15 lat Ecco Holiday Bezpieczne wakacje
  

Nasze biura rezerwacja_online infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia wg stawki operatora

Hiszpania last minute

Hiszpania
Zmień
 
wyszukiwanie zaawansowane »
Wybierz

Hotele w Hiszpanii

Kojarzona z winem, szynką serrano, flamenco i wszechobecną fiestą Hiszpania oraz wyspy kanaryjskie pełne są niespodzianek. Imponujący jest zróżnicowany krajobraz - górzysta północ z bujną zielenią i gorące południe pełne arabskich wpływów tworzą niepowtarzalną atmosferę.

Costa Blanca

Costa Blanca

Costa Blanca to środkowa część wybrzeża słonecznej Hiszpanii. “Białe Wybrzeże” - bo tak w tłumaczeniu brzmi nazwa regionu – jest tak nazywane ze względu na bielone domki, wapienne skały oraz biały piasek lokalnych plaż. To region pełen ukrytych jaskiń, klifów oraz cypli, a także malownicza mieszanina urokliwych kurortów, pełnych wysokich hoteli.

Costa Brava

Costa Brava

Costa Brava jest ośrodkiem turystycznym w południowo- wschodniej części Hiszpanii. Jest to miejsce szczególnie atrakcyjne pod względem krajobrazu, który obfi tuje w skalne urwiska i zatoki. Nazwa Costa Brava oznacza „dzikie wybrzeże” i częściowo oddaje charakter tego miejsca. Costa Brava ciągnie się wzdłuż północnego wybrzeża Morza Śródziemnego, od granicy francusko-hiszpańskiej i kończy nieopodal północnowschodnich przedmieść Barcelony. Na długości prawie 200 kilometrów znajduje się baza hotelowa, restauracje i domy letniskowe, które docierają niemal do samych plaż.

Fuerteventura

Fuerteventura

Wyspa ta kusi ponad 340-kilometrowym złocistym wybrzeżem, delikatnie obmywanym przez turkusowe wody Atlantyku. To wymarzone miejsce dla zwolenników pięknych, dziewiczych plaż, romantycznych zachodów słońca oraz raj dla windsurfingowców i kitesurferów. Na obecny wygląd wulkanicznej wyspy ogromny wpływ miał wiatr niosący piasek z Sahary, dzięki czemu na Fuerteventurze cieszyć się można rozległymi wydmami.

Gran Canaria

Gran Canaria

Ze względu na różnorodność krajobrazów Gran Canarię można nazwać kontynentem w miniaturze. Podziwiać tu można zróżnicowane pejzaże: od soczyście zielonych, żyznych rejonów północnych, przez górzyste wnętrze wyspy, ze szczytem Pozo de las Nieves, po niemal pustynne południe. W dolinach rozciągają się plantacje bananowców, a ogrody obfi tują w kolorowe, tropikalne rośliny.

Lanzarote

Lanzarote

Lanzarote to gorąca wyspa kanaryjska, dosłownie i w przenośni. Odwiedzający ją turyści poczują nie tylko słoneczne ciepło, ale przede wszystkim żar ponad 100 wulkanów kształtujących wyspę i gorącą ziemię Parku Narodowego Timanfaya. Pełna kontrastów zachwyci nie tylko panującą na niej temperaturą, ale również pięknymi księżycowymi krajobrazami. Czarny wulkaniczny pył wnętrza wyspy łączy się ze złotym piaskiem pustyni, tworząc kolorowe mozaiki.

Majorka

Majorka

Niezwykła wyspa o ogromnym temperamencie, kryje w sobie więcej niż pomieściłby niejeden kraj: największy na świecie witraż w katedrze La Seu, kolonialną architekturę baroku, majestatyczne góry i uśpione wioski, stare klasztory i zatopione w przeszłości romantyczne miasteczka. Urzekła Fryderyka Chopina i George Sand, a i dziś przyciąga miłośników już nieco innej muzyki i hucznych rozrywek.

Minorka

Minorka

Minorka to druga największa wyspa archipelagu Balearów, cicha, spokojna – wyjątkowa. Mówi się, że nigdzie nie można czuć się tak swobodnie i bezpiecznie jak tutaj. Mieszkańców i turystów raczy pełną kontrastów oazą i wspaniałymi miejscami, które tylko czekają na odkrycie. Oprócz wielu zalesionych obszarów i malowniczych zatoczek, ma też rozległe plaże, których jest około 120! Na każdej można cieszyć się słońcem i kąpielą. Szczególnie cieszy to drugie, gdyż krystalicznie czysta woda to standard. Miłośnicy sportów wodnych i nurkowania z pewnością ujrzą jeszcze więcej, gdy zanurzą się, by popatrzeć na spektakularne dno Morza Śródziemnego. Minorka przyciąga też turystów ciekawych tutejszej kultury, wyspa wszak cieszy się bogactwem archeologicznym i kulturowym. Panuje tu zupełnie inna atmosfera niż na hucznych Majorce i Ibizie, dlatego warto poznać to mniej oczywiste oblicze hiszpańskich wysp.

Teneryfa

Teneryfa

Pełen słońca wulkaniczny ląd dominuje nad całym archipelagiem za sprawą przyprószonego śniegiem wulkanu del Teide. Teneryfa ukazuje niezwykle zróżnicowane krajobrazy; od niemal księżycowego Parku Las Cańadas del Teide po tropikalną zieleń egzotycznego Loro Parku. Wybrzeże wyspy to wysokie skały Los Gigantes i słoneczna kąpiel na złocistej plaży Las Teresitas pośród strzelistych palm.

Szybki kontakt