Aktualne wymogi dla podróżujących

Sprawdź jakie warunki należy spełnić przed wyjazdem

Pokaż kierunki: wszystkie bez testu dla wszystkich bez testu dla zaszczepionych

TEST

Brak obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid.

 

 

MASECZKI

TAK, w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

Podczas przekraczania granicy podróżujący muszą mieć zainstalowaną aplikację „Be Aware Bahrain”.Podróżni muszą przedstawić:

Test PCR wykonany w ciągu 48h przed przylotem do Mjanmy, potwierdzony papierowym zaświadczeniem, podpisanym przez lekarza, w języku angielskim lub przetłumaczonym na angielski.

 

Po przyjeździe:

Kontrola temperatury oraz szybki test diagnostyczny na koszt podróżnego (15000 MMK).

 

Ubezpieczenie: 

Ubezpieczenie na min. 100 000USD pokrywające koszty leczenia Covid-19 wykupione w Myanma Insurance.

 

Osoby niezaszczepione przylatujące w ramach tzw. relief flights podlegają 5-dniowej kwarantannie.

 

 

Za zaszczepione uważane są osoby w pełni zaszczepione zgodnie z wymogami producenta szczepionki. Cykl szczepienia musi być zakończony najpóźniej 14 dni przed planowaną podróżą. Brak szczególnych uregulowań dot. dawek przypominających.

 

 

Formularz lokalizacyjny

Formularz wypełnia się w wersji papierowej, po przylocie.BILET ELEKTRONICZNY: wszyscy pasażerowie wjeżdżający do lub wyjeżdżający z Republiki Dominikany muszą wypełnić elektroniczny formularz wjazdu i wyjazdu, który łączy oświadczenie zdrowotne podróżnego, deklarację celną i formularz wejścia na pokład/zejścia na ląd.
Formularz jest dostępny pod następującym linkiem: https://eticket.migracion.gob.do.
Pasażerowie będą musieli wypełnić formularz przylotu i drugi na wyjazd, a system wygeneruje dwa kody QR. Formularz należy wypełnić na mniej niż 72 godziny przed podróżą oraz wydrukować lub zrobić zrzutu ekranu kodu QR. Jeśli pasażerowie muszą wprowadzić jakiekolwiek zmiany w formularzu, muszą wypełnić nowy formularz. Obecnie https://eticket.migracion.gob.do/ stwarza problemy techniczne przy wypełnianiu formularzy m.in. przy użyciu urządzeń Apple (smartfony i tablety) oraz wyszukiwarek Safari i Internet Explorer. Władze nieustannie pracują nad ulepszeniem systemu i mają nadzieję na jak najszybsze rozwiązanie tego problemu. Zalecamy Pasażerom posiadającym urządzenia Apple, aby wypełnili ją na komputerze i korzystali z innej przeglądarki, takiej jak Google Chrome. Obecnie system działa poprawnie na urządzeniach z Androidem.Osoby zaszczepione są zwolnione z obowiązku wykonywania testu na Covid-19 przed wylotem. Podczas przekraczania granicy należy okazać dowód zaszczepienia – ze względu na brak jasnych przepisów zaleca się posiadanie zaświadczenia zarówno w formie elektronicznej, jak i wydruku.

Za osobę zaszczepioną osoba jest uznawana dwa tygodnie po drugiej dawce szczepionek: Astra Zeneca, Sinopharm, Sinovac, Moderna lub Pfizer lub po jednej dawce szczepionki Johnson and Johnson.

 

Osoby niezaszczepione- podróżni powyżej 12. roku życia muszą przedstawić zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR na COVID-19, wykonanym nie później niż w ciągu 72 godzin przed wylotem do Etiopii lub zaświadczenie o negatywnym wyniku testu antygenowego RDT wykonanego nie później niż 24 godziny przez przylotem do Etiopii.

 

Ozdrowieńcy są zwolnieni z testów przez przyjazdem. Za ozdrowieńca uznawana jest osoba, która została za wyszła z choroby do 90 dni przez przylotem do Etiopii. Unijny paszport covidowy potwierdzający status ozdrowieńca jest uznawany w Etiopii.

 

Obowiązuje nakaz używania maseczek w miejscach publicznych, egzekwowany szczególnie w odniesieniu do wnętrz budynków. Brak włączeń lub osób zaszczepionych/ozdrowieńców.

 

 TEST

 

Od dnia 29.04.2023 Japonia znosła wymóg posiadania 3 dawek szczepiania na Covid-19 oraz przedstawiania negatywnego wyniku na Covid-19.

