15 lat Ecco Holiday Bezpieczne wakacje
  

Polska - wczasy last minute

Polska
Zmień
 
wyszukiwanie zaawansowane »
Wybierz

walutomat

Beskidy

Beskidy

Beskidy to grupa pasm górskich w Karpatach Zewnętrznych. Beskidzki klimat zachęca zarówno miłośników sportów zimowych - śnieg pojawia się zwykle już w listopadzie i utrzymuje średnio do kwietnia, więc bez przeszkód można zaszaleć na nartach czy skuterach śnieżnych - jak i fanów pieszych wędrówek i wypraw rowerowych. Te dość łagodne góry należą do najmłodszych w Polsce i stanowią idealne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Pasma Beskidzkie posiadają także piękną faunę i florę. Dodatkowymi atrakcjami turystycznymi tego regionu są np. warownia średniowieczna w Beskidzie Małym, Skansen w Szymbarku, Kamienny ołtarz na górze Kotarz oraz Odkrywka skalna na Wisłoku.

Bieszczady

Bieszczady

Bieszczady, zajmujące najbardziej na południowym-wschodzie wysunięty skrawek Polski, to góry pięknych rozległych panoram, uważane nadal za najdziksze w Polsce. Pokryte połoninami grzbiety są wyjątkowo dogodnymi punktami widokowymi oraz miejscem występowania rzadkich roślin i zwierząt, objętych ochroną Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Bieszczady pełne są zapomnianych wsi, cerkwi oraz niezwykłej wielokulturowości. Do największych atrakcji tego regionu zaliczyć można między innymi skansen w Sanoku, Jezioro Solińskie, cerkwie w Równi i Smolniku, synagoga z wieżą w Lesku czy jeden z najstarszych zachowanych w Polsce kirutów.

Morze Bałtyckie

Morze Bałtyckie

Morze Bałtyckie jest atrakcyjnym miejscem turystycznym. Turyści odwiedzają masowo wybrzeże nie tylko latem, ale również w innych porach roku. Nad Bałtykiem można się spotkać z licznymi szlakami turystycznymi i rowerowymi. Ciekawa oferta skierowana jest dla amatorów sportów wodnych, ponieważ ośrodki nadbałtyckie oferują szereg usług z zakresu windsurfingu, żeglarstwa oraz nurkowania. Do największych ośrodków turystycznych należą: Międzyzdroje, Łeba, Władysławowo, Mielno, Trójmiasto, Świnoujście oraz Bornholm.

Sudety

Sudety

Sudety stanowią nie tylko jeden z najpiękniejszych regionów Polski, ale również jedno z najbardziej specyficznych miejsc w Europie. Znajdują się tutaj najstarsze góry kontynentu - Góry Sowie, Karkonosze - będące największym i równocześnie najwyższym masywem górskim w obrębie Sudetów oraz jedyne w całej Europie góry płytowe - Góry Stołowe. Region ten to także miejsce pełne kontrastów - obok siebie współistnieją: dzika przyroda, wielkie miasta, opuszczone sztolnie i kamieniołomy, głębokie doliny i wysokie góry. W zabytkowych uzdrowiskach dostępne są lecznicze wody mineralne.

Tatry

Tatry

Łańcuch tatrzański składa się z dwóch głównych części - Tatr Wysokich i Tatr Zachodnich, a najwyższym szczytem polskiej części Tatr są Rysy. Turystów odwiedzających ten region można podzielić na trzy kategorie, w zależności od poziomu trudności wybieranych tras. Dla mniej zaawansowanych amatorów górskich wycieczek idealnym rozwiązaniem są kolejki górskie (np. na Kasprowy Wierch), spacer nad Morskie Oko lub pobyt w Zakopanem i okolicznych miejscowościach. Turyści bardziej wprawieni wybiorą zdecydowanie Czarny Staw Gąsienicowy, Przełęcz Między Kopami, czy też granie i szczyty jak Świdnica i Zawrat. Ze względu na liczbę atrakcji turystycznych, ukształtowwanie terenu, bogatą faunę i florę Tatry stanowią idealne miejsce wypoczynku nie tylko dla miłośników górskich krajobrazów.

Szybki kontakt