Aktualne wymogi dla podróżujących

Sprawdź jakie warunki należy spełnić przed wyjazdem.

Wakacje to czas relaksu i beztroski. Dlatego robimy wszystko, by planując Wasz wypoczynek, towarzyszyło Wam poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Na bieżąco aktualizujemy informacje, podawane przez poszczególne kraje, dotyczące zasad podróżowania w związku z COVID-19. Na tej stronie znajdziecie dane dla kierunków znajdujących się w naszej ofercie.

Wszyscy wiemy, że sytuacja zmienia się dynamicznie, dlatego będziemy w miarę możliwości uzupełniać te dane, natomiast zdecydowanie rekomendujemy, by w sprawie aktualnych wytycznych i jakichkolwiek wątpliwości kontaktować się z naszą infolinią:

61 67 85 300 infolinia@eccoholiday.com

Musisz zrobić test na COVID-19 przed podróżą?

Test PCR lub antygenowy możesz wykonać u jednego z naszych dostawców, na preferencyjnych warunkach. Wraz z wynikiem testu otrzymasz jego potwierdzenie w języku angielskim, wymagane w podróży.

Sprawdź szczegóły

TEST

TAK, test obowiązkowy, robiony w Polsce na 72 godziny przed wylotem. Zaświadczenie powinno być wystawione w języku angielskim i zostać zapisane w dedykowanym elektronicznym systemie na stronie https://edcardaruba.aw/

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach

KOD QR / FORMULARZ

TAK, należy przed wyjazdem wypełnić specjalną deklarację online na stronie: https://edcardaruba.aw/
Szczegóły: wszyscy turyści w ciągu od 72 do 4 godzin przed wylotem muszą wypełnić specjalną embarkation/disembarkation card (ED Card), obejmującą:

 • szczegóły dotyczące podróży,
 • deklarację zdrowotną,
 • wgranie zaświadczenia w j. ang. o negatywnym wyniku testu PCR,
 • obowiązkowy zakup specjalnego ubezpieczenia (30 USD/os.): Aruba Visitors Insurance,
 • deklarację akceptującą zasady bezpieczeństwa na Arubie.

 


Aruba

TEST

TAK. Przy wjeździe należy przedstawić jeden z dokumentów:

 1. Dokument potwierdzający zakończenie programu szczepień przeciwko Covid-19. Za zakończenie schematu szczepień uważa się podanie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciwko Covid-19 i upływ 14 -dniowego okresu od daty podania ostatniej dawki. Certyfikat musi zawierać: imię i nazwisko osoby zapisane alfabetem łacińskim, zgodnie z dokumentem tożsamości, z którym się podróżuje, datę urodzenia, daty podania odpowiednich dawek szczepionki, nazwę handlową i numer serii szczepionki, nazwę wytwórcy/posiadacza pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, wskazanie kraju, z którego zostało ono wydane, nazwę właściwego organu wydającego.
 2. W przypadku ozdrowieńców dokument wystawiony od 15 do 180 dni od daty pozytywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu antygenowego na COVID-19. Dokument musi zawierać: imię i nazwisko osoby zgodne z dokumentem tożsamości, z którym się podróżuje, dane placówki medycznej wykonującej badanie (nazwa, adres lub inne dane kontaktowe), datę przeprowadzenia testu PCR lub szybkiego testu antygenowego dla COVID-19, zapisane alfabatem łacińskim (PCR lub RAT) oraz wynik pozytywny (POSITIVE), umożliwiający interpretację dokumentu.
 3. Obywatele UE (a także długa lista krajów spoza UE) mogą wjechać także na podstawie dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu PCR przeprowadzonego do 72 godzin przed wjazdem do kraju lub negatywny wynik szybkiego testu antygenowego na COVID-19 przeprowadzonego do 48 godzin przed wjazdem do kraju, liczonego od daty badania wpisanej do dokumentu. Dokument musi zawierać: imię i nazwisko osoby zgodne z dokumentem tożsamości, z którym się podróżuje, dane placówki medycznej wykonującej badanie (nazwa, adres lub inne dane kontaktowe), datę przeprowadzenia testu PCR lub szybkiego testu antygenowego dla COVID-19, zapisane alfabatem łacińskim oraz wynik negatywny (NEGATIVE), umożliwiający interpretację dokumentu. Nazwa akceptowanych testów antygenowych/Producent: Panbio™ COVID-19 Ag Rapid Test (Abbott Rapid Diagnostics), AMP Rapid Test SARS-CoV-2 Ag (AMEDA Labordiagnostik GmbH), BD Veritor System for Rapid Deteciton os SARSCoV-2 (Becton Dickinson), SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test Kit (Colloidal Gold immunochromatography) (Beijing Lepu Medical Technology), BIOSYNEX COVID-19 Ag BSS (BIOSYNEX SWISS SA), CerTest SARS-CoV-2 CARD TEST (CerTest Biotect S.L.), Clungene COVID-19 Antigen Rapid Test Kit (Hangzhou Clongene Biotech), Coronavirus Ag Rapid Test Cassette (Swab) (Healgen Scientific Limited), LumiraDx SARS-CoV-2 Ag Test (LumiraDX UK LTd), NADAL COVID -19 Ag Test (nal von minden GmbH), Sofia 2 SARS Antigen FIA (Quidel Corporation), STANDARD F COVID-19 Ag FIA (SD BIOSENSOR, Inc.), STANDARD Q COVID-19 Ag Test (SD BIOSENSOR, Inc.), CLINITEST Rapid COVID-19 Antigen Test (Siemens Healthineers), Rapid SARS-CoV-2 Antigen Test card (Xiamen Boson Biotech Co), Coronavirus Ag Rapid Test Cassette (Swab) (Zhejiang Orient Gene Biotech Co.Ltd).

