępny pod adresem:
https://app.euplf.eu/#/user/login
Po pomyślnym przesłaniu formularza otrzymają Państwo wiadomość e-mail z potwierdzeniem z unikalnym kodem QR oraz linkiem do pobrania pliku dPLF w formacie PDF. Pobraną lub wydrukowaną kopię dPLF należy przedstawić przy wejściu na pokład i po przybyciu na Maltę.


Malta

BEZ TESTU DLA ZASZCZEPIONYCH

TEST

Kraje podzielono na 2 kategorie: A i B (regularnie aktualizowane listy A i B są publikowane na stronach marokańskiego Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Turystyki).

 • Lista „A” (państwa członkowskie ONZ niewymienione na liście B, w tym POLSKA)

Podróżni przybywający z tych krajów mogą wjechać do Maroka jeżeli posiadają:

 • fiszkę sanitarną pasażera (wypełnioną i podpisaną) https://www.onda.ma/form.php

 • zaświadczenie (marokańskie lub zagraniczne) o kompletnym zaszczepieniu (osoba kompletnie zaszczepiona to osoba po dwóch tygodniach od otrzymania ostatniej dawki szczepionki - jednej dawki dla szczepionek jednodawkowych i drugiej dawki dla szczepionek dwudawkowych)

lub

 • negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 48 godzin przed wejściem na pokład samolotu (czas pomiędzy pobraniem wymazu i wejściem na pokład).

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach

KOD QR / FORMULARZ

Podróżni przybywający z tych krajów mogą wjechać do Maroka jeżeli posiadają:

 


Maroko

BEZ TESTU DLA ZASZCZEPIONYCH

TEST

TAK, osoby wjeżdżające na terytorium Martyniki, muszą posiadać jeden z poniższych dokumentów:

- negatywny wynik testu (PCR lub antygenowego) wykonanego do 72 godzin przed kontrolą (wjazd dla osób niezaszczepionych jest możliwy pod warunkiem ważnego powodu rodzinnego lub zawodowego)

- albo zaświadczenie o szczepieniu (dwa tygodnie od otrzymania drugiej dawki szczepionek Pfizer, Moderna czy AstraZeneca, albo 2 tygodnie po pierwszej dawce w przypadku ozdrowieńców lub cztery tygodnie w przypadku szczepionki Johnson & Johnson).

Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

 • dzieci do ukończenia 11 roku życia
 • pracowników transgranicznych
 • kierowców wykonujących międzynarodowy transport towarów

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK, Należy wypełnić i posiadać zaświadczenie o podróży międzynarodowej. Druk wysyłamy wraz z informacją wylotową, przed podróżą. Dokument należy wydrukować, czytelnie wypełnić i zabrać ze sobą na lotnisko.


Martynika

TEST

Od 1 października 2021 r. osoby w pełni zaszczepione będą mogły poruszać się swobodnie po wyspie. Warunkiem wjazdu będzie negatywny wynik testu PCR wykonanego  do 72 godzin przed podróżą.

Osoby niezaszczepione będą musiały odbyć 14- dniową kwarantannę w pokoju hotelowym.

Szczepionki uznawane przez Mauritius:

 • AstraZeneca: Covishield
 • AstraZeneca: Vaxzevria
 • Covaxin
 • Johnson & Johnson
 • Moderna
 • Pfizer-BioNTech Vaccine
 • Sinopharm
 • Sputnik
 • Sinovac- CoronaVac

Dzieci w wieku 0-17 lat są zwolnione z obowiązku okazania certyfikatu szczepień ale obowiązkowo muszą posiadać negatywny wynik testu PCR.

Po przylocie na Mauritius konieczne jest wykonanie testów na obecność Covid-19. Pierwszy test należy wykonać w dniu 0. Drugi test podczas pobytu należy wykonać 5 dnia. Konieczność wykonania testu obejmuję wszystkich podróżujących w tym dzieci.

MASECZKI

Tak, w wyznaczonych strefach

 


Mauritius

TEST

W przypadku podróży z przesiadką w Niemczech - wszyscy pasażerowie w wieku dwunastu lat i starsi wsiadający na pokład samolotu do Niemiec muszą przed odlotem przedstawić negatywny test Covid-19 nie starszy niż 48h. Obowiązek testowania dotyczy również pasażerów w tranzycie we Frankfurcie lub Monachium. Mogą być to testy antygenowe lub PCR. Na lot powrotny test można wykonać w jednym z wielu punktów medycznych w Meksyku. 