 

 MASECZKI

Tak, w wyznaczonych strefach. W zależności od regionu obowiązują mniej lub bardziej ścisłe obostrzenia/ograniczenia. 

 

Zalecane jest posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego zawierającego leczenie przeciwko Covid-19 TEST

NIE   Od 5 czerwca 2022 r. Curaçao zniosło wszystkie restrykcje związane z Covid 19.   Osoby przylatujące zobowiązane są jedynie do wypełnienia cyfrowej karty imigracyjnej (karty DI - Digital Immigration) online, do 7 dni przed wylotem. Karta dostępna jest na stronie: www.dicardcuracao.com

MASECZKI

NIETEST

 

Od 1.11.2022 nie ma wymogu przedstawienia testów na obecność COVID-19, wstępnej rejestracji na stronie Ehteraz oraz posiadania aplikacji mobilnej. Konieczność okazania aplikacji Ehteraz:

 Formularz lokalizacyjny obowiązuje tylko osoby przedstawiające symptomy grypy.

Formularz lokalizacyjny znajduje się na stronie: http://bit.ly/covid19moh

Przy wjeździe należy okazać wygenerowany kod QR

 Osoby udające się na Kubę przed przybyciem zobowiązane są wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny i uzyskać kod QR. Formularz do pobrania i rejestracji na 72 godziny przed planowanym przyjazdem na dedykowanej mu stronie kubańskiego Ministerstwa Transportu: https://dviajeros.mitrans.gob.cu ​​​​

 

Wykupienie ubezpieczenia na wypadek COVID-19 jest obowiązkowe. Podróżujący na Kubę są zobowiązani do posiadania ubezpieczenia obejmującego koszty leczenia, w tym zachorowanie na COVID-19. Zaleca się zwrócenie uwagi, aby wykupiony wariant ubezpieczenia oprócz kosztów leczenia obejmował również koszty izolacji i kwarantanny.

 

We wszystkich punktach wjazdowych na Kubę podróżni będą losowo testowani (bezpłatne) na obecność wirusa SARS CoV-2, zaś intensywność testowania zależeć będzie od liczby lotów, zawinięć statków, a także zagrożenia epidemiologicznego w kraju pochodzenia. Jeśli uzyskany wynik testu losowego będzie dodatni, podróżny zostanie skierowany na badania zgodnie z obowiązującymi protokołami kontroli kliniczno-epidemiologicznej COVID-19..W ciągu 96h przed wylotem oraz ponownie przed powrotem z Malediwów Klienci zobowiązani są do wypełnienia deklaracji zdrowotnej na stronie:
https://imuga.immigration.gov.mv/ethd. Deklarację należy wydrukować i zabrać dla każdego uczestnika. 

  Link do filmu z instrukcją jak wypełnić formularz: https://imuga.immigration.gov.mv/ethd

Należy okazać wypełniony formularz ze strony https://safemauritius.govmu.org/. Formularz wypełniamy najwcześniej 72h przed wylotem. Wygenerowany dokument trzeba wydrukować i zabrać ze sobą. 

 W Mozambiku uznawane są wszystkie szczepionki uznane przez WHO.

Osoby nie w pełni zaszczepione muszą okazać przy wjeździe test PCR na obecność wirusa SARS COV-2 nie starszy niż 72 godziny.

 

Osoby podróżujące do Mozambiku są zobowiąne do udostępnienia swoich danych kontaktowych tamtejszym władzom. 

 

 TEST

Od 01.11.2021 r. obowiązują następujące warunki wjazdu i pobytu:

 

 

·         Podróżni udający się do Peru nie muszą okazać negatywnego wyniku testu molekularnego na COVID-19, jeżeli zaszczepieni są przeciwko COVID-19 dwoma dawkami ( lub jedną, w przypadku szczepionek jednodawkowych) na co najmniej 14 dni przed podróżą do Peru.

·         W przypadku gdy podróżny nie jest zaszczepiony, konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu molekularnego, wykonanego najpóźniej 72 h przed lotem.

·         Wszyscy podróżni udający się do Peru zobowiązani są także uzupełnić wirtualną deklarację dot. stanu zdrowia,  znajdującą się na stronie: https://e-notificacion.migraciones.gob.pe/dj-salud/.  Deklarację należy mieć ze sobą wydrukowaną lub zapisaną w telefonie, przed lotem, jak i w trakcie pobytu w Peru.   