Dzieci w wieku do lat 5 przy wjeździe do Bułgarii nie muszą posiadać negatywnego wyniku PCR lub testu antygenowego. 

MASECZKI

Tak, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Nie jest wymagany.

 


Bułgaria

TEST

Tak, granicę z Chorwacją mogą przekroczyć osoby które:

 • okażą nie starszy niż 72 godziny negatywny wynik testu PCR na SARS-CoV-2 lub nie starszy niż 48 godzin szybki test antygenowy (ważność obu testów liczy się od momentu pobrania materiału do badania). Honorowane są wyłącznie testy antygenowe uznawane w krajach UE;
 • albo posiadają zaświadczenie o odbyciu pełnego cyklu szczepień, o ile od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki upłynęło min. 14 dni;
 • albo przeszły COVID-19 i przyjęły pierwszą dawkę szczepionki w ciągu 6 miesięcy od daty zachorowania na Covid 19, a szczepienie zostało wykonane w ciągu ostatnich 180 dni - w takim przypadku należy okazać zaświadczenie o przebyciu choroby oraz zaświadczenie o przyjęciu pierwszej dawki szczepionki;
 • albo udokumentują przyjęcie pierwszej dawki szczepionki Pfizer, Moderna lub Gamaleya (Sputnik V), a od jej przyjęcia upłynęło od 22 do 42 dni;
 • albo udokumentują przyjęcie pierwszej dawki szczepionki Astra Zeneca, a od jej przyjęcia upłynęło od 22 do 84 dni;
 • albo przebyły COVID-19 i mogą to potwierdzić zaświadczeniem lekarskim, zawierającym daty przechodzenia choroby lub pozytywnym wynikiem testu PCR/testu antygenowego, wykonanym w ciągu ostatnich 6 miesięcy, ale nie później niż 11 dni, przed planowaną datą przekroczenia granicy RCh. UWAGA! Nie ma wzoru takiego zaświadczenia.

Dodatkowo, granicę mogą przekroczyć dzieci do momentu ukończenia dwunastu lat, przekraczające granicę z rodzicami/opiekunami posiadającymi negatywny wynik testu, będącymi ozdrowieńcami lub posiadającymi zaświadczenie o szczepieniu.

Chorwackie służby wdrożyły już i stosują system Unijnego Certyfikatu COVID (UCC).

Osoby, które nie spełniają żadnego z ww. wymogów zostaną zobowiązane do odbycia kwarantanny (10 dni). Kwarantanna może zostać skrócona po okazaniu negatywnego wyniku testu wykonanego w Chorwacji, tj. przesłaniu go na adres mailowy przejścia granicznego, przez które dana osoba wjeżdżała na terytorium RCh i otrzymaniu stosownego sms-owego potwierdzenia od chorwackich służb.

Z obowiązku okazania na granicy negatywnego wyniku testu zwolnione są m.in:

  • osoby przybywające do Chorwacji z ważnych przyczyn osobistych lub biznesowych. Osoby należące do tej kategorii muszą mieć przy sobie dokumenty potwierdzające konieczność ich przyjazdu np. zaproszenie z firmy podpisane przez dyrektora generalnego, prezesa zarządu, dyrektora firmy itp. To samo dotyczy osób przyjeżdżających do Chorwacji w celu wykonywania obowiązków służbowych na rzecz firm chorwackich lub zarejestrowanych w Chorwacji UWAGA! Nie ma wzoru takich zaproszeń lub potwierdzeń.
  • osoby przejeżdżające przez Chorwację tranzytem (pod warunkiem, że w RCh nie będą przebywały dłużej niż 12 godzin).