Negatywnego wyniku testu nie muszą mieć dzieci do 12 roku życia, a przy locie z obszaru podwyższonego ryzyka i szczególnie wysokiego ryzyka ze względu na dużą liczbę zachorowań również osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy.

Więcej szczegołów na storonie:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy

MASECZKI

TAK,
w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK,
w ciągu 12 godzin przed wylotem do Meksyku (nie wcześniej) należy obowiązkowo wypełnić online formularz deklaracji zdrowia oraz posiadać indywidualny kod QR (dla każdego pasażera osobno), który okazać należy po wylądowaniu na lotnisku docelowym. Rekomendujemy posiadanie pliku z kodem QR w formie papierowej i elektronicznej. W polu miejsce w samolocie można podać dowolne miejsce (ponieważ odprawa odbywa się na lotnisku). Dokument do wypełnienia dostępny na stronie: https://afac.hostingerapp.com/ Instrukcja wypełnienia formularza będzie wysyałna przed wylotem wraz z dokumnetami podróży.


Meksyk

TEST

Tak, wymagany test na COVID-19 wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem. Osoby podróżujące z negatywnym testem, są również zwolnione z kwarantanny.

W przypadku podróży z przesiadką w Niemczech - wszyscy pasażerowie w wieku sześciu lat i starsi wsiadający na pokład samolotu do Niemiec (na wylocie i powrocie) muszą przed odlotem przedstawić negatywny test Covid-19 nie starszy niż 48h. Obowiązek testowania dotyczy również pasażerów w tranzycie we Frankfurcie lub Monachium. Mogą być to testy antygenowe lub PCR. Na lot powrotny test można wykonać w jednym z wielu punktów medycznych w Namibii.

 

Negatywnego wyniku testu nie muszą mieć dzieci do 6 r. życia, a przy locie z obszaru podwyższonego ryzyka i szczególnie wysokiego ryzyka ze względu na dużą liczbę zachorowań również osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy.

MASECZKI

Tak, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Nie, jest wymagany.


Namibia

TEST

TAK,
Zaszczepieni - obowiązkowy test PCR, robiony w Polsce nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem (przetłumaczony na język angielski) - dodatkowo konieczny unijny certyfikat szczepienia.
Pozostałych podróżujących (nie posiadających unijnego certyfikatu szczepienia) - obowiązuje 10-dniowa kwarantanna po przylocie.
Testy nie obowiązują dzieci do 5 roku życia.
Wszystkie osoby powyżej 5 roku życia muszą również obowiązkowo wykonać test PCR nie wcześniej niż 48 godzin przed powrotem z Nepalu - orientacyjny koszt 20 USD od osoby.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR/FORMULARZ

TAK, Po otrzymaniu negatywnego wyniku testu PCR należy wypełnić ankietę online dostępną na stronie: https://ccmc.gov.np/arms/person_add_en.php (należy posiadać ze sobą wydrukowaną wersję wypełnionego formularza)


Nepal

TEST

Oman ponownie otworzył granice dla turystów 1 września 2021 r. Podróżni z Polski przylatujący do Omanu zobowiązani są do:

 • posiadania zaświadczenia z kodem QR o ukończeniu pełnego cyklu szczepienia przeciw COVID-19. Od podania ostatniej wymaganej dawki szczepienia musi minąć co najmniej 14 dni. Akceptowane szczepionki: AstraZeneca/Oxford/Covishield, Johnson & Johnson, Moderna, Pfizer/BioNTech, Sinovac, Sinopharm, Sputnik V
 • okazania negatywnego wyniku testu PCR wykonanego maksymalnie 96 godzin przed datą wjazdu do Omanu (w przypadku lotów dłuższych niż 8 godzin) lub 72 godzin (w przypadku krótszych lotów – do 8 godzin)
  Istnieje również możliwość przeprowadzenia testu PCR na COVID-19 po przylocie do Omanu. Podróżni są zobowiązani do wcześniejszej rezerwacji testu PCR przez https://covid19.emushrif.om/traveler/travel/, uiszczenia opłaty w kwocie OMR 25 (około 250 PLN) i pobrania aplikacji (Tarrasud+) przed przybyciem do Omanu. Do czasu otrzymania negatywnego wyniku zobowiązani są pozostać w hotelu. Jeśli wynik jest pozytywny, wymagana jest 10-dniowa kwarantanna w wykupionym hotelu lub w innym wyznaczonym obiekcie. Ozdrowieńcy, mimo uzyskania pozytywnego wyniku testy wykonanego po przylocie, są zwolnieni z izolacji zdrowotnej, pod warunkiem przedstawienia dowodu ukończenia izolacji w kraju, w którym zostali zarażeni przed podróżą do Omanu.
 • rejestracji przez aplikację Tarassud+ i wgrania certyfikatu szczepionki oraz certyfikatu COVID-19 PCR zawierających kody QR przed wejściem na pokład samolotu. Jeśli pasażer woli przeprowadzić test PCR po przylocie, zobowiązany jest do uiszczenia przewidzianych opłat podczas rejestracji za pośrednictwem platformy Tarassud+ (również przed wejściem na pokład samolotu).

