15 lat Ecco Holiday Bezpieczne wakacje
  

Nasze biura rezerwacja_online infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia wg stawki operatora

Chorwacja last minute

Chorwacja
Zmień
 
wyszukiwanie zaawansowane »
Wybierz

Adriatyk jest uznawany za najczystszą część Morza Śródziemnego. Najczęściej można tu spotkać plaże kamieniste i skaliste, jedynie w małych zatoczkach znajdują się plaże o drobnych kamyczkach, żwirowe lub piaszczyste. Plaża w Opatiji została wyróżniona nagrodą Błękitnej Flagi, przyznawaną za wyjątkową czystość plaży i wody morskiej. W Chorwacji nie ma plaż prywatnych, przez co całe wybrzeże (z bardzo nielicznymi wyjątkami) jest dostępne dla wszystkich. Morze Adriatyckie jest czyste, przez co trzeba uważać na kolczaste, okrągłe jeżowce o średnicy kilku centymetrów, które leżą na dnie przyczepione do kamieni. Wbicie kolców jest bolesne (podobnie jak ich wyciąganie) i dlatego lepiej uważać w wodzie oraz korzystać z obuwia do kąpieli.

Wybrane oferty

Dubrownik

Dubrownik

Znany na całym świecie Dubrownik jest głównym ośrodkiem turystycznym Dalmacji. Niewielkie miasto uważane jest za najpiękniejsze w całej Chorwacji i nazywane „Perłą Adriatyku”. W Dubrowniku znajduje się ważny port morski oraz międzynarodowe lotnisko. Tutejsze Stare Miasto zostało wpisane na Listę Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Piękną, jednorodną stylistycznie, kamienną starówkę otaczają olbrzymie mury obronne budowane od XIII do XVII wieku (do 25 m wysokości i do 6 m szerokości) z ponad dwudziestoma bastionami i basztami z X - XV wieku. Wśród licznych zabytków znajdują się: pałac Rektorów (XV w.) – dawna siedziba władz i rektora Republiki Dubrownickiej, pałac Sponza (XIV - XV wiek) –obecnie Archiwum Dubrownickie, odwach z wieżą zegarową (1480 r.), gotycki klasztor Franciszkanów (XIV wiek), najstarsza apteka w Europie (od 1317 r.), gotycki klasztor Dominikanów (XIV-XV wiek) czy renesansowy kościół św. Spasa (Zbawiciela) (1520 r.).

Istria

Istria

Półwysep Istria to najbardziej na zachód wysunięta część Chorwacji, ze stolicą w Pazin, ale rolę głównego miasta pełni miasto Pula, leżące na południu regionu. Do lat 50-tych Istria była częścią Włoch, dlatego wielu mieszkańców posługuje się do dziś językiem włoskim. Także w dużej części półwyspu nazwy miejscowości podawane są w dwóch językach. Istria, a zwłaszcza jej zachodnie wybrzeże, to najbardziej rozwinięta pod względem infrastruktury turystycznej, część chorwackiego wybrzeża. Istrię charakteryzuje wielokulturowość i wielojęzyczność oraz bogate dziedzictwo kulturowe. Tutaj wielowiekowa historia przeplata się z nowoczesnością. Wizytówką regionu są dziewicze plaże oraz czyste morze.

Split

Split

Split położony jest w Dalmacji nad Morzem Śródziemnym. Nikogo nie dziwi, dlaczego turyści tak chętnie odwiedzają to miejsce. Zwiedzić tu można zabytkowe kościoły, parki, a także poznać ciekawą historię miasta. Pozostałości po sobie zostawili także Rzymianie, np. fragmenty akweduktu. Większą atrakcją jest jednak piękna rezydencja cesarza Dioklecjana, która powstała na zamówienie władcy. Dziś znajduje się na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Klimat i pogoda sprzyjają turystom zarówno do zwiedzania, jak i odpoczynku na plaży, które w większości są kamieniste lub kamienisto-żwirowe. Oprócz tego Split uznawany jest za centrum życia nocnego, na pewno warto dołączyć do zabawy razem z gościnnymi mieszkańcami..

Zadar

Zadar

Miasto w regionie północnej Dalmacji, z którego łatwo dotrzeć do kilku znanych parków  narodowych m.in. Kornati lub Paklenica. Posiada port handlowy i rybacki oraz port lotniczy. Liczne sakralne i świeckie zabytki zawierają niezniszczony rzymski i średniowieczny wygląd miasta, m.in. rzymski rynek z I w, kościół (rotundę) Św. Donata z IX w. i szereg innych kościołów. Na Riwierze Zadarskiej działają liczne kluby nurkowe w Zadarze, Biogradzie, Zatonie lub na wyspie Pag. Gościnni mieszkańcy witają turystów swoim słynnym, wiśniowym likierem Maraschimo.

Szybki kontakt