Dokumenty wystawione w języku polskim powinny zostać przetłumaczone na język chorwacki lub angielski. Zgodnie z uzyskaną drogą oficjalną informacją, powinno to być tłumaczenie przysięgłe. Sugerujemy wybór języka angielskiego – wówczas dokument może być wykorzystany do okazania również w innych krajach, przez które Państwo podróżujecie.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK, należy wypełnić formularz deklaracji zdrowia na stronie: https://entercroatia.mup.hr/


Chorwacja

TEST

TAK, wymagany jest test PCR, zrobiony w Polsce na 72 godziny przed przylotem na Curacao. Zaświadczenie z negatywnym wynikiem testu powinno być wystawione w j. angielskim, a następnie należy zapisać je w specjalnym formularzu dostępnym na stronie www.dicardcuracao.com. Dodatkowo, w trzeciej dobie pobytu na Curacao, należy wykonać test antygenowy we wskazanym przed przylotem laboratorium. Szczegóły pod linkiem: https://www.curacao.com/en/article/travel-updates

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK, należy na 48 godzin przed wylotem wypełnić online kartę imigracyjną oraz lokalizacyjną. Karty dostępne są na stronie: www.dicardcuracao.com. Wydrukowane dokumnety należy posiadać przy sobie podczas całego pobytu.


Curacao

TEST

Nie.

MASECZKI

Tak, w wyznaczonych strefach.

KOD QR/FORMULARZ

Osoby podróżujące na Cypr muszą nie wcześniej niż 48 godzin przed terminem podróży wypełnić on-line ankietę https://cyprusflightpass.gov.cy/en/application-process uprawniającą do wjazdu na Cypr (przy wejściu do samolotu oraz przy kontroli granicznej należy na wezwanie okazać mail potwierdzający wypełnienie ankiety, za brak wypełnionej ankiety może być nałożony mandat w wysokości 300,- EUR i nakaz odpłatnego wykonania testu lub odmowa wjazdu do Cypru).


Cypr

TEST

NIE.

W przypadku podróży z przesiadką w Niemczech - wszyscy pasażerowie w wieku sześciu lat i starsi wsiadający na pokład samolotu do Niemiec muszą przed odlotem przedstawić negatywny test Covid-19 nie starszy niż 48h. Obowiązek testowania dotyczy również pasażerów w tranzycie we Frankfurcie lub Monachium. Mogą być to testy antygenowe lub PCR. Na lot powrotny test można wykonać w jednym z wielu punktów medycznych na Punta Cana. (prosimy o kontakt z recepcją).

Negatywnego wyniku testu nie muszą mieć dzieci do 6 r. życia, a przy locie z obszaru podwyższonego ryzyka i szczególnie wysokiego ryzyka ze względu na dużą liczbę zachorowań również osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy.

Więcej szczegołów na storonie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy

MASECZKI

Tak, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK, Koniecznie jest wypełnienie formularza na stronie https://eticket.migracion.gob.do/. Formularz można wypełnić w dowolnym momencie przed podróżną lecz koniecznie trzeba mieć kod QR na urządzeniu elektronicznym lub w formie papierowej ze sobą w dniu wylotu do okazania na lotnisku.


Dominikana

TEST

TAK, test obowiązkowy, nalezy wykonać go w Polsce na 72 godziny przed wylotem. Turyści, których portem docelowym jest Hurghada, nie posiadający odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego negatywny wynik testu, mogą odpłatnie wykonać test PCR na egipskim lotnisku (koszt 30 USD/os.). Korzystając z tej opcji należy liczyć się z ewentualną kwarantanną w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach, obowiązkowo na transferach i podczas kwaterowania, zalecane również w restauracjach hotelowych

KOD QR / FORMULARZ

TAK, konieczne wypełnienie formularza deklaracji sanitarnej, druk wysyłamy wraz z informacją wylotową. Dokument należy wydrukować, czytelnie wypełnić i zabrać ze sobą na lotnisko.


Egipt

TEST

TAK,

wszyscy Klienci wylatujący do Emiratów muszą posiadać negatywny wynik testu PCR, zrobionego w Polsce  (przetłumaczony na j. angielski)  do okazania na lotnisku i w hotelu.
 • Pasażerowie przylatujący do Dubaju z Polski będą musieli poddać się drugiemu testowi PCR na obecność COVID‑19 po przylocie do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju. Pierwszy test PCR nalezy wykonać nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem do Dubaju.
 • Dzieci poniżej 12. roku życia i pasażerowie ze średnim lub zaawansowanym stopniem niepełnosprawności nie muszą poddawać się testowi PCR na obecność COVID‑19. Jednocześnie przypominamy o konieczności zapoznania się przed wylotem z dokładnymi wymogami obowiązującymi w porcie docelowej podróży, gdyż mogą mieć tam zastosowanie szczególne przepisy krajowe.