Obowiązek okazania zaświadczenia o szczepieniu COVID-19 oraz zaświadczenia o teście PCR nie dotyczy osób poniżej 18 roku życia oraz osób z medycznie potwierdzonymi schorzeniami uniemożliwiającymi im zaszczepienie.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach

KOD QR / FORMULARZ

Przylatujący do Omanu zobowiązani są do:

 • rejestracji przez aplikację Tarassud+ i wgrania certyfikatu szczepionki oraz certyfikatu COVID-19 PCR zawierających kody QR przed wejściem na pokład samolotu. Jeśli pasażer woli przeprowadzić test PCR po przylocie, zobowiązany jest do uiszczenia przewidzianych opłat podczas rejestracji za pośrednictwem platformy Tarassud+ (również przed wejściem na pokład samolotu).

Oman

TEST

Tak, przy wjeździe podróżni powinni posiadać negatywny wynik testu PCR lub na przeciwciała na obecność COVID-19 (przetłumaczony na język angielski), wykonanego najpóźniej na 48 godzin przed przylotem.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Podróżni zobowiązani są przed przyjazdem do wypełnienia elektronicznego oświadczenia (Declaración Jurada) poprzez stronę: https://www.panamadigital.gob.pa/Registro , podając dokładny adres pobytu w Panamie, zobowiązać się do przestrzegania wszystkich wprowadzonych obostrzeń w zakresie ochrony sanitarnej wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia Panamy oraz potwierdzić dobry stan zdrowia (bez objawów jakiejkolwiek choroby układu oddechowego).

 


Panama

TEST

Podróżni udający się do Peru muszą okazać negatywny wynik testu molekularnego na COVID-19, wykonany najpóźniej 72 h przed lotem.

  • Zaszczepienie dwoma dawkami szczepionki przeciwko COVID-19 nie zwalnia z obowiązku posiadania i okazania negatywnego wyniku testu molekularnego. 

  • Zabroniony jest wjazd do Peru podróżnych z RPA oraz osób, które przebywały na terenie tego kraju w ciągu ostatnich 14 dni. Zakaz ten nie dotyczy tylko obywateli Peru oraz cudzoziemców z prawem pobytu w Peru, którzy po przyjeździe z RPA muszą przejść obowiązkową 14 dniowa kwarantannę w miejscu zamieszkania, zakwaterowania lub tymczasowym ośrodku odosobnienia.    

  • Zamknięte są granice lądowe i wszystkie przejścia graniczne lądowe i rzeczne między Peru a krajami sąsiednimi, tj. Ekwadorem, Kolumbią, Brazylią, Boliwią i Chile. Przejazd do Peru z tych krajów i z Peru do krajów sąsiednich możliwy jest tylko drogą lotniczą.

Na terenie całego kraju obowiązuje godzina policyjna – w Limie od 1.00 w nocy do 04.00 nad ranem. W innych regionach w zależności od aktualnego stopnia zagrożenia epidemiologicznego, najczęściej od 21:00 lub 22:00 do 4:00.  