·         Zabroniony jest wjazd do Peru podróżnych z RPA oraz osób, które przebywały na terenie tego kraju w ciągu ostatnich 14 dni. Zakaz ten nie dotyczy tylko obywateli Peru oraz cudzoziemców z prawem pobytu w Peru, którzy po przyjeździe z RPA muszą przejść obowiązkową 14 dniowa kwarantannę w miejscu zamieszkania, zakwaterowania lub tymczasowym ośrodku odosobnienia.

·         Od 10.12 wprowadzono konieczność okazywania świadectwa szczepień dwoma dawkami przed wejściem do obiektów zamkniętych użytku publicznego, jak restauracje, kina, muzea, centra handlowe, itp.

·         Zamknięte są granice lądowe i wszystkie przejścia graniczne lądowe i rzeczne między Peru a krajami sąsiednimi, tj. Ekwadorem, Kolumbią, Brazylią, Boliwią i Chile. Przejazd do Peru z tych krajów i z Peru do krajów sąsiednich możliwy jest tylko drogą lotniczą.

 

Stosowanie masek ochronnych na twarz jest obowiązkowe przy poruszaniu się po drogach publicznych jak również stosowanie podwójnych masek (jedna z nich może być materiałowa) przy wchodzeniu do obiektów, w których istnieje ryzyko zatłoczenia, takich jak m.in: centra handlowe, domy towarowe, sklepy, supermarkety, rynki, magazyny, apteki, miejsca kultu religijnego, muzea, itp. Zaleca się także stosowanie dodatkowych osłon na twarz (przyłbic) w tych obiektach, choć nie jest to obowiązkowe. Osłony na twarz, oprócz masek, są obowiązkowe w środkach transportu publicznego.

 

 

Na terenie całego kraju obowiązuje godzina policyjna – w Limie od 1.00 w nocy do 04.00 nad ranem. W innych regionach w zależności od aktualnego stopnia zagrożenia epidemiologicznego, najczęściej od 22:00 lub 23:00 do 4:00.

 

 

Oficjalne informacje nt. aktualnych restrykcji i zaleceń sanitarnych obowiązujących w Peru znajdują się na stronie Ministerstwa Zdrowia Peru https://www.gob.pe/minsa oraz na https://www.gob.pe/institucion/minsa/colecciones/749-normatividad-sobre-coronavirus-covid-19 

 

 Peruwiańczycy, cudzoziemcy rezydenci i obcokrajowcy nierezydenci w wieku 18 lat lub starsi, których miejscem docelowym jest terytorium kraju, jako pasażerowie i niezależnie od kraju pochodzenia, muszą udowodnić, że zastosowali trzy (3) dawki szczepionki przeciw COVID-19 w Peru lub za granicą; Podobnie ludzie w wieku od 12 do 17 lat muszą udowodnić że otrzymali pierwszą i drugą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 w Peru lub za granicą. W przeciwnym razie mogą przedstawić negatywny wynik testu molekularnego z datą wyniku nie większą niż 48 godzin przed wejściem na pokład w ich punkt pochodzenia. Dzieci poniżej 12 roku życia muszą być bezobjawowe, aby wejść na pokład. Ci ludzie, którzy wykazują objawy po przybyciu na terytorium kraju należy przejść obowiązkową izolację, zgodnie z przepisami w tej sprawie. Krajowy Urząd Zdrowia jest uprawniony do wykonywania testów diagnostycznych na COVID-19 dla pasażerów przybywających do kraju, ustanowienie uzupełniających środków zdrowotnych dla przypadków pozytywnych.

 TEST

Negatywne wyniku testów oraz szczepienia na Covid-19 nie są wymagane. 

Przy wjeździe na Seszele wymagane jest posiadanie ubezpieczenia obejmującego kwarantanne i zachorowanie na Covid-19. 

MASECZKI

TAK,
w wyznaczonych strefach.

KOD QR / FORMULARZ

TAK, konieczne jest wypełnienie deklaracji na stronie https://seychelles.govtas.com/ Koniecznie należy posiadać przy sobie druk umowy na urządzeniu elektronicznym lub w formie papierowej.Wprowadzono obowiązek wypełnienia digital arrival card: https://eservices.immigration.gov.lk/emb/eEmbarkation/'#/home-page.