Po przylocie do Dubaju:

 • Pasażer poddający się testowi PCR na lotnisku w Dubaju, musi pozostać w hotelu lub miejscu zakwaterowania do momentu uzyskania wyniku testu. Test PCR wykonany na lotnisku w Dubaju jest bezpłatny.
 • Jeśli po przylocie do Dubaju pasażer uzyska dodatni wynik testu, konieczne będzie poddanie się kwarantannie oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi dubajskiej instytucji ds. zdrowia publicznego.
 • Wszyscy podróżujący do Dubaju muszą pobrać aplikację COVID19 – DXB Smart App iOS-Android.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Nie jest wymagany.


Emiraty Arabskie

TEST

TAK, osoby wjeżdzające na terytorium Francji, muszą posiadać jeden z poniższych dokumnetów:

- negatywny wynik testu (PCR lub antygenowego) wykonanego do 72 godzin przed kontrolą

- albo zaświadczenie o szczepieniu (dwa tygodnie od otrzymania drugiej dawki szczepionek Pfizer, Moderna czy AstraZeneca, albo 2 tygodnie po pierwszej dawce w przypadku ozdrowieńców lub cztery tygodnie w przypadku szczepionki Johnson & Johnson).

Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

 • dzieci do ukończenia 11 roku życia
 • pracowników transgranicznych
 • kierowców wykonujących międzynarodowy transport towarów

MASECZKI

TAK, w zynaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK, Należy wypełnić posiadać zaświadczenie o podróży międzynarodowej. Druk wysyłamy wraz z informacją wylotową, przed podróżą. Dokument należy wydrukować, czytelnie wypełnić i zabrać ze sobą na lotnisko.


Francja

TEST

TAK, konieczne jest wykonanie przed podróżą testu na obecność koronawirusa i posiadanie przy sobie negatywnego wyniku testu RT-PCR w języku angielskim. Dokument musi zawierać numer paszportu lub dowodu osobistego osoby poddanej badaniu. Test należy wykonać nie wcześniej niż 72 godziny przed planowanym przylotem Grecji. Osoby, które przyjęły pełną dawkę szczepienia (w zależności od producenta i ilości wymaganych dawek), a od ostatniej minęło przynajmniej 14 dni (konieczne przedstawienie odpowiedniego świadectwo szczepienia wydane przez uprawniony organ publiczny) oraz osoby, które okażą pozytywny wynik testu PCR wykonanego w okresie 2-9 miesięcy przed planowanym wjazdem (Oryginalny wynik musi być wydany w j. angielskim, wynik w j. polskim musi zostać przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na j. grecki lub j. angielski) nie mają obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu.

Obowiązek testu dotyczy również dzieci powyżej 6 roku życia.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach. W Grecji obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa w otwartej oraz zamkniętej przestrzeni publicznej. Za nieprzestrzeganie nakazu grożą kary od 300 EUR.

KOD QR/FORMULARZ

TAK, wymagany kod QR na 48h przed wylotem. Pod linkiem https://travel.gov.gr/#/ znajduje się formularz PLF należy wypełnić go dla każdego uczestnika wyjazdu, w tym dzieci, najpóźniej 24h przed odprawą.


Grecja

TEST

TAK, test obowiązkowy, robiony w Polsce nie później niż 72 godzin przed przylotem do Gruzji (przetłumaczony na j.angielski) + test PCR obowiązkowy w trzeciej dobie pobytu (na koszt Klienta/organizatora). Osoby, które przyjęły pełen cykl szczepienia przeciwko COVID-19 (szczepionką jedno- lub dwudawkową) i posiadają anglojęzyczne potwierdzenie ich przyjęcia (do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta) mogą wjechać i podróżować po Gruzji bez konieczności wykonywania testów.

MASECZKI

TAK, w przestrzeni publicznej otwartej i zamkniętej.

KOD QR / FORMULARZ

TAK, przed wylotem należy wypełnić formularz elektroniczny (dotyczy wyłącznie osób niezaszczepionych):
https://registration.gov.ge/pub/form/8_protocol_for_arrivals_in_georgia/tk6157/


Gruzja

TEST

Nie jest wymagany.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach. W Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej w tym na ulicach i w obiektach zamkniętych.

KOD QR / FORMULARZ

TAK, Najwcześniej na 48 godzin przed wylotem i najpóźniej przed rozpoczęciem podróży należy zarejestrować się na stronie https://www.spth.gob.es/ i wypełnić formularz. Formularz musi zostać wypełniony osobno dla każdego uczestnika wyjazdu, także dla dzieci poniżej 2 roku życia. Po wypełnieniu formularza generowany jest kod QR. Pamiętaj także, by przed podróżą przygotować kod QR i mieć go przy sobie na urządzeniu elektronicznym lub w wersji papierowej.