Oficjalne informacje nt. aktualnych restrykcji i zaleceń sanitarnych obowiązujących w Peru znajdują się w dekrecie rządowym nr 151-2021- PCM:   https://busquedas.elperuano.pe/normaslegales/decreto-supremo-que-modifica-el-decreto-supremo-n-184-2020-decreto-supremo-no-151-2021-pcm-1988484-1/

Lista laboratoriów wykonujących w Peru testy na COVID-19: https://web.ins.gob.pe/es/prensa/noticia/laboratorios-nacionales-y-privados-que-desarrollan-diagnostico-de-pruebas

MASECZKI

Stosowanie masek ochronnych na twarz jest obowiązkowe przy poruszaniu się po drogach publicznych jak również stosowanie podwójnych masek (jedna z nich może być materiałowa) przy wchodzeniu do obiektów, w których istnieje ryzyko zatłoczenia, takich jak m.in: centra handlowe, domy towarowe, sklepy, supermarkety, rynki, magazyny, apteki, miejsca kultu religijnego, muzea. Zaleca się także stosowanie dodatkowych osłon na twarz (przyłbic) w tych obiektach. Osłony na twarz, oprócz masek, są także obowiązkowe w środkach transportu publicznego.

KOD QR / FORMULARZ

 • Wszyscy podróżni udający się do Peru zobowiązani są także uzupełnić wirtualną deklarację dot. stanu zdrowia,  znajdująca się na stronie:  https://e-notificacion.migraciones.gob.pe/dj-salud/ Deklarację należy mieć ze sobą wydrukowaną lub zapisaną w telefonie, przed lotem, jak i w trakcie pobytu w Peru. 


Peru

BEZ TESTU DLA ZASZCZEPIONYCH

TEST

Od 1 lipca 2021 r. na terytorium Regionu Autonomicznego Azorów można wjechać na podstawie:

 • Unijnego Certyfikatu COVID potwierdzającego szczepienie lub wyzdrowienie z COVID-19
 • Unijnego Certyfikatu COVID potwierdzającego negatywny wynik testu na COVID-19 - w tym przypadku najpóźniej 72 godziny przed wylotem należy wypełnić kwestionariusz online.

Osoby podróżujące na Azory z lotnisk zlokalizowanych na terytorium Portugalii mogą wykonać test nieodpłatnie w jednym z punktów wskazanych przez rząd Autonomicznego Regionu Azorów.

UWAGA Pasażerowie podróżujący na Azory z przesiadką w Portugalii kontynentalnej zobowiązani są do okazania Unijnego Certyfikatu COVID lub negatywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2 przed wejściem na pokład samolotu lecącego do Portugalii (wyjątek stanowią dzieci, które nie ukończyły 12 lat).

Osoby pozostające na Azorach dłużej niż 7 lub 13 dni są zobowiązane do poddania się kolejnym testom 6 i 12 dni po pierwszym teście.

Zwolnione z konieczności okazania negatywnego wyniku testu są:

 • Osoby, które nie ukończyły 12 lat;
 • Pasażerowie cierpiący na schorzenia uniemożliwiające wykonanie testu RT-PCR (osoby te zobowiązane są do przesłania stosownego zaświadczenia legarskiego  do regionalnych władz sanitarnych 5 dni przed przyjazdem na Azory i uzyskać akceptację tego zaświadczenia ze strony właściwych służb);
 • Osoby posiadające zaświadczenie lekarskie potwierdzające, że w ciągu ostatnich 90 dni poprzedzających przybycie na Azory wyzdrowialy z COVID-19.

MASECZKI

Tak, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Tak, osoby podróżujące na Azory powinny, najpóźniej 72 godziny przed wylotem wypełnić kwestionariusz. Link do formularza https://mysafeazores.com/

Po przylocie na Azory Klienci otrzymają również do wypełnienia jeszcze jedną deklarację.


Portugalia - Azory

TEST

Tak, przybywający do RPA muszą mieć test (PCR) diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2, wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem. Negatywny wynik testu zwalnia z kwarantanny.

W przypadku podróży z przesiadką w Niemczech - wszyscy pasażerowie w wieku sześciu lat i starsi wsiadający na pokład samolotu do Niemiec (na wylocie i powrocie) muszą przed odlotem przedstawić negatywny test Covid-19 nie starszy niż 48h. Obowiązek testowania (test PCR) dotyczy również pasażerów w tranzycie we Frankfurcie lub Monachium. Na lot powrotny test można wykonać w jednym z wielu punktów medycznych w RPA w cenie 50 EUR za test.

W zależności od przewoźnika realizującego rejs z RPA do Polski obowiązują różne wymogi wjazdowe. Szczegóły podamy w momencie potwierdzania rezerwacji.

