15 lat Ecco Holiday Bezpieczne wakacje
  

Nasze biura rezerwacja_online infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia wg stawki operatora

Chorwacja - wczasy last minute

Chorwacja
Zmień
 
wyszukiwanie zaawansowane »
Wybierz

Piękne plaże, ruiny z czasów starożytnych, ponad 1000 wysp i wysepek oraz inne atrakcje turystyczne czekają po wschodniej stronie turkusowego Adriatyku - w Chorwacji. Największą popularnością cieszy się błękitno-zielony półwysep Istria i pełna kontrastów Dalmacja z najpiękniejszym chorwackim miastem - Dubrownikiem, określanym mianem „Perły Adriatyku”. Chorwacja kojarzy się z zapachem lawendy, aromatycznych ziół, gajami oliwnymi oraz domami pokrytymi czerwoną dachówką, które ciągną się wzdłuż malowniczego wybrzeża.

Dubrownik

Dubrownik

To stare, drugie co do wielkości miasto Chorwacji, liczące aż 1700 lat, położone jest w samym centrum Dalmacji Środkowej i posiada międzynarodowe lotnisko na obrzeżach. Zostało zbudowane wokół zatoki Kastela, na południowym brzegu niewielkiego półwyspu, osłoniętego od strony otwartego morza przez liczne wyspy oraz na tle wysokich nadbrzeżnych gór na północy. Split wyróżnia cudowna, śródziemnomorska atmosfera, bogata historia oraz liczne atrakcje turystyczne. Terminal promowy obsługuje rejsy m.in. do Rijeki, Dubrownika, na pobliskie wyspy (Brač, Hvar, Korcula) oraz do Ancony, Pescary i Wenecji we Włoszech. Ciekawa architektura oraz atmosfera panująca na urokliwych uliczkach sprawiają, że czuje się tu ducha historii i starożytności. Główną atrakcją miasta jest Pałac Dioklecjana wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Bogate w liczne kluby, bary, restauracje oraz promenady miasto, tętni życiem dniem i nocą.

Istria

Istria

Półwysep Istria to najbardziej na zachód wysunięta część Chorwacji, ze stolicą w Pazin, ale rolę głównego miasta pełni miasto Pula, leżące na południu regionu. Do lat 50-tych Istria była częścią Włoch, dlatego wielu mieszkańców posługuje się do dziś językiem włoskim. Także w dużej części półwyspu nazwy miejscowości podawane są w dwóch językach. Istria, a zwłaszcza jej zachodnie wybrzeże, to najbardziej rozwinięta pod względem infrastruktury turystycznej, część chorwackiego wybrzeża. Istrię charakteryzuje wielokulturowość i wielojęzyczność oraz bogate dziedzictwo kulturowe. Tutaj wielowiekowa historia przeplata się z nowoczesnością. Wizytówką regionu są dziewicze plaże oraz czyste morze.

Split

Split

Split położony jest w Dalmacji nad Morzem Śródziemnym. Nikogo nie dziwi, dlaczego turyści tak chętnie odwiedzają to miejsce. Zwiedzić tu można zabytkowe kościoły, parki, a także poznać ciekawą historię miasta. Pozostałości po sobie zostawili także Rzymianie, np. fragmenty akweduktu. Większą atrakcją jest jednak piękna rezydencja cesarza Dioklecjana, która powstała na zamówienie władcy. Dziś znajduje się na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Klimat i pogoda sprzyjają turystom zarówno do zwiedzania, jak i odpoczynku na plaży, które w większości są kamieniste lub kamienisto-żwirowe. Oprócz tego Split uznawany jest za centrum życia nocnego, na pewno warto dołączyć do zabawy razem z gościnnymi mieszkańcami.

Zadar

Zadar

Miasto w regionie północnej Dalmacji, z którego łatwo dotrzeć do kilku znanych parków  narodowych m.in. Kornati lub Paklenica. Posiada port handlowy i rybacki oraz port lotniczy. Liczne sakralne i świeckie zabytki zawierają niezniszczony rzymski i średniowieczny wygląd miasta, m.in. rzymski rynek z I w, kościół (rotundę) Św. Donata z IX w. i szereg innych kościołów. Na Riwierze Zadarskiej działają liczne kluby nurkowe w Zadarze, Biogradzie, Zatonie lub na wyspie Pag. Gościnni mieszkańcy witają turystów swoim słynnym, wiśniowym likierem Maraschimo.

Szybki kontakt