Hiszpania

TEST

Osoby, które zostały zaszczepione dwiema dawkami i posiadają anglojęzyczne potwierdzenie ich przyjęcia mogą wjechać i podróżować na Islandię bez konieczności kwarantanny. Wszyscy podróżni zobowiązani są wstępnej rejestracji przed przybyciem do Islandii (https://visit.covid.is/). Należy okazać zaświadczenie wykonania testu PCR na COVID-19 z wynikiem negatywnym. Szybkie testy (np. szybkie testy antygenowe) nie są uznawane. Test należy wykonać w ciągu 72 godzin przed rozpoczęciem pierwszego etapu podróży. Pasażerowie, którzy posiadają oficjalne zaświadczenie o szczepieniu lub zaświadczenie o przebytym zakażeniu nie muszą okazywać wyniku testu PCR. Po przybyciu do Islandii każdy musi poddać się testowi. Dotyczy to również dzieci, osób zaszczepionych i osób, które już chorowały na COVID-19. Wszystkie osoby powinny odbyć kwarantannę, jednak pasażerowie, którzy posiadają zaświadczenie o szczepieniu lub zaświadczenie o przebytym zakażeniu muszą być poddani kwarantannie tylko do czasu uzyskania negatywnego wyniku testu wykonanego na granicy. W przypadku braku wiadomości w ciągu 24 godzin, można uznać, że wynik testu jest negatywny. Osoby niezaszczepione muszą wykonać wszystko co powyżej plus obowiązkowo muszą poddać się 5-dniowej kwarantannie.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Nie jest wymagany.


Islandia

TEST

TAK, wymagane jest przedstawienie negatywnego testu PCR lub antygenowego wykonanego na mniej niż 72h przed przylotem na Jamajkę (dzieci w wieku do 12 lat są zwolnione z tego obowiązku). 

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach

KOD QR / FORMULARZ

Tak, na tydzień przed wylotem należy wypełnić elektroniczny formularz dostępny pod adresem: https://travelauth.visitjamaica.com/


Jamajka

TEST

Wszyscy przylatujący na terytorium Jordanii, mają obowiązek:

 1. Posiadania negatywnego wyniku testu PCR Covid 19 wykonanego na max. 72 godz. przed planowanym przylotem (nie dotyczy dzieci poniżej 5 r.ż)

 2. Posiadania ubezpieczenia z klauzulą pokrywającą koszty leczenia COVID 19;

 3. Poddania się na własny koszt testowi PCR  bezpośrednio po przylocie do Jordanii (28 JOD); test należy opłacić przed wylotem korzystając z następującego linku: https://registration.questlabjo.com/, potwierdzenie zapłaty należy okazać podczas odprawy w Polsce

Pasażerowie, którzy na 14 dni przed przylotem do Jordanii przebywali na terytorium Wielkiej Brytanii nie są uprawnieni do wjazdu na teren Królestwa Jordanii.

Pełen cykl szczepień zwalnia z obowiązku przeprowadzenia testu PCR po przylocie do Jordanii (nie zwalnia jednak z testu PCR przeprowadzanego na 72 godz. przed wylotem i konieczności rejestracji przez system https://www.gateway2jordan.gov.jo/form/).

Certyfikat szczepienia należy załączyć przez powyższą stronę oraz wydrukować i zabrać ze sobą w podróż w celu okazania po przylocie do Jordanii (wraz z kodem QR).

Dopuszcza się certyfikaty potwierdzające odbycie pełnego cyklu szczepień wydane przez następujące kraje: Australia, Bahrajn, Kanada, Chiny, kraje UE, Japonia, Jordania, Królestwo Arabii Saudyjskiej, Kuwejt, Liechtenstein, Malezja, Maroko, Nowa Zelandia, Oman, Katar, Rosja, Korea Południowa, Szwajcaria, Tajwan, Tunis, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania i USA.

MASECZKI

TAK,
w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK,
konieczne jest wypełnienie formularza, znajdującego  się w linku: https://www.gateway2jordan.gov.jo/form/


Jordania

TEST

TAK,
test jest obowiązkowy, robiony w Polsce nie później niż 96 godzin przed wylotem (przetłumaczony na język angielski).

MASECZKI

TAK,
w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK,
Przed przylotem do Kenii należy zarejestrować się i wypełnić ankietę online dostępną na stronie: https://ears.health.go.ke/airline_registration/


Kenia

TEST

NIE.

Podróżujący powinien posiadać ubezpieczenie zdrowotne ważne na całym terytorium Kostaryki przez planowany okres pobytu, gwarantujące pokrycie kosztów leczenia związanych z COVID-19 w wysokości co najmniej 50 tys. USD oraz minimum 2 tys. USD na zakwaterowanie w przypadku konieczności odbycia kwarantanny lub zmiany planów podróży. Ecco Holiday zapewnia wymagane ubezpieczenie w cenie imprezy.

W przypadku podróży z przesiadką w Niemczech - wszyscy pasażerowie w wieku sześciu lat i starsi wsiadający na pokład samolotu do Niemiec muszą przed odlotem przedstawić negatywny test Covid-19 nie starszy niż 48h. Obowiązek testowania dotyczy również pasażerów w tranzycie we Frankfurcie lub Monachium. Mogą być to testy antygenowe lub PCR. Na lot powrotny test można wykonać w jednym z wielu punktów medycznych na Kostaryce. 

Negatywnego wyniku testu nie muszą mieć dzieci do 6 r. życia, a przy locie z obszaru podwyższonego ryzyka i szczególnie wysokiego ryzyka ze względu na dużą liczbę zachorowań również osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy.

Więcej szczegołów na storonie:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy

MASECZKI

TAK,
w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK,
Obowiązkowe jest wypełnienie deklaracji zdrowotnej do 48 h przed podróżą. Deklarację należy wypełnić korzystając z następującego linku: https://salud.go.cr/


Kostaryka

TEST

TAK,
test jest obowiązkowy, wykonant w Polsce. Próbki do testu muszą być pobrane nie wcześniej niż 96 godzin przed przylotem. Potwierdzenie z negatywnym testem, musi być przetłumaczone na język angielski.

MASECZKI

TAK,
w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK,
w ciągu 24h przed wylotem oraz ponownie przed powrotem z Malediwów Klienci zobowiązani są do wypełnienia deklaracji zdrowotnej na stronie:

Deklarację należy wydrukować i zabrać dla każdego uczestnika.
 
Link do filmu z instrukcją jak wypełnić formularz: https://imuga.immigration.gov.mv/ethd

Malediwy

TEST

Tak, należy wykonać test PCR na 72 godziny przed wylotem. Dokument z negatywnym wynikiem musi być przetłumaczony na język angielski.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Nie jest wymagany.


Malta

TEST

TAK, osoby wjeżdzające na terytorium Martyniki, muszą posiadać jeden z poniższych dokumnetów:

- negatywny wynik testu (PCR lub antygenowego) wykonanego do 72 godzin przed kontrolą

- albo zaświadczenie o szczepieniu (dwa tygodnie od otrzymania drugiej dawki szczepionek Pfizer, Moderna czy AstraZeneca, albo 2 tygodnie po pierwszej dawce w przypadku ozdrowieńców lub cztery tygodnie w przypadku szczepionki Johnson & Johnson).

Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

 • dzieci do ukończenia 11 roku życia
 • pracowników transgranicznych
 • kierowców wykonujących międzynarodowy transport towarów

MASECZKI

TAK, w zynaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK, Należy wypełnić posiadać zaświadczenie o podróży międzynarodowej. Druk wysyłamy wraz z informacją wylotową, przed podróżą. Dokument należy wydrukować, czytelnie wypełnić i zabrać ze sobą na lotnisko.


Martynika

TEST

W przypadku podróży z przesiadką w Niemczech - wszyscy pasażerowie w wieku sześciu lat i starsi wsiadający na pokład samolotu do Niemiec muszą przed odlotem przedstawić negatywny test Covid-19 nie starszy niż 48h. Obowiązek testowania dotyczy również pasażerów w tranzycie we Frankfurcie lub Monachium. Mogą być to testy antygenowe lub PCR. Na lot powrotny test można wykonać w jednym z wielu punktów medycznych w Meksyku. 

Negatywnego wyniku testu nie muszą mieć dzieci do 6 roku życia, a przy locie z obszaru podwyższonego ryzyka i szczególnie wysokiego ryzyka ze względu na dużą liczbę zachorowań również osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy.

Więcej szczegołów na storonie:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy

MASECZKI

TAK,
w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK,
w ciągu 12 godzin przed wylotem do Meksyku (nie wcześniej) należy obowiązkowo wypełnić online formularz deklaracji zdrowia oraz posiadać indywidualny kod QR (dla każdego pasażera osobno), który okazać należy po wylądowaniu na lotnisku docelowym. Rekomendujemy posiadanie pliku z kodem QR w formie papierowej i elektronicznej. W polu miejsce w samolocie można podać dowolne miejsce (ponieważ odprawa odbywa się na lotnisku). Dokument do wypełnienia dostępny na stronie: https://afac.hostingerapp.com/ Instrukcja wypełnienia formularza będzie wysyałna przed wylotem wraz z dokumnetami podróży.


Meksyk

TEST

Tak, wymagany test na COVID-19 wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem. Osoby podróżujące z negatywnym testem, są również zwolnione z kwarantanny.

W przypadku podróży z przesiadką w Niemczech - wszyscy pasażerowie w wieku sześciu lat i starsi wsiadający na pokład samolotu do Niemiec (na wylocie i powrocie) muszą przed odlotem przedstawić negatywny test Covid-19 nie starszy niż 48h. Obowiązek testowania dotyczy również pasażerów w tranzycie we Frankfurcie lub Monachium. Mogą być to testy antygenowe lub PCR. Na lot powrotny test można wykonać w jednym z wielu punktów medycznych w Namibii.

 

Negatywnego wyniku testu nie muszą mieć dzieci do 6 r. życia, a przy locie z obszaru podwyższonego ryzyka i szczególnie wysokiego ryzyka ze względu na dużą liczbę zachorowań również osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy.

MASECZKI

Tak, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Nie, jest wymagany.


Namibia

TEST

Tak, przy wjeździe podróżni powinni posiadać negatywny wynik testu PCR lub na przeciwciała na obecność COVID-19 (przetłumaczony na język angielski), wykonanego najpóźniej na 48 godzin przed przylotem.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Podróżni zobowiązani są przed przyjazdem do wypełnienia elektronicznego oświadczenia (Declaración Jurada) poprzez stronę: https://www.panamadigital.gob.pa/Registro , podając dokładny adres pobytu w Panamie, zobowiązać się do przestrzegania wszystkich wprowadzonych obostrzeń w zakresie ochrony sanitarnej wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia Panamy oraz potwierdzić dobry stan zdrowia (bez objawów jakiejkolwiek choroby układu oddechowego).

 


Panama

TEST

Tak, osoby podróżujące na Azory powinny:
- nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem wykonać test RT-PCR na COVID-19 i uzyskać wynik negatywny (zaświadczenie w formie papierowej lub elektronicznej ( w języku angielskim), powinno zawierać dane pozwalające na identyfikację pasażera, identyfikację laboratorium, datę wykonania testu i podpis osoby odpowiadającej za jego wykonanie);
Osoby pozostające na Azorach dłużej niż 7 lub 13 dni są zobowiązane do poddania się kolejnym testom 6 i 12 dni po pierwszym teście.

MASECZKI

Tak, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Tak, osoby podróżujące na Azory powinny, najpóźniej 72 godziny przed wylotem wypełnić kwestionariusz. Link do formularza https://mysafeazores.com/

Po przylocie na Azory Klienci otrzymają również do wypełnienia jeszcze jedną deklarację.


Portugalia - Azory

TEST

Po przylocie należy okazać służbom lotniskowym na Maderze negatywny wynik testu PT-PCR na COVID-19 wykonanego nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem lub wykonać test na COVID-19 na lotnisku po przylocie (test jest wykonany na koszt Rządu Madery). Zwolnione z konieczności okazania negatywnego wyniku testu są: 1. Osoby niepełnoletnie (przy czym w szczególnych przypadkach lokalne służby sanitarne mogą nakazać wykonanie testu); 2. Osoby posiadające zaświadczenie lekarskie stwierdzające, że w ostatnich 90 dniach poprzedzających przylot przeszły COVID-19; 3.Osoby posiadające dokument potwierdzający zaszczepienie przeciw COVID-19 i dochowanie okresu aktywacji szczepionki. Zaświadczenie lekarskie potwierdzające przebycie COVID-19 w ciągu ostatnich 90 dni powinno: 1. być wydane w jęz. angielskim; 2. zawierać następujące informacje: imię i nazwisko, data urodzenia, numer identyfikacyjny pacjenta, rodzaj i data wykonania testu oraz jednoznaczne określenie potwierdzające wyzdrowienie ("recovered"). Dokument potwierdzający szczepienie powinien: 1. być wydany po angielsku; 2. zawierać następujące informacje: imię i nazwisko, data urodzenia, numer identyfikacyjny pacjenta, rodzaj i data wykonania testu, rodzaj i datę przyjęcia szczepionek i informację o okresie aktywacji szczepionki. Wszyscy pasażerowie przylatujący na Maderę poddawani są pomiarowi temperatury ciała. Pasażerowie przybywający na Maderę są monitorowani za pośrednictwem aplikacji Madeira Safe To Discover lub telefonicznie.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK, Na 48-12 godzin przed wejściem na pokład samolotu lecącego na Maderę należy wypełnić kwestionariusz online na stronie: https://madeirasafe.com/#/login, osobno dla każdego pasażera, który ukończył 12 lat. Pasażerowie, którzy nie ukończyli 12 lat wpisywani są do kwestionariusza rodzica / opiekuna. Po wypełnieniu kwestionariusza pasażer otrzymuje email zawierający dane dostępu do platformy madeirasafe.com. Po zalogowaniu pasażer otrzyma kod QR, który należy przedstawić służbom imigracyjnym po przylocie na Maderę.


Portugalia - Madera

TEST

Tak, przybywający do RPA muszą mieć test (PCR) diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2, wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem. Negatywny wynik testu zwalnia z kwarantanny.


W przypadku podróży z przesiadką w Niemczech - wszyscy pasażerowie w wieku sześciu lat i starsi wsiadający na pokład samolotu do Niemiec (na wylocie i powrocie) muszą przed odlotem przedstawić negatywny test Covid-19 nie starszy niż 48h. Obowiązek testowania dotyczy również pasażerów w tranzycie we Frankfurcie lub Monachium. Mogą być to testy antygenowe lub PCR. Na lot powrotny test można wykonać w jednym z wielu punktów medycznych w RPA.

Negatywnego wyniku testu nie muszą mieć dzieci do 6 r. życia, a przy locie z obszaru podwyższonego ryzyka i szczególnie wysokiego ryzyka ze względu na dużą liczbę zachorowań również osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy.

MASECZKI

Tak, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ 

Nie jest wymagany.


Republika Południowej Afryki

TEST

TAK,
test jest obowiązkowy, nalezy go wykonać w Polsce nie wcześniej niż 72 godzin przed wylotem (przetłumaczony na język angielski).

MASECZKI

TAK,
w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK, konieczne jest wypełnienie deklaracji na stronie https://seychelles.govtas.com/ Koniecznie należy posiadać przy sobie druk umowy u na urządzeniu elektronicznym lub w formie papierowej.


Seszele

TEST

TAK,
test obowiązkowy, robiony w Polsce nie wczesniej niż 96h przed wylotem (przetłumaczony na j.angielski). W cenie pakietu zapewniamy koszt 2 testów PCR na destynacji (jeden po przylocie, a drugi ok. 7 dnia pobytu) - testy wykonywane będą w hotelu, w cenie pakietu jest również obowiązkowe ubezpieczenie COVID wymagane przez Sri Lankę (ubezpieczenie do kwoty 50.000 USD).

MASECZKI

TAK,
w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK,
Klienci muszą też w samolocie lub po przylocie wypełnić Health Declaration Form - https://www.srilanka.travel/helloagain/


Sri Lanka

TEST

Tak, pasażerowie przybywający do Turcji drogą powietrzną, są obowiązani do przedstawienia negatywnych wyników testów PCR lub antygenowych (przetłumaczonych na język angielski) wykonanych w ciągu ostatnich 72 godzin przed przybyciem do Republiki Turcji. Pasażerowie, którzy nie przedstawią negatywnych wyników testu, nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu. 

Z konieczności okazania negatywnego testu przed wylotem zwolniene są:

 • osoby zaszczepione wymaganą liczbą dawek, a od przyjęcia przez nich ostatniej dawki minęło 14 dni, potwierdzenie szczepienia musi zostać potwierdzone stosownym zaświadczeniem w języku angielskim,
 • osoby mające status ozdrowieńców, które przeszły zachorowanie na COVID-19 do sześciu miesięcy od daty rozpoczęcia podróży do Turcji, pod warunkiem przedstawienia zaświadzcenia lekarskiego wydanego przez właściwe organy,
 • dzieci do 6 roku życia.

MASECZKI

Tak, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Tak, pasażerowie przybywający do Turcji drogą powietrzną, są obowiązani do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Zdrowia Republiki Turcja https://register.health.gov.tr/  Formularz należy wypełnić najwcześniej 72 godziny przed podróżą. Wypełniony formularz należy okazać w wersji papierowej lub elektronicznej zapisanej na urządzeniach mobilnych. Podróżny, który nie wypełni formularza lub poda nieprawdziwe dane, może spotkać się z sankcjami prawnymi i administracyjnymi. Powyższy wymóg nie dotyczy podróży tranzytowych przez Turcję.


Turcja

TEST

Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium Polski do dnia 30.07.2021 r. zobowiązane są do:

 • zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form,
 • przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch, przetłumaczonego na język angielski.

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Tak, przed wylotem należy wypełnić formularz korzystając z następującego linku: https://app.euplf.eu/#/

 

 


Włochy

TEST

TAK,
test na COVID-19 (RT-PCR lub antygenowy) jest wymagany, robiony w Polsce (przetłumaczony na j.angielski). Próbki do testu RT-PCR muszą być pobrane w ciągu 72 godzin przed przylotem na Zanzibar, a test antygenowy (Ag-RDT) maksymalnie na 24 godziny przed przylotem na destynację. Obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu nie dotyczy dzieci do 5 roku życia. Po przylocie na Zanzibar i kontroli pod kątem COVID-19, osoby wykazujące symptomy choroby lub przybywające z krajów wysokiego ryzyka, mogą zostać poproszone o wykonanie szybkiego testu na własny koszt (cena: ok. 25 USD/os.)

MASECZKI

TAK,
w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK,
Każdy podróżujący do Zjednoczonej Republiki Tanzanii zobowiązany jest wypełnić 24 godziny przed wjazdem do tego kraju formularz (tzw. Travelers Surveillance Form) online. Po wypełnieniu formularza podróżny otrzyma stosowne potwierdzenie. Powiadomienie będzie zawierało unikalny kod (Unique Health Code - UHC), który należy okazać lokalnym służbom imigracyjnym po przybyciu do Tanzanii. Link do formularza: https://afyamsafiri.moh.go.tz/


Zanzibar

Sprawdź nowe standardy podróżowania