Negatywnego wyniku testu nie muszą mieć dzieci do 6 r. życia, a przy locie z obszaru podwyższonego ryzyka i szczególnie wysokiego ryzyka ze względu na dużą liczbę zachorowań również osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy.

MASECZKI

Tak, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ 

Nie jest wymagany.


Republika Południowej Afryki

TEST

TAK,
test jest obowiązkowy, nalezy go wykonać w Polsce nie wcześniej niż 72 godzin przed wylotem (przetłumaczony na język angielski).

MASECZKI

TAK,
w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK, konieczne jest wypełnienie deklaracji na stronie https://seychelles.govtas.com/ i opłacenie kartą kwoty 10 EUR od osoby. Koniecznie należy posiadać przy sobie druk umowy na urządzeniu elektronicznym lub w formie papierowej.


Seszele

TEST

TAK,
test obowiązkowy, robiony w Polsce nie wczesniej niż 96h przed wylotem (przetłumaczony na j.angielski). W cenie pakietu zapewniamy koszt obowiązkowego  ubezpieczenia COVID wymaganego przez Sri Lankę (ubezpieczenie do kwoty 50.000 USD).

MASECZKI

TAK,
w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK,
Klienci muszą też w samolocie lub po przylocie wypełnić Health Declaration Form - https://www.srilanka.travel/helloagain/


Sri Lanka

TEST

Stany Zjednoczone zezwalają na wjazd turystów, pod warunkiem, że uczestnik wyjazdu będzie zaszczepiony jedną z poniższych szczepionek:

 • Pfizer/BioNTech,
 • Moderna,
 • Janssen ( Johnson&Johnson)

Przed wjazdem na terytorium Stanów Zjednoczonych wymagane jest wykonanie testu PCR - 72 godziny przed wylotem.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach

KOD QR / FORMULARZ

Nie jest wymagany.


Stany Zjednoczone

BEZ TESTU DLA ZASZCZEPIONYCH

TEST

Od 20 września w Szwajcarii obowiązują nowe zasady wjazdu z zagranicy. Wszyscy podróżni mają obowiązek zarejestrować swój przyjazd. Wymagane jest również posiadanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa, z czego zwalnia zaszczepienie lub status ozdrowieńca.

Osoby zaszczepione i ozdrowieńcy

Osoby zaszczepione i ozdrowieńcy (którzy przeszli COVID-19 w ciągu minionych sześciu miesięcy) nie mają obowiązków innych niż rejestracja przyjazdu.

Szwajcaria uznaje pełne (tj. dwoma lub jedną dawką, w zależności od szczepionki) zaszczepienie preparatami następujących producentów:

 • Pfizer / BioNTech,
 • Moderna,
 • AstraZeneca,
 • Janssen / Johnson & Johnson,
 • Sinopharm / BIBP,
 • Sinovac.

Potwierdzeniem zaszczepienia jest uznawany przez Szwajcarię certyfikat covidowy (szwajcarski lub unijny "EU Digital COVID Certificate") bądź zaświadczenie wskazujące imię, nazwisko i datę urodzenia osoby zaszczepionej, nazwę podanej szczepionki i datę wykonania szczepienia.

Obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu

Osoby, które nie są zaszczepione i nie mają statusu ozdrowieńca, muszą przy wjeździe do Szwajcarii posiadać negatywny wynik testu na SARS-CoV-2.

Dopuszczalne są dwa rodzaje testów:

 • test PCR sprzed najwyżej 72 godzin,
 • test antygenowy sprzed najwyżej 48 godzin.

Po przyjeździe do Szwajcarii osoby takie muszą powtórzyć test między czwartym a siódmym dniem od wjazdu i przekazać wynik odpowiedniemu urzędowi kantonalnemu.

Dzieci

Dzieci podrózujące do Szwajcarii również objęte są obowiązkiem rejestracji przyjazdu. Mogą zostać dopisane do formularza osoby dorosłej, pod opieką której podróżują.

