Senior wczasy, last minute, wakacje

Senior
Zmień
 
wyszukiwanie zaawansowane »
Wybierz

Hotele

Ostatnio wyszukiwane

Opis regionu

Znana miejscowość wypoczynkowa znajdująca się w odległości około 20 km na północ od Warny. Kurort zachęca do wypoczynku na pięknej długiej plaży i pośród zieleni tworzonej przez unikalny Park Krajobrazowy. To drugi pod względem wielkości bułgarski kurort turystyczny nad Morzem Czarnym.....

Woda opływająca Złote Piaski ma
niską zawartość soli, co czyni ją idealną do kąpieli dla dzieci oraz do nurkowania. Oprócz kąpieli morskich, można również rozkoszować się pływaniem
w wielu płatnych, ulokowanych wzdłuż plaży, basenach. Bogata oferta barów, restauracji, klubów i dyskotek pozwala bawić się co wieczór w innym lokalu. Istnieje także możliwość uprawiania sportów wodnych i jazdy konnej. Znajdują się tu również kompleksy balneologiczne, w których można zażywać kąpieli w basenach termalnych.

czytaj więcej >>

Oferta obejmuje pobyt w miejscowości Złote Piaski, docenianej od dawna ze względu na ciepłe morze, spokój oraz liczne źródła wód mineralnych, które w połączeniu ze specyficznym mikroklimatem i wspaniałą roślinnością czynią z tego rejonu perłę bułgarskiego wybrzeża. Oferta skierowana jest przede wszystkim dla osób powyżej 50 roku życia i obejmuje pobyt w starannie dobranych hotelach 3* i 4*, wszystkie w formule all inclusive, a dodatkowym atutem jest wycieczka fakultatywna „Wieczór Bułgarski” zawarta w cenie.

Bułgaria, Varna

częściowe zachmurzenie
Piątek 22.05.2015
częściowe zachmurzenie
max. 28°C / min 16°C
słonecznie
Sobota 23.05.2015
słonecznie
max. 29°C / min 13°C

Some items zamiast ceny

Brak podpiętego menu!

WALUTA I ORIENTACYJNE CENY

Lewa LV, 1 LV = 2.03 PLN (wg kursu NBP z dnia 02.03.2011). Przykładowe ceny: kawa w kawiarni od 2 LV, woda mineralna (1 litr) ok. 1 LV, piwo w pubie od 3 LV, obiad w restauracji od 8 LV.

KLIMAT / KIEDY JECHAĆ

W sezonie letnim, czyli od początku czerwca do września, panują doskonałe do wypoczynku warunki, którym sprzyja panujący tu klimat umiarkowany ciepły. Nad morzem panuje klimat podzwrotnikowy, bardziej wilgotny niż w głębi kraju. Na wybrzeżu średnie temperatury latem sięgają +28 °C, a zimą 0 - 4 °C.

JĘZYK

Narodowym językiem jest bułgarski zapisywany grażdanką (reformowaną cyrylicą). W regionach turystycznych można porozumiewać się również po rosyjsku, angielsku i niemiecku.

CZAS

Pomiędzy Bułgarią a Polską jest godzina różnicy, godz. 12:00 w Polsce = godz. 13:00 w Bułgarii.

KUCHNIA / SMAKOWITOŚCI

Wiele bułgarskich restauracji oferuje typowe dania lokalnej kuchni. Tradycyjna kuchnia jest pikantna, używa się dużo papryki, pieprzu, czosnku i ziół. Typowe dania: skara - mieszanka mięs z rusztu, czuszka biurek - pieczona papryka z serowym farszem, gjuwecz - potrawka z mięsa duszonego z bakłażanami i ziemniakami, sarmi - gołąbki w liściach winogron. W Bułgarii wyrabia się bardzo dobre wina, winiaki i brandy, warta spróbowania jest także typowa dla tego regionu wódka śliwkowa lub winogronowa - rakija.

CIEKAWE WYDARZENIA

Corocznie w miesiącach letnich organizuje się w Słonecznym Brzegu znane festiwale muzyczne, m.in. dekadę "Wielkich symfoników", szczególnie twórców bułgarskich. W czerwcu odbywa się międzynarodowy festiwal muzyki bułgarskiej "Złoty Orfeusz". W lipcu organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny i prestiżowe Międzynarodowe Zawody Baletowe.

TRANSPORT I KOMUNIKACJA

Pomiędzy miejscowościami można poruszać się klimatyzowanymi autobusami linii lokalnych lub zdecydować się, szczególnie na dłuższej trasie, na szybszy przejazd pociągiem. Pomiędzy kurortami turystycznymi można przemieszczać się niedrogimi taksówkami lub korzystać z publicznych środków transportu. Wygodne i bezpieczne jest również podróżowanie wynajętym samochodem.

WYNAJEM SAMOCHODU

Rezerwacji samochodu można dokonać jeszcze przed wyjazdem na wakacje. Samodzielne zwiedzanie pozwala dowolnie wybrać interesujące nas miejsca. Zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji. Po dokonaniu rezerwacji auta w naszym biurze, rezydent Ecco Holiday w miejscu wakacji pomoże w załatwieniu formalności - wystarczy zatem wybrać rodzaj samochodu i ilość dni wynajmu, a później cieszyć się z wygody podróżowania.

PLAŻE

Wiele plaż Bułgarii zostało odznaczonych "Błękitną Flagą" (renomowaną międzynarodową odznaką dla ekologicznie czystych kurortów), co potwierdza ich czystość i dobrą infrastrukturę. Znajdują się tu piękne, długie, piaszczyste plaże, np. w Złotych Piaskach o długości około 3,5 km oraz niewielkie, urocze plaże położone w zacisznych zatoczkach. Wszystkie mają złocisty piasek i łagodne zejście do morza. Na wielu odcinkach wybrzeża z plażami sąsiadują gęste lasy mieszane.

SPORTY

Przy plażach istnieje duża ilość wypożyczalni sprzętu sportowego, co pozwala na uprawianie wielu dyscyplin: surfingu, jazdy na nartach i skuterach wodnych. Na lądzie natomiast można wybrać się na piesze, rowerowe i konne wycieczki malowniczymi szlakami.

ZŁOTE PIASKI

Znana miejscowość wypoczynkowa znajduje się w odległości około 20 km na północ od Warny. Kurort zachęca do wypoczynku na pięknej długiej plaży i pośród zieleni tworzonej przez unikalny park. To drugi pod względem wielkości bułgarski kurort turystyczny nad Morzem Czarnym. Oprócz kąpieli morskich, można również rozkoszować się pływaniem w wielu płatnych, ulokowanych wzdłuż plaży basenach. Bogata oferta barów, restauracji, klubów i dyskotek pozwala bawić się co wieczór w innym lokalu. Istnieje także możliwość uprawiania sportów wodnych i jazdy konnej. Znajdują się tu również kompleksy balneologiczne, w których można zażywać kąpieli w basenach termalnych.

miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
średnia temperatura powietrza w °C - - - 15 25 28 28 28 24 19 - -
średnia temperatura wody w °C - - - 10 17 20 23 24 23 18 - -