Olympia

Drukuj Drukuj
Ulubione
 1 312  -1% 1 296 zł/os.
Kraków (godz. 14:35)
czw. 22.09.2022 - nd. 25.09.2022
4 dni / 3 noce
Dorośli: 2, dzieci: 0
śniadanie
POKÓJ DWUOSOBOWY Z JEDNYM LUB DWOMA ŁÓŻKAMI STANDARD
BEZPIECZNE PODRÓŻOWANIE - sprawdź przed wyjazdem
Aktualne wymogi dla podróżujących » Nowe standardy podróżowania »
Wyposażenie
Goście skorzystać mogą z restauracji. Dostępne w hotelu Wi-Fi (bezpłatnie) zapewnia wygodny dostęp do sieci. Goście przybywający samochodem mogą pozostawić go (w zależności od wolnych miejsc) na parkingu hotelu.
Pokoje
Pokoje wyposażone są w klimatyzację i centralne ogrzewanie. Balkon należy do standardowego wyposażenia w większości pokoi i oferuje dodatkową przestrzeń na odpoczynek i relaks w trakcie pobytu. Dla naszych małych gości przygotowaliśmy łóżeczka dziecięce. W pokoju znajduje się sejf. Na wyposażeniu aneksu kuchennego znajduje się lodówka. Optymalny komfort pobytu zapewniają internet, telefon, telewizor i Wi-Fi. Do wyposażenia łazienek należy prysznic. Copyright GIATA 2004 - 2022. Multilingual, powered by www.giata.com for client no. 126413
Wyżywienie
Spośród posiłków wybrać można śniadanie.
Świadczenia
przelot
opłaty lotniskowe i paliwowe
ubezpieczenie KL, NNW
transfery lotnisko - hotel, hotel - lotnisko 
zakwaterowanie w hotelu zgodnie z wybraną ofertą
bagaż podręczny:
- na lotach Ryanair (FR) - w cenie 1 mały bagaż podręczny (max. wymiary: 40 x 20 x 25 cm)
- na lotach linii LOT (LO) - w cenie 1 bagaż podręczny do 8 kg (max. wymiary: 55 x 40 x 23 cm)
- na lotach Wizz Air (W6) - w cenie 1 mały bagaż podręczny  (max. wymiary: 40 x 30 x 20 cm)
- pozostałe linie zgodnie z ofertą
Dodatkowo płatne
Bagaż rejestrowany oraz dodatkowy bagaż podręczny - ceny zgodnie z ofertą.
LINIE RYANAIR:
- drugi bagaż podręczny do 10kg o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm
- bagaż rejestrowany do 20 kg
LINIE LOT:
- bagaż rejestrowany do 23 kg
LINIE WIZZAIR:
- drugi bagaż podręczny do 10kg o wymiarach 55 cm x 40 cm x 23 cm
- bagaż rejestrowany do 20 kg
           
Miejsca obok siebie w samolocie. 
Obowiązkowy lokalny podatek turystyczny obejmujący wszystkich turystów przebywających w Grecji powyżej 1 dnia (podatek będzie pobierany na miejscu, po przylocie do Grecji. Zastrzegamy możliwość zmiany, opłata niezależna od organizatora):
- dla pobytów, w hotelach 5* - 4 / noc / pokój
- dla pobytów, w hotelach 4* - 3 / noc / pokój
- dla pobytów, w hotelach 3* - 1,5 / noc / pokój
- dla pobytów, w hotelach 2*, 1* lub w apartamentach - 0,5 / noc / pokój
Obsługa
Brak obsługi
Wizy
Wizy nie są wymagane. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę posługując się dowodem osobistym. Należy pamiętać o dokumencie dla dziecka
Rozkład lotu
22.09.2022
Czwartek
RR 2777
KrakówKRK 14:35 ThessalonikiSKG 17:30
25.09.2022
Niedziela
RR 2778
ThessalonikiSKG 22:10 KrakówKRK 23:05
Na lotnisko należy przybyć trzy godziny przed planowanym wylotem.
Godziny podane według czasu lokalnego.
LISTA KALENDARZ
Zmień widok
Wyjazd od
Powrót przed
Wyjazd z
Ilość dni
Wyżywienie
Dorośli
Dzieci

Ten hotel nie posiada jeszcze żadnych opinii.

Arnea, Stagira, Góra Athos

Wyjazd rano, w drodze do portu Ouranoupoli postój w malowniczej miejscowości Arnea słynącej z produkcji miodu i ręcznie tkanych dywanów. Charakterystyczne domy z wykuszami, wąskie uliczki, kościół św. Stefana, główny plac miasta, muzeum folklorystyczne – pozwalają poczuć atmosferę Macedonii. Następnie wizyta w miejscu urodzenia Arystotelesa – Stagirze. Znajduje się tam obecnie Park Arystotelesa, gdzie zobaczyć można modele powstałych na przestrzeni wieków wynalazków. Przejazd do Ouranoupoli. Czas wolny. Rejs wzdłuż wybrzeża Świętej Góry Athos – największej tajemnicy „trzeciego palca” półwyspu Chalkidiki. Jest to jedyna okazja do zobaczenia odrębnej Teokratycznej Republiki Mnichów i zespołów klasztornych, szczególnie dla kobiet (w 1060 r. cesarz bizantyjski Konstanty Monomachos ustanowił dekret, na mocy którego zakazał wstępu na teren republiki kobietom). Od tej pory granicy autonomii mnichów nie przekroczyła ani jedna kobieta. W chwili obecnej na półwyspie znajduje się 20 klasztorów, z których 17 jest greckich i po jednym serbskim, bułgarskim, rosyjskim. W czasie świetności, Athos zamieszkiwało 20 tys. mnichów, dziś jest ich ok. 1700, a drugie tyle stanowią świeccy pomocnicy. Dodatkową atrakcją podczas rejsu są delfiny, często spotykane w tych rejonach.
 • Przejazd autokarem
 • Opieka pilota
 • Rejs na Athos
 • cały dzień
EN, PL
287

Pella i Wergina

Poznaj kulturę starożytnego Królestwa Macedonii. Przejazd do miejscowości Pella, zwiedzanie muzeum i stanowiska archeologicznego, gdzie zobaczyć można pozostałości historycznej stolicy starożytnego Królestwa Macedonii i miejsca narodzin Aleksandra Wielkiego. Następnie przejazd do Werginy, gdzie znajdowała się Ajgaj, pierwsza stolica Królestwa Macedonii. Wizyta w muzeum, w którym znajduje się grobowiec króla Filipa II. Czas wolny na obiad w tradycyjnej, greckiej restauracji. Powrót do Salonik późnym popołudniem.
 • Przejazd minibusem
 • Opieka przewodnika
 • 7 godzin
EN
366

Meteory

Wyjazd wcześnie rano. Zwiedzanie klasztorów, które stanowią niesamowity i niespotykany nigdzie na świecie obraz. Na szczytach stromych i niedostępnych Meteorów zbudowano kilkadziesiąt budynków, z których do dnia dzisiejszego przetrwało kilkanaście. Zwiedzanie dwóch spośród sześciu czynnych obecnie klasztorów. Następnie przejazd do warsztatu wyrobu ikon, gdzie z bliska będzie można zapoznać się z procesem ich powstawania. Powrót w godzinach wieczornych.
 • Przejazd autokarem
 • Przewodnik
 • cały dzień
EN, PL
277

Saloniki city tour

Przejazd jedną z głównych ulic w Salonikach - Egnatia, gdzie można zobaczyć ważne zabytki bizantyjskie i otomańskie. Następnie przejście obok centrum administracyjnego i wizyta w kościele św. Demetriusza, który poświęcony jest patronowi miasta. Przejazd w kierunku murów miejskich i przystanek przy cytadeli, skąd podziwiać można wyjątkową panoramę miasta i zatokę. Dalej przejazd w kierunku centrum i przystanek przy starożytnej agorze greckiej, która została zbudowana na początku IV w. Zwiedzanie Rotundy rzymskiej, łuku triumfalnego, pałacu i sali tronowej. Zakończenie wycieczki przy Białej Wieży - symbolu Salonik. Powrót do miejsca zbiórki.
 • Przejazd minibusem
 • Opieka przewodnika
 • 4 godziny
EN
326

Góra Olimp i Dion

Wycieczka do mitycznego domu greckich bogów - potężnej góry Olimp. Przejazd przez równinę Środkowej Macedonii do Parku Archeologicznego Dion. Zbudowany u podnóża Olimpu, Dion był ośrodkiem religijnym i świętym miastem Królestwa Macedonii. W programie zwiedzanie ruin starożytnego miasta i świątyni poświęconej Zeusowi oraz wizyta w muzeum Dionu, gdzie znajdują się przedmioty z miejscowych wykopalisk i okolicznych terenów. Wśród nich znajdują się posągi, mozaiki, kamienie grobowe, wota oraz unikalny hydraulis, który uważany jest za najstarszy instrument klawiszowy na świecie. Następnie przejazd do Litochoro, jednej z najpiękniejszych górskich wiosek. Po drodze przystanek w Centrum Informacyjnym Parku Narodowego Olimpu. Czas wolny na obiad w tradycyjnej, greckiej tawernie. Na koniec zwiedzanie malowniczej wioski Litochoro i spacer po wąwozie Enipea (ok. 2 godz.).
 • Przejazd minibusem
 • Opieka przewodnika
 • 9 godzin
EN
390
Medousa / Medusa

Medousa / Medusa

06.10.2022 czw. 4 dni / 3 noce
śniadanie
Kraków / godz. 14:35
1 102 zł/os.
zobacz ofertę
usuń z ulubionych
Hanioti Village

Hanioti Village

10.10.2022 pon. 4 dni / 3 noce
śniadanie i obiadokolacje
Berlin / godz. 07:30
 1 225  -6%
1 156 zł/os.
zobacz ofertę
usuń z ulubionych
Ammon Garden Hotel

Ammon Garden Hotel

22.09.2022 czw. 4 dni / 3 noce
śniadanie
Kraków / godz. 14:35
 1 221  -2%
1 197 zł/os.
zobacz ofertę
usuń z ulubionych
Proszę czekać ...