Dzieci do 16. roku życia nie są objęte obowiązkiem testów, nawet jeśli nie są zaszczepione i nie przechodziły w ostatnich sześciu miesięcy COVID-19.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach

KOD QR / FORMULARZ

Rejestracja przyjazdu

Wszystkie osoby przyjeżdżające do Szwajcarii muszą zarejestrować się za pomocą elektronicznego formularza. Obowiązek ten dotyczy wszystkich podróżnych, również osób zaszczepionych, niezależnie od środka transportu (rejestrować się muszą zatem również osoby podróżujące prywatnymi samochodami).

https://swissplf.admin.ch/formular

Rejestracji należy dokonać najwcześniej 48 godzin przed przyjazdem, a kod QR potwierdzający wypełnienie formularza przedstawić na żądanie do kontroli (na telefonie lub na wydruku).


Szwajcaria

TEST

Tak, obowiązkowo na 72 godziny przed przylotem należy wykonać test PCR oraz spełnić następujące warunki:

Posiadać Thailand Pass QR Code wydany przez Ambasadę (ubieganie się patrz - https://tp.consular.go.th/en/plan) - wniosek składać na co najmniej 7 dni przed wylotem.
Po wypełnienie wniosku o Thailand Pass niezbędne są:

 1. Ubezpieczenie zdrowotne, obejmujące koszty leczenia i wydatki medyczne związane z COVID-19, z minimalną ochroną w wysokości 50 000 USD (z wyjątkiem dyplomatów i przedstawicieli obcych rządów i organizacji międzynarodowych). Podróżnym zaleca się wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego spełniającego tajskie kryteria wjazdu tutaj: http://covid19.tgia.org/
 2. Certyfikat szczepienia: akceptowane są szczepionki dopuszczone do użytku na rynku europejskim,
 3. Potwierdzenie SHA Plus Booking Authenticator z kodem QR, który Klient otrzyma przed wylotem wraz z dokumentami podróży,
 4. Skan paszportu

Konieczne jest posiadanie wszystkich wyżej wymienionych dokumentów w wersji papierowej.
Dodatkowo wszyscy turyści podlegają obowiązkowemu testowi PCR po przylocie do Tajlandii (płatny dodatkowo) oraz do samodzielnego wykonania dodatkowego testu antygenowego w 6-7 dniu pobytu w Tajlandii

Dzieci do 12 roku życia podróżujący z zaszczepionymi opiekunami zwolnieni są z obowiązku posiadania szczepienia (pozostałe wymogi jak powyżej)

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR/FORMULARZ

Tak, obowiązkowo należy posiadać Certyfikat Wjazdu (Certificate of Entry  - COE)  wydany przez Ambasadę (ubieganie się patrz TUTAJ)

W sprawie szczegółowych informacji dot. wiz, COE, ASQ, „Phuket Sadnbox” a także wszelkich wątpliwości z tym związanych, należy kontaktować się z Ambasadą Tajlandii w Warszawie

 


Tajlandia

TEST

TAK,
test na COVID-19 (RT-PCR) jest wymagany, robiony w Polsce (przetłumaczony na j.angielski). Próbki do testu RT-PCR muszą być pobrane w ciągu 72 godzin przed przylotem na Zanzibar, a test antygenowy (Ag-RDT) maksymalnie na 24 godziny przed przylotem na destynację. Obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu nie dotyczy dzieci do 5 roku życia. Po przylocie na Zanzibar i kontroli pod kątem COVID-19, osoby wykazujące symptomy choroby lub przybywające z krajów wysokiego ryzyka, mogą zostać poproszone o wykonanie szybkiego testu na własny koszt (cena: ok. 25 USD/os.)

MASECZKI

TAK,
w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK,
Każdy podróżujący do Zjednoczonej Republiki Tanzanii zobowiązany jest wypełnić 24 godziny przed wjazdem do tego kraju formularz (tzw. Travelers Surveillance Form) online. Po wypełnieniu formularza podróżny otrzyma stosowne potwierdzenie. Powiadomienie będzie zawierało unikalny kod (Unique Health Code - UHC), który należy okazać lokalnym służbom imigracyjnym po przybyciu do Tanzanii. Link do formularza: https://afyamsafiri.moh.go.tz/


Tanzania - Zanzibar
W tej chwili wjazd dozwolony wyłączne dla osób w pełni zaszczepionych.
 Osoby są uważane za w pełni zaszczepione na COVID-19 tylko wtedy, gdy minęło 14 dni od otrzymania pełnej dawki szczepionki zatwierdzonej przez Światową Organizację Zdrowia, tj. 14 dni po otrzymaniu drugiej dawki w serii 2-dawkowej lub 14 dni po otrzymaniu szczepionki jednodawkowej.

TEST

Tak, obowiązkowy wykonany 72 h przed przylotem. Wszyscy podróżni są zobowiązani do przedłożenia negatywnego wyniku testu RT-PCR z NOSOPHARYNGEAL (wymazu z nosa). Test ten powinien zostać przeprowadzony nie wcześniej niż siedemdziesiąt dwie (72) godziny przed przybyciem do Trynidadu i Tobago.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach

KOD QR / FORMULARZ

TAK, koniecznie przed wylotem należy wypełnić aplikację Travelpass na stronie: Trinidad & Tobago - Travel Authorisation (ttravelpass.gov.tt)

 • Wpisz swój adres e-mail w polu powyżej. Hasło jednorazowe (OTP) zostanie wysłane na Twój adres e-mail w celu uwierzytelnienia konta.
 • Wypełnij wymagane dane osobowe: imię i nazwisko, NUMER DOB, numer paszportu, lokalizacja itp.
 • Odpowiedz na pytania dotyczące podróży i zdrowia
 • Prześlij dokumenty, takie jak dowód szczepienia i negatywny test PCR COVID19.
  Jako w pełni zaszczepiony obywatel niebędący obywatelem będziesz musiał przesłać kartę szczepień jako dowód, że jesteś w pełni zaszczepiony.
  Wszyscy podróżni są zobowiązani do przedłożenia negatywnego wyniku testu RT-PCR z NOSOPHARYNGEAL (wymazu z nosa). Test ten powinien zostać przeprowadzony nie wcześniej niż siedemdziesiąt dwie (72) godziny przed przybyciem do Trynidadu i Tobago.
 • Przekaż swoją zgodę na serię oświadczeń
 • Po wypełnieniu wniosku otrzymasz TTravel Pass. Ta przepustka TTravel Pass będzie podlegać przeglądowi przez władze.

Otrzymanie TTravel Pass nie gwarantuje dostępu do lotu ani wjazdu do Trynidadu i Tobago. Wszyscy podróżni nadal podlegają procesom zatwierdzania linii lotniczych i organów kontroli granicznej w Trynidadzie i Tobago.


Trynidad I Tobago

BEZ TESTU DLA ZASZCZEPIONYCH

TEST

Tak, pasażerowie przybywający do Turcji drogą powietrzną, są obowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR  (przetłumaczonego na język angielski) wykonanego w ciągu ostatnich 72 godzin lub  antygenowego wykonanego w ciągu ostatnich 48 godzin (przetłumaczonego na język angielski)  przed przybyciem do Republiki Turcji. Pasażerowie, którzy nie przedstawią negatywnego wyniku testu, nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu. 

Z konieczności okazania negatywnego testu przed wylotem zwolnione są:

 • osoby zaszczepione wymaganą liczbą dawek, a od przyjęcia przez nich ostatniej dawki minęło 14 dni, potwierdzenie szczepienia musi zostać potwierdzone stosownym zaświadczeniem w języku angielskim,
 • osoby mające status ozdrowieńców, które przeszły zachorowanie na COVID-19 do sześciu miesięcy od daty rozpoczęcia podróży do Turcji, pod warunkiem przedstawienia zaświadczenia lekarskiego wydanego przez właściwe organy,
 • dzieci do 12 roku życia.

MASECZKI

Tak, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Tak, pasażerowie przybywający do Turcji drogą powietrzną, są obowiązani do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Zdrowia Republiki Turcja https://register.health.gov.tr/  Formularz należy wypełnić najwcześniej 72 godziny przed podróżą. Wypełniony formularz należy okazać w wersji papierowej lub elektronicznej zapisanej na urządzeniach mobilnych. Podróżny, który nie wypełni formularza lub poda nieprawdziwe dane, może spotkać się z sankcjami prawnymi i administracyjnymi. Powyższy wymóg nie dotyczy podróży tranzytowych przez Turcję.


Turcja

BEZ TESTU DLA ZASZCZEPIONYCH

TEST

Ukraina ograniczyła wjazd na teren kraju dla cudzoziemców i bezpaństwowców (osób, które nie posiadają obywatelstwa żadnego kraju). Aby wjechać na Ukrainę polscy obywatele muszą:

 • posiadać dokument potwierdzający odbycie pełnego cyklu szczepienia przeciwko COVID-19 (szczepionką zatwierdzoną przez WHO) oraz odpowiednie ubezpieczenie;

lub

 • posiadać dokument potwierdzający przyjęcie jednej lub kilku dawek szczepionki przeciwko COVID-19 (szczepionką zatwierdzoną przez WHO) wystawiony przez jedno z państw członkowskich UE oraz odpowiednie ubezpieczenie;

lub

 • posiadać dokument potwierdzający przebycie COVID-19 wystawiony przez jedno z państw członkowskich UE (unijne cyfrowe zaświadczenie COVID) lub przez państwo, które podpisało z Ukrainą umowę o wzajemnym uznawaniu certyfikatów COVID-19 oraz odpowiednie ubezpieczenie

lub

 • Posiadać negatywny wynik testu PCR albo testu antygenowego w kierunku COVID-19, który musi zostać przeprowadzony w ciągu 72 godzin przed przekroczeniem ukraińskiej granicy, odbyć kwarantannę z wykorzystaniem aplikacji „Wdoma” oraz posiadać odpowiednie ubezpieczenie.

Kwarantanna

Osoby przekraczające granicę Ukrainy podlegają kwarantannie z wykorzystaniem aplikacji „Wdoma”. Niemożliwość lub odmowa zainstalowania aplikacji jest podstawą do odmowy prawa wjazdu na Ukrainę.  Z odbycia kwarantanny zwolnione są w szczególności:

 • osoby posiadające dokument potwierdzający przyjęcie jednej lub kilku dawek szczepionki przeciwko COVID-19 lub przebycie COVID-19;

 • osoby poniżej 18 roku życia; 

Kwarantanna rozpoczyna się 72 godziny po przekroczeniu granicy,  trwa 10 dni i może zostać skrócona po uzyskaniu negatywnego testu wykonanego metodą PCR lub testu antygenowego (nie dotyczy to osób wjeżdżających  na Ukrainę z terytorium Indii, Federacji Rosyjskiej  lub przebywających  w tych krajach w ciągu ostatnich 14 dni dłużej niż 7 dni, w przypadku których kwarantanna trwa 14 dni i nie może zostać skrócona).

Przy wjeździe na Ukrainę należy posiadać przy sobie polisę ubezpieczeniową pokrywającą koszty związane z leczeniem COVID-19 oraz ew. obserwacją w placówce medycznej. Ubezpieczenie musi pokrywać cały okres pobytu na Ukrainie. Strona ukraińska akceptuje ubezpieczenia wystawione przez firmy ubezpieczeniowe:

 • zarejestrowane na Ukrainie;

 • firmy ubezpieczeniowe posiadające swoje przedstawicielstwa na Ukrainie;

 • firmy, które mają podpisaną umowę o assistance z ukraińskim partnerem. 

MASECZKI

Tak, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Nie jest wymagany.

 


Ukraina

BEZ TESTU DLA ZASZCZEPIONYCH

TEST

Podróżujący na terytorium Węgier zobowiązani są do przedstawienia:

- certyfikatu potwierdzającego status ozdrowieńca ( zachorowanie w ciągu 6 miesięcy poprzedzających wjazd) lub,

- certyfikatu potwierdzającego przyjęcie wymaganej dawki szczepień lub,

- negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem.

Z konieczności przedstawienia jednego z powyższych dokumentów zwolnione są   osoby poniżej 18 roku podróżujący pod opieką osób okazujących jeden z powyższych dokumentów.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach

KOD QR / FORMULARZ

Nie jest wymagany.


Węgry

BEZ TESTU DLA ZASZCZEPIONYCH

TEST

Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium Polski  zobowiązane są do:

 • zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form,
 • przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch, przetłumaczonego na język angielski.
 • lub zaświadczenia  o ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem na teren Włoch, 
 • lub zaświadczenia o przebytej chorobie COVID - 19

   

  Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej szóstego roku życia.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Tak, przed wylotem należy wypełnić formularz korzystając z następującego linku: https://app.euplf.eu/#/

 

 


Włochy

UWAGA!

W związku z dynamiczną sytuacją odnośnie zmiany procedur podróżowania, prosimy o zapoznanie się z komunikatami na temat aktualnych informacji i wymogów dotyczących kwarantanny na stronie STRAŻY GRANICZNEJ.
Sprawdź nowe standardy podróżowania