 WIETNAM:

Przed wylotem wymagane są:

- ubezpieczenie medyczne lub podróżne obejmujące koszty leczenia Covid-19 na co najmniej 10000 USD,

- e-wiza

W przypadku wyjazdu połączonego "Wietnam-Kambodża"  prosimy o dokładne zapoznanie się również z zasadami wjazdu do Kambodży. Nowe standardy podróżowania

- warto znać przed podróżą

Radość z podróżowania będzie tym większa, im lepiej się do niej przygotujesz.
Zapoznaj się z nowymi standardami, a nic Cię nie zaskoczy.
I pamiętaj – to wszystko w trosce o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Ogólne zasady:

 • noś maseczkę
 • pamiętaj o zachowaniu dystansu społecznego
 • dezynfekuj ręce
 • przygotuj się na pomiar temperatury
 • ogranicz bagaż podręczny
 • odpraw się online (jeżeli to możliwe)
 • wypełnij oświadczenie (jeśli przewoźnik tego wymaga)
 • zabierz zaświadczenie o wykonanym negatywnie teście na COVID-19 (ważny 72 h przed wylotem, jeśli kraj docelowy wymaga)

Wdrożone środki bezpieczeństwa:

Wszyscy pracownicy lotnisk wyposażeni są w środki ochrony indywidualnej, terminale posiadają oznaczenia ułatwiające zachowanie dystansu społecznego, odizolowanie pasażerów wylatujących od pasażerów przylatujących, dostęp do automatów z maseczkami, dostępne są środki do dezynfekcji, ograniczony dostęp do części infrastruktury, przestrzenie publiczne są regularnie dezynfekowane, w autobusach mogą ograniczeniailości pasażerów.


Aktualności z lotnisk:

Ogólne zasady:

 • noś maseczkę
 • dezynfekuj ręce
 • przygotuj się na pomiar temperatury
 • wypełnij kartę lokalizacji podróżnego i przekaż załodze
 • przygotuj się na ograniczenia w serwisie pokładowym (brak ciepłych posiłków, napoje i przekąski serwowane w indywidualnych opakowaniach)
 • wypełnij oświadczenie (jeśli przewoźnik tego wymaga)
 • płać wyłącznie bezgotówkowo

Wdrożone środki bezpieczeństwa:

Personel pokładowy wyposażony jest w niezbędne środki ochrony osobistej, serwis pokładowy został zmodyfikowany, przydzielanie miejsc z zachowaniem bezpiecznej odległości na lotach z mniejszą ilością pasażerów, po wylądowaniu opuszczanie samolotu będzie odbywać się stopniowo, samoloty wyposażone są w filtry typu HEPA zapewniające wysoką jakość powietrza, maszyny są dezynfekowane specjalnymi środkami biobójczymi.

Zgodnie z wytycznymi IATA stosowane są też szczegółowe instrukcje odnoście cyrkulacji powietrza na pokładach samolotów. Połowa powietrza w kabinie składa się ze świeżo dostarczonego powietrza zewnętrznego (całkowita wymiana w ciągu 3 minut), oraz połowę powietrza recyrkulacyjnego (całkowita wymiana w ciągu 2 do 3 minut). Powietrze jest pompowane z prędkością 1 m/s przez sufit do kabiny i pod siedzeniami od strony okna. W ten sposób, poziome przepływy powietrza są zminimalizowane. W ten sposób tworzą się pionowe kurtyny powietrzne, które minimalizują poziome przepływy powietrza. Obecnie klimatyzacja działa zawsze, gdy pasażerowie są na pokładzie – nawet podczas postoju na płycie lotniska.

Ogólne zasady:

 • pamiętaj o zachowaniu dystansu społecznego w miejscach publicznych
 • przygotuj się na zmniejszenie ilości stolików w restauracjach
 • zwróć uwagę na godziny dostępności restauracji i barów
 • dostęp do niektórych świadczeń (basen, SPA, mini club, animacje, itp.) może być niemożliwy lub ograniczony
 • w hotelach będą instalowane dozowniki z płynami dezynfekującymi w określonych miejscach

Wdrożone środki bezpieczeństwa:

W zależności od wymagań w danym kraju: bardziej rygorystyczne normy sprzątania pokoi, dokładnie dezynfekowane pokoju przy każdym Kliencie, wietrzenie i dezynfekcja stref i pomieszczeń wspólnych, pracownicy wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, ograniczona możliwość samoobsługowego korzystania z restauracji podczas posiłków, udostępnienie dozowników z płynami antybakteryjnymi, zmniejszenie obłożenia restauracji i barów, ograniczona samoobsługa w restauracjach i barach, objęcie kontrolą przez lokalne komórki